Atalanta BC – Lecce 1:2 (kon.) | Fiorentina – Empoli 1:1 (kon.) | Salernitana – Lazio 0:2 (kon.)
Spezia – Juventus 0:2 (kon.) | AS Řím – Hellas Verona 1:0 (kon.)
Spezia Calcio
0:2 (0:1)
Juventus FC
Neděle 19.02.2023, 18:00 • Stadio Alberto Picco, La Spezia • Italská Serie A • 23. kolo

Juventus potvrdil roli favorita a v nepříliš pohledném zápase přehrál o záchranu bojující Spezii 2:0, když v prvním poločase skóroval Kean a ve druhém pak Di María. Přitom po přestávce byli domácí aktivnější, ale obdržená branka argentinského mistra světa je zřejmě zlomila. Kromě porážky je pro Spezii další nepříjemností ztráta zraněného gólmana Dragowského, kterého v 25. minutě nahradil čtyřicetiletý Marchetti. (20:05:33)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:9. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 8:9.

90+4

90+4
    Di María nabíhal na pravou stranu a vystřelil levačkou přes obránce vedle zadní tyče.

90+3
    Střídání v týmu Juventus FC:
    ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Leonardo Bonucci.

90+2
    Perin zdržoval a rozehrál na pravou stranu, kde Rabiot prodlužoval hlavou mimo hrací plochu.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Reca běžel po levé straně, hosté neměli s jeho centrem potíže, následoval zákrok na půli na Vlahoviće.

89
    Maldini si ukopl míč zleva na střed, Perin bude tahat čas.

88
    Domácím vůbec nevyšla přechodová fáze a Nzola vzteky odkopl míč.

86
    Centr z pravé strany prodlužoval Caldara hlavou do náruče Perina.

85
    Při pasu Šomurodova zhustili hosté prostor u vápna a z kontru přišla tvrdá střela Vlahoviće nad břevno.

84
    Také Juventus disponoval rohem zleva, u míče se sešel Fagioli se spoluhráčem, vzápětí byl pokrytý Sandro na přední tyči a Rugani zakončoval za vápnem vedle brány.

83
    Dimitris Nikolaou se odpoutal od beka a trkl do míče hlavou k levé tyči, kde zakročil Perin.

82
    Roh z pravé strany pro Spezii.

81
    ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Samuel Iling.

80
    Šomurodov zůstal ležet na zemi, v pokračující hře se zvedl a ani se nepřerušovalo.

79
    Střídání v týmu Spezia Calcio:
    ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Mattia Caldara,
    ze hřiště odchází Daniele Verde, přichází Daniel Maldini.

78
    Bourabia si připravil míč na střelu z levé strany, ale pozdravil diváky za brankou Perina.