Jihlava – Přerov 2:1 (kon.) | Sokolov – Litoměřice 3:4 (kon.) | Vsetín – Třebíč 3:4 (po pr.)
Prostějov – Slavia 6:4 (kon.) | Šumperk – Kolín 0:3 (kon.) | Poruba 2011 – Frýdek-M. 4:2 (kon.)
Zlín – Pardubice B 1:0 (kon.)
Mountfield HK
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Berani Zlín
Sobota 25.02.2023, 12:30 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Pěkné sobotní odpoledne z ČPP Arény, kde se odehraje 20. kolo v rámci nadstavby Extraligy dorostu mezi domácím Mountfieldem HK a hostujícím Zlínem.

Mountfield HK – 8. místo, 27 bodů, 7-2-2-8

Východočechům se na začátku nadstavby střídaly výhry s prohrami. Nejvíce se jim dařilo v první polovině ledna, kdy bodovali sedmkrát v řadě a z toho zaznamenali čtyři vítězství za sebou. Na tyto výkony už poté nenavázali, protože si připsali šňůru čtyř porážek, kterou však po reprezentační pauze přerušili vítězstvím 4:1 na ledě Mladé Boleslavi. O dva dny později ale Hradec nestačil na Liberec těsně 6:7. Naposledy v pátek na domácím ledě nevstřelil jediný gól a nakonec podlehl Vítkovicím 0:5. Přes 20 kanadských bodů mají Jakub Jón (14+13) a český reprezentant Dominik Pavlík (11+11).

PSG Berani Zlín – 12. místo, 14 bodů, 3-2-1-13

Zlín je na tom ještě hůř, po sedmi odehraných zápasech v úvodu nadstavby nezískal jediný bod. To se mu sice potom dvakrát povedlo, ale záhy byl opět zabalen do deky pěti proher za sebou. Tomu odpovídá i nejslabší defenziva (92 inkasovaných gólů). Jeho soupeř vyšle na branku přes 48 pokusů, zatímco Berani v průměru pouze 27. V únoru se trochu herně zvedli a připsali si pět bodů za výhru proti Porubě a Plzni. Naposledy slavili v pátek v Pardubicích, které porazili 5:3. I tak se ale v tabulce nacházejí na posledním místě. K nejproduktivnějším hráčům patří Jakub Heš (6+18) a Martin Vaculík (11+5).

V prvním vzájemném zápasu, který se odehrál 10. ledna, se radovali Lvi, když nad domácími Berany zvítězili 4:2. Odčiní Zlín tuto porážku, nebo bude podruhé slavit Hradec?

Mountfield HK: Meišner (Záruba) – Burda, Vencl, Černý, Mráz (A), Janeček, Samek (A), Forejtek – Vondruška, Pavlík, Vítek, Novotný, Hendrych, V. Aschenbrenner, Jón (C), Voděracký, Brzák.
    Trenér: Luboš Dvořák

PSG Berani Zlín: Uherek (Blažek) – Řimák, Mořkovský, Schmied, Lukaštík (A), Uřičář, Řezníček, Kotala – Dvořák, Pešák, Valášek, Pečner, Holba, Nesrsta, Vaculík (A), Plšek, Heš (C), Kos.
    Trenér: Lubomír Vosátko

Rozhodčí: Svobodová – Horažďovský, Hlinka.

Hráči jsou již na ledě a za malou chvíli se bude začínat.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhráli hosté a ihned se vrhají do útoku.

00:31
    Nic ale nevymysleli. Naopak na druhé straně měl první možnost Štěpán Černý, ale mířil nepřesně.

00:55
    Probíhá souboj u pravého mantinelu v útočné třetině Hradce.

01:16
    Hradec právě vstřelil branku!
    Na první gól se nemuselo dlouho čekat a jsou to domácí, kteří otevírají skóre utkání. Matěj Voděracký nahodil puk od modré čáry na zlínského brankáře, který jeho ránu pouze vyrazil před sebe. Nejrychleji se v předbrankovém prostoru zorientoval ADAM NOVOTNÝ, jenž neměl problém dorazit puk do odkryté brány. Asistence: Matěj Voděracký.

01:33
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Vítek – 5 min. + OK, vražení na hrazení, odpyká Brzák.

02:58
    Zlín má k dispozici pětiminutovou přesilovku. Prozatím ale nic nebezpečného nevymyslel.

03:16
    Až nyní pálil z levého kruhu Martin Vaculík, jenže nepřesně.

03:39
    Černý – 2 min., krosček.

03:39
    Beraní mají početní výhodu 5 na 3 rovné dvě minuty.

04:08
    Hradečtí chtěli vyhodit, to se však nepodařilo. Jeden z hostujících hráčů totiž puk tečoval, a udržel tak svůj tým v útočné třetině.

04:53
    Mountfield se dobře brání, i když nyní vypálil tvrdou dělovku Jáchym Mořkovský. Ta však letěla mimo tři tyče.

05:39
    Mohlo to být již o dva góly, když se Filip Samek zjevil před Uherkem. Hradecký obránce se ale k zakončení nedostal, protože byl bráněn zlínským hráčem.

05:39
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
    Nesrsta – 2 min., sekání.

05:39
    Na chvíli se počet hráčů vyrovná, hraje se 4 na 4.

06:35
    Burda – 2 min., hákování.

06:52
    Hradec vyhodil na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Samuelem Meišnerem.

07:09
    Zlínu se nepodařilo projet do útočného pásma. Puku se v neutrální zóně ujmuli Lvi.

07:52
    Mountfield má ještě přes 40 vteřin přesilovku.

08:29
    Zahrozili však hosté, když jeden ze zlínských vypálil, jenže mířil vysoko nad.

09:03
    Patrik Hendrych poslal kotouč na osamoceného Jaroslava Vondrušku, který stál před Uherkem. Domácí forvard však promáchl.

09:40
    Hra je přerušenu kvůli vyhození puku do ochranné sítě.

10:07
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté srovnávají krok a je to 1:1! DOMINIK KOS se ujal kotouče ve středním pásmu, prokličkoval se podél levého mantinelu, kde se zbavil hradeckého hráče a mířil si to spolu se svým spoluhráčem na Meišnera. Kos to vzal na sebe a bekhendem zamířil přesně pod víko. Asistence: Jan Valášek.

11:38
    Dnes již několikáté vyloučení v zápase. Tentokrát si přesilovku po krosčeku Filipa Samka zahrají Ševci.

12:02
    Mořkovský mířil od modré na svého spoluhráče na pravém kruhu, ten si však přihrávku nezpracoval ideálně. Toho využili Hradečtí a vyhazují.

13:02
    Výborná šance Zlína! Matěj Kotala vypálil tvrdě od modré, jenže kotouč proletěl těsně kolem svatyně Meišnera.

13:38

14:38
    Na puku byl Štěpán Černý, který se snažil v útočném pásmu najít ideální pozici. Nakonec trefil jen zlínského hráče.

16:15
    Dnes je k vidění velmi bojovný hokej.

17:18
    Jaroslav Vondruška schytal náraz od jednoho Zlínského, vylučovat se však nebude.

17:39
    Marek Uherek vyjel za bránu, aby zastavil puk. Jen tak tak se stihl vrátit zpátky na své pracoviště. Hradecký hráč vystřelil, jenže zlínský gólman byl k levé tyči dobře nalepený.

19:04
    Závar před zlínskou bránou. Nikdo z Hradeckých však kotouč nedostal za záda Uherka.

19:34
    Adam Novotný prověřil Uherka z levého kruhu, ten s jeho střelou neměl problém a vyrazil ji před sebe.

20:00

První třetina nabídla po jednom gólu na každé straně. Hradec se ujal vedení již po 76 vteřinách hry, když Adam Novotný dostal puk za brankovou čáru. Poté byl vyloučen hradecký Tobiáš Vítek za vražení na hrazení až do konce utkání. K vidění byl velmi bojovný hokej, oba celky měly několik příležitostí. Zlínu se podařilo vyrovnat v 11. minutě, když obraně ujel Dominik Kos a zakončil přesně pod víko.

Další třetina začne přibližně ve 13:18.

20:01

20:31
    Hradečtí se ihned dostali do útočné třetiny, kde prověřili Uherka.

21:18
    Filip Samek obdržel nahrávku na modrou čáru, ale nepodařilo se mu vystřelit, protože jeden ze Zlínských ho kotouče zbavil.

22:04
    Berani se sice dostali k puku, ale nedokázali ho vyvézt z obranného pásma.

22:58
    Bojovný hokej pokračuje i nadále. Prozatím ani jeden z týmů nevytvořil nic nebezpečného.

23:11
    Jeden z hradeckých hráčů byl sražen k zemi. Naštěstí se po chvilce zvednul a odjel po svých na střídačku.

23:42
    Heš – 2 min., krosček.

23:55
    Mountfield se po vhazování udržel v útočné třetině, střelu ukryl Uherek do své lapačky.

24:28
    Dominik Pavlík vypálil, ale střela mířila těsně vedle tyče.

24:53
    Zlín se mohl ujmout vedení! Dominik Kos vyslal přihrávku na Martina Vaculíka, Samuel Meišner byl však pozorný.

25:33
    Po vhazování v obranné třetině hostů se právě Zlínu podařilo vyhodit. Domácí ani tuto početní výhodu zřejmě nevyužijí.

25:42

26:32
    Hradec zakládá útočnou akci zpoza vlastní brány.

26:56
    Radek Vencl prověřil Uherka, záhy Berani vyhodili na zakázané uvolnění.

27:14
    Mountfield jde podruhé v zápase do vedení! MATĚJ VODĚRACKÝ se ujal kotouče na útočné modré, prokličkoval se mezi hráči a z kruhu mířil nad vyrážečku Marka Uherka – 2:1. Asistence: Marek Mráz, Adam Novotný.

29:07
    Probíhá souboj o kotouč v rohu za bránou Uherka.

30:36
    Nejprve Dominik Pavlík vystřelil z mezikruží, poté Jakub Jón z levého kruhu. Jenže ani jednomu z nich se nepodařilo dostat puk za záda Marka Uherka.

31:25
    Opět to byl Dominik Pavlík, který se dostal k zakončení. Uherek ukryl puk do lapačky.

32:07
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou.

32:57
    Teď se na puku drží hosté a kombinují v útočném pásmu.

33:26
    Tadeáš Burda vypálil z netradiční pozice před gólmanem vypálil, Uherek však střelu pouze vyrazil před sebe.

34:43
    Dominik Pavlík poslal na útočnou modrou puk, jenže domácí obránce nestihl přihrávku zpracovat, a Hradec byl tak vyhnán do neutrální zóny.

35:45
    Mountfield následně vyhazuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

35:57
    Buly bude opět provedeno před hradeckým gólmanem. Toho záhy prověřil jeden z hostujícího celku.

36:17
    Hradečtí jsou v útočné třetině, o puk se bojuje u mantinelu.

36:58
    Už se zdálo, že Berani opět vyrovnají. Při brejku dvou na jednoho zakončoval Jan Dvořák, jeho přízemní střelu vyrazil Meišner betonem.

38:11
    K zakončení se dostal český reprezentant Dominik Pavlík. Tentokrát vypálil z vrcholku pravého kruhu, trefil jen připravenou hruď Uherka.

39:07
    Domácí odskakují do dvougólového vedení! Jakub Jón se probojoval podél levého mantinelu a odtud vystřelil na bližší tyč. Mezitím si do mezikruží najížděl DOMINIK PAVLÍK, jenž poslal kotouč do již odkryté klece, protože zlínský gólman se nestihl přesunout – 3:1. Asistence: Jakub Jón, Vojtěch Aschenbrenner.

40:00

Prostřední dvacetiminutovka pokračovala v podobném duchu jako ta první. Žádný z celků si příliš nebezpečných příležitostí nevytvořil, ale Hradečtí byli v zakončení přesnější a díky tomu odskočili do vedení na rozdíl dvou branek. Ve 28. minutě se nejprve trefil Matěj Voděracký a v závěru druhé třetiny zvýšil na 3:1 Dominik Pavlík.

Další třetina začne přibližně ve 14:04.

40:01

40:04
    Úvodní buly poslední třetiny vyhráli domácí.

40:48
    Dominik Pavlík poslal kotouč zpoza brány na Jakuba Jóna, Uherek si prostor u levé tyče pohlídal.

41:20
    Hosté snižují na rozdíl jediného gólu! Asistent kapitána MARTIN VACULÍK se s pukem probojoval až před Meišnera, který nestihl utěsnit prostor mezi pravou tyčkou a svým betonem – 3:2. Asistence: Jakub Heš.

43:17
    Jakub Jón byl blízko gólu, jenže trefil brankovou konstrukci! Poté si při pádu narazil tvrdě záda o mantinel. Vypadá to však, že bude v pořádku.

43:56
    Dominik Pavlík prověřil pozornost Marka Uherka z mezikruží.

44:37
    Berani měli několik nebezpečných šancí, Samuel Meišner svůj tým podržel.

45:40
    Hra je přerušena, protože Uherek ukryl kotouč do své lapačky.

46:08
    Jeden z Hradeckých nahrával od pravého mantinelu z otočky do mezikruží, zde byl však pouze zlínský hráč.

47:15
    Ševci jsou o něco více aktivnější než v předchozích částech.

47:44
    A záhy Zlínští vyrovnávají! Po několika kombinacích v útočném pásmu se puku ujal Martin Vaculík, kterému se však překonat hradeckého gólmana nepodařilo. K vyražené střele se poté dostal MICHAL ŘEZNÍČEK, jenž z levého kruhu propálil Meišnera – 3:3. Asistence: Martin Vaculík.

49:47
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Nesrsta.

50:37
    Adam Novotný přihrál zpoza zlínské brány směrem na levý mantinel, jenže jeho nahrávku jeden z Hradeckých nezpracoval.

51:16
    Mountfield se drží v útočné třetině, zakončovat mohl Filip Samek, ale netrefil se ideálně.

51:47

52:45
    Velká příležitost pro Lvy! Josef Janeček mohl v předbrankovém prostoru zakončovat, ale nepřekonal Uherkův beton.

53:44
    Tadeáš Burda vypálil od modré, kotouč však proletěl vedle pravé tyče.

54:14
    Adam Novotný vystřelil z levého kruhu, ale nepřesně.

55:10
    Dominik Pavlík obkroužil bránu a zkusil překvapit Uherka, ten si však prostor u levé tyče pohlídal.

56:09
    Nyní to z levého kruhu zkoušel Vojtěch Aschenbrenner, ale neúspěšně.

57:15
    Jaroslav Vondruška měl velkou možnost, ale z mezikruží netrefil zařízení.

57:28
    Hradec má k dispozici přesilovku a může rozhodnout zápas.

58:19
    A Mountfield taky svou přesilovou hru využívá a dostává se do vedení 4:3! Dominik Pavlík poslal kotouč do pravého kruhu na VOJTĚCHA ASCHENBRENNERA, který vypálil přes vyrážečku směrem na zadní tyč. Asistence: Dominik Pavlík, Jakub Jón.

59:12
    Hradečtí se už nikam neženou a svůj jednobrankový náskok si s největší pravděpodobností pohlídají.

Zpočátku bylo k vidění bojovné a poměrně vyrovnané utkání. A to se potvrdilo i v počtu vstřelených branek v první třetině, kdy se každý tým trefil jednou. Lvi ale ve druhé třetině duel překlopili na svoji stranu a odskočili do dvoubrankového vedení. To si však nedokázali udržet, Zlín se totiž ve třetím dějství herně zvedl a během šesti minut vyrovnal. Hradečtí rozhodli zápas ve svůj prospěch v 59. minutě, kdy využili přesilovku a nakonec zvítězili 4:3. A Berany tak porazili i ve druhém vzájemném zápasu.

Ode mě je to v tuto chvíli již vše, užijte si zbytek víkendu a na počtenou! (15:02:55)

Eva Šafranková

Branky a nahrávky: 2. Novotný (Voděracký), 28. Voděracký (Mráz, Novotný), 40. Pavlík (Jón, Aschenbrenner), 59. Aschenbrenner (Pavlík, Jón) – 11. Kos (Valášek), 42. Vaculík (Heš), 48. Řezníček (Vaculík)

Rozhodčí: Svobodová – Horažďovský, Hlinka