Washington – Anaheim 2:4 (kon.) | Tampa – Buffalo 5:6 (po pr.) | Pittsburgh – Edmonton 2:7 (kon.)
New Jersey – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Columbus – Minnesota 0:2 (kon.) | Detroit – NY Rangers 4:1 (kon.)
St. Louis – Vancouver 2:3 (po pr.) | Vegas – Calgary 4:3 (po pr.) | Seattle – Boston 5:6 (kon.)

2. J. T. Miller (VAN) 1+1
    3. Jordan Binnington (STL) 38 zákroků (04:57:08)

St. Louis vedlo už 2:0 a toto skóre drželo až do 50. minutě. V tu chvíli však střelecky aktivnější Vancouver započal svůj obrat, když JT Miller vstřelil gól v oslabení. Utkání dospělo do poslední minuty základní hrací doby a Blues nevyužili několik šancí, jak zakončit do prázdné brány soupeře. Naopak půl minuty před koncem vyrovnal na 2:2 Andrej Kuzmenko a poslal duel do prodloužení, v němž pro změnu 15 sekund před závěrečnou sirénou rozhodl Elias Pettersson o dokonání obratu z 0:2 na 3:2 ve prospěch Vancouveru.

64:45 Elias PETTERSSON - 2:3

64:45
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec v závěru prodloužení dokázali vstřelit gól a úspěšně otáčí skóre tohoto zápasu! ELIAS PETTERSSON předvedl perfektní průnik skrz střední pásmo po levém křídle, najel si až do kruhu pro vhazování a střelou na vzdálenější tyč rozhoduje o vítězství Vancouveru. Asistence: Anthony Beauvillier, Ethan Bear.

64:19
    Ovšem přišla ztráta Canucks a šance pro Saada, který však nedokázal prostřelit Šilovse. Trochu divoká pasáž.

64:08
    O kotouč nakonec přichází.

63:45
    Nakonec ale vyjeli do středního pásma a zkusí to jinak.

63:28
    Domácí krouží v útočném pásmu jako supi a snaží se najít dobrou střeleckou pozici.

62:45
    Thomas se fantasticky prokličkoval skrz obranu až před brankoviště, položil si i brankáře Šilovse, ale jeho natažený beton u pravé tyče už překonat nedokázal.

62:06
    Hra se zase přesunula na opačnou stranu kluziště. Boeser z levého kruhu trefil přímo brankáře Binningtona. Hra je přerušena.

61:22
    Parayko si narazil s Barbaševem a dostal se za obranu, jenže před brankovištěm zaváhal a branku Šilovse vůbec neohrozil.

60:45
    Kuzmenko střílel z mezikruží zpoza obránce, branku Blues netrefil.

60:16
    Domácí rychle našli prostor k útoku tří proti dvěma. Šilovs tuto akci vyřešil svým zákrokem.

60:01

60:00
    59:31 Andrej KUZMENKO - 2:2

59:31
    Domácí měli tolik šanci, jak definitivně rozhodnout, ale žádnou příležitost neproměnili. A tak sami dostávají gól! ANDREJ KUZMENKO se dokázal před brankovištěm, kam poslal puk Pettersson z pravého kruhu, nejlépe zorientovat a nadvakrát procpat puk za záda Binningtona. Asistence: Elias Pettersson, J.T. Miller.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 16. Toropčenko (Bučněvič), 27. Tucker (Bortuzzo, Barbašev) – 50. J. Miller (E. Pettersson), 60. Kuzmenko (E. Pettersson, J. Miller), 65. E. Pettersson (Beauvillier, Bear)

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Scandella, Faulk, Bortuzzo, Tucker – Saad, Thomas (A), Kyrou – Barbašev, Bučněvič, B. Schenn (A) – L. Brown, Leivo, Blais – Toropčenko, N. Walker, T. Pitlick.
    Trenér: Craig Berube

Vancouver Canucks: Šilovs (Delia) – Q. Hughes (A), Bear, T. Myers, Burroughs, Wolanin, Brisebois – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Beauvillier – Boeser, Garland, J. Miller (A) – Räty, Podkolzin, Dries – Studnicka, Aman, Joshua.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: O'Rourke, Markovic – Alphonso, Barton

Diváci: 18096