Jihlava – Přerov 2:1 (kon.) | Sokolov – Litoměřice 3:4 (kon.) | Vsetín – Třebíč 3:4 (po pr.)
Prostějov – Slavia 6:4 (kon.) | Šumperk – Kolín 0:3 (kon.) | Poruba 2011 – Frýdek-M. 4:2 (kon.)
Zlín – Pardubice B 1:0 (kon.)
HC Hvězda Praha
3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
HC Kometa Brno
Sobota 25.02.2023, 13:15Extraliga dorostu - o účast v play-off • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

HC Hvězda Praha: Höhlig (Tomeš) – Novák, Foltýn, Beňo (A), Štefík, Holas, Vrabec, Tomka – Doležel, Bláha, Štípek, Suk, Kulich, DOhnal, Surkov, Štěpánek, Krejčí (A), Ducháček (C)
    Trenér: Josef Reigl

HC Kometa Brno: Matoušek (Fajmon) – Antony, Mitro, Spanel, Mátl, Jurný, Zubíček – Volf, Štulo, Halačka (C), Pavlík (A), Röss, Veselský, Habermann, Červenka (A), Zduba, Šichtař
    Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Jan Raška – Martin Kettner, Jakub Serbus.

00:01

00:46
    V prvním náznaku šance byl domácí Dohnal, který ale místo střely hledal lépe postaveného spoluhráče.

01:33
    Úvodní vteřiny zápasu patří omácím, kteří jsou častěji na kotouči.

02:02
    Červenka zapisuje první střelecký pokus Komety, Höhlig ale v pohodě vyráží do rohu.

02:41
    Zakázané uvolnění Komety, vhazuje se před Matouškem.

03:30
    Souboj o kotouč za domácí brankou nakonec vyhráli Pražané, kteří jej vyvážejí do středního pásma.

04:11
    Šichtař se pěkně uvolnil a z úhlu prověřil Höhliga. Ten střelu viděl a vyrazil puk do rohu.

04:47
    Hvězda právě vstřelila branku!
    JIŘÍ DOHNAL se ve středním pásmu dostal ke kotouči, asi dva metry za modrou čarou napráhl ke střele, která zapadla přesně za vzálenější tyč brněnské branky. Asistence: Richard Štípek a Albert Vrabec.
    04:47 Jiří DOHNAL - 1:0

05:23
    Na druhé střeně pálil švihem Pavlík, jehož střelu v pohodě ukryl domácí golman do své lapačky.

05:55
    Z úhlu to zkoušel opět Šichtař, ale jeho pokus nenadělal střážci domácí svatyně větší problémy.

06:24
    Do dobré pozice se dostával Zduba, ale v poslední chvíili jej zradilo zakončení. Vhazuje se po levici Höhliga.

06:58
    Zajímavě to zkoušel Dohnal, jenož střela od mantinelu se otřela o oblouk brněnské branky.

07:30
    Hostům nevyšla rozehrávka, protože hráči odjížděli střídat.

08:11
    Domácí vedou už o dvě branky. Jakub Kulich pálil z ideální pozice mezi kruhy a proti jeho přesné střele do šibenice neměl brněnský brankář žádnou šanci. Asistence: Adam Suk.
    08:11 Jakub KULICH - 2:0

08:50
    Habermann se od modré prokličkoval až k domácí brance, ale jeho střela skončila jen na golmanovi Höhligovi.

09:05
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa snižuje! Střelu Veselského ještě dokázal Höhlig zneškodnit, puk se ale odrazilke zcela volnému JINDŘICHU HABERMANNOVI, který neměl problém dorazit jej do prázdné branky. Asistence: Adam Veselský.
    09:05 Jindřich HABERMANN - 2:1

09:57
    Puk na domácí střídačce, vhazovat se bude v obranném pásmu Hvězdy.

10:05
    Z otočky to zkusil Štulo, Höglig puk viděl a ukryl jej v náručí.

10:38
    Kometa zamkla domácí v jejich třetině, nahození od modré tečoval nebezpečně Veselský, ale brankář Pražanů udržel puk před brankovou čarou.

11:07
    Zakázané uvolnění domácích.

12:15
    Po dlouhém souboji za domácí brankou se kotouč dostal k Rössovi, ten neváhal a rychle vyslal na Höhliga střelu, ale stav zůstává neměnný.

12:41
    Do samostatného úniku se dostal Štěpánek. Domácí útočník volil střelu z kruhu, kterou Matoušek vyrážečkou likviduje.

13:37
    Domácí pelášili dva na jednoho, ale celou akci pokazila nepřesná finální přihrávka.

14:58
    Oba celky teď předvedly sérii nepovedených přihrávek už ve středním pásmu.

16:22
    Závěr první třetiny je plný nepřesností. Ani jeden z týmů si nedokáže vypracovat nebezpečnější šanci.

16:55
    Mitrova střela od modrá byla sražena do ochranné sítě.

17:22
    Po chybě domácí defenzivy se k puku dostal Habermann, který ale švihem těsně minul domácí klec.

17:54
    Od modré to zkoušel Antony, Höhlig toho moc neviděl, přesto udržel puk ve své výstroji.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:10
    Hostující kapitán Halačka se proháčkoval až před Höhliga, který ale v poslední chvíli zabránil brněnskému útočníkovi ve vyrovnání.

20:00

V první třetině jsme viděli svižný hokej. Domácí tým se zásluhou Dohnala A Kulicha dostal do dvoubrankového náskoku, Kometa ale rychle Habermannem snížila a v samotném závěru úvodní dvacetiminutovky mohl srovnat Halačka. Höhlig ale předvedl důležitý zákrok a i díky tomu zatím po dvaceti minutách vede Hvězda nad Kometou těsně 2:1.

Další třetina začne přibližně v 14:05.

20:01

20:42
    První šanci druhé části měli domácí, ale obrana Komety vše včas uhasila.

21:07
    Pěknou individuální akci předvedl Volf, zakončení bekhendem ale zamířilo vedle domácí branky.

21:50
    Hoosté pěkně kombinovali, ale do zakončení se nedostali.

22:17
    Brejk domácích dva na jednoho skvěle vyřešil obránce Komety, který si lehl do přihrávky a puk srazil do rohu.

23:29
    Nepřesná přihrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.

24:08
    Mitrovo nahození od modré lapil Höhlig, vhazuje se v obranné třetině Hvězdy.

24:23
    Do protiútoku se hnal Dohnal, který se prosmýkl kolem bránící dvojice, ale pěkné akci chybělo lepší zakončení.

25:01
    Holas nahazoval od modré čáry, Matoušek nic neviděl, ale ke štěstí hostujícího brankáře puk skončil jen na holeni jednoho z jeho spoluhráčů.

25:47
    Höhlig nadvakrát krotil Halačkovu střelu švihem.

26:10
    Veselský zkoušel nachytat domácího brankáře střelou z nulového úhlu. Höhligovi prošel puk mezi betony, ale ke štěstí Pražanů zamířil mimo tři tyče.

27:40
    Sražená střela jednoho z Brňanů končí v rohu kluziště.

27:58
    Na zemi zůstal ležet jeden z domácíh útočníků. Po chvilce ale za doprovodu zdravotníka opouští led po svých.

28:19
    Obrana Hvězdy chybovala a Kometa mohla jít do velké šance, ale ani útočník Brňanů nedokázal kotouč dobře zpracovat a hra se tak přesouvá do středního pásma.

28:53
    Blíží se nám polovina utkání a sudí stále nemuseli ani jednou vylučovat.

29:36
    Tak už to neplatí. Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha:
    Štěfík – 2 min., podrážení.

30:03
    Kometa si zatím nevypracovala střeleckou pozici, Hvězda dobře brání a puk je ve středním pásmu.

30:33
    Jeden z hostujících hráčů zasáhl kotouč příliš vysoko, hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:54
    Hosté si stále jen přihrávají, jejich přesilovka postrádá střelbu.

31:04
    Domácí vyhazují kotouč až za Matouškovu branku.

31:36

32:53
    Na modré čáře zachytil vyhozený kotouč SEBASTIAN MITRO, hostující zadák na nic nečekal a okamžitě jej vyslal na domácí bránu. K překvapení všech včetně brankáře Höhliga se puk zastavil až o síťku v brance Pražanů a Kometa chvíli po polovině utkání srovnává na 2:2. Asistence: Samuel Šichtař.
    32:53 Sebastian MITRO - 2:2

33:24
    Kometa během necelé minuty utáčí skóre na svou stranu. Po obrovské chybě Nováka se k puku dostal Veselský. Jeho střelu dokázal Höhlig vyrazit, ale k odraženému kotouči se jako první dostal JINDŘICH HABERMANN, který jej pohodlně dorazil do opuštěné části branky. Asistence: Adam Veselský.
    33:24 Jindřich HABERMANN - 2:3

34:12
    Komety je plný led. K dorážce u levé tyče domácí branky se dostal Röss, ale puk se mu namotal na čepel a akončil vedle branky Pražanů.

34:49
    Ducháček to zkusil švihem, Matouškovi puk vypadl z lapačky, ale jeho obránci kus černé gumy odklidili ihned do bezpečí.

35:38
    Sudí se upískli a špatně přerušili hru pro zakázané uvolnění. Vhazuje se ve středovém kruhu.

36:50
    Hvězda se pokusila o rychlý protiútok, ale nepřesná přihrávka končí v moci Brňanů.

37:37
    Brno založilo zajímavě vypadající protiakci, ta ale skončila jen soubojem o puk za Höhligovou brankou.

38:08
    Po přihrávce zpoza branky to z úhlu zkoušel Bláha, Matoušek je ale pozorný a kotouč udržel na své hrudi.

39:01
    Začala se poslední minuta druhé třetiny.

39:21
    Oba týmy střídají, puk má v držení Kometa za svou brankou.

40:00

Hosté ve druhé dvacetiminutovce dokázali dvěma slepenými góly otočit skóre ve svůj prospěch. Nejprve srovnal Sebastian Mitro, jehož nahození od modré skončilo až v brance a jen o jednatřicet vteřin později dorazil Veselského střelu Jindřich Habermann. Po čtyřiceti minutách tak v Praze vedou Jihomoravané 3:2.

Další třetina začne přibližně ve 14:49.

40:01

40:20
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha:
    Röss – 2 min., hákování.

40:37
    Po střele jednoho z obránců Hvězdy pomohlo Matouškovi břevno jeho branky!

41:10
    Kometa vyvezla puk až za Höhligovu branku.

41:43
    Po pěkné zadovce se ke kotouči dostal nikým nehlídaný Ducháček, ale domácího kapitána zradilo zpracování.

42:20

42:39
    Habermannů pokus schoval Höhlig v lapačce.

43:02
    Surkov nepřešel přes obránce Komety, která ihned zakládá protiakci.

44:17
    A máme zčistajasna vyrovnáno! Po několika odrazech se kotouč dostal na pravý kruh k DAVIDU DUCHÁČKOVI, který vypálil z první a překvapil Matouška ranou na bližší tyč. Bez asistence.
    44:17 David DUCHÁČEK - 3:3

44:42
    Habermanovu bombu od modré odráží Höhligova vyrážečka do rohu.

45:16
    Zakázané uvolnění domácího týmu vrací hru před Höhliga.

45:53
    Mitrovi nevyšla přihrávka, kterou zblokoval jeden z domácích hráčů. Zadák Komety se ale k puku na červené čáře opět dostal, přejel modrou a nahodil jej na Höhliga. Vhazuje se v obranném pásmu Hvězdy.

46:37
    Kometa má puk za brankou a snaží se rozehrát útočnou akci. Všechno snažení ale končí na pozorné domácí obraně.

46:53
    Röss se podél pravého mantinelu dostal až ke střele z otočky, puk z jeho hole ale mířil jen do rohu kluziště.

48:10
    Sukův pokus přes obránce golman Brna viděl a vyrazil jej obloučekm do rohu hřiště.

48:33
    Vhazuje se po levé ruce domácího golmana.

48:40
    Hvězda vybojovala puk, ale následně se jej hodně lacino zbavila.

49:40
    Brno zakládá další z postupných útoků. Ten ale končí opět už na útočné modré čáře.

50:07
    Habermannova střela proletěla mimo tři tyče domácí branky a vyhání Kometu až do středního pásma.

51:17
    Ještě ze středního pásna nahodil puk na Matouška Suk, bude se vhazovat v obranné třetině moravského celku.

51:53
    Kometa byla pod tlakem, Hvězda se ale sama připravila o útočné pásmo.

52:12
    Halačka hledal před brankou jednoho ze svých spoluhráčů, ten byl ale dobře bráněn vracejícím se zadákem Hvězdy.

52:49
    Veselkého bomba proletěla nad břevnem Höhligovy brány.

53:30
    Zduba se snažil protáhnout kolem obránce Pražanů, ten ale souboj s brněnským útočníkem vyhrál.

54:19
    Kometa si bere zpět své vedení! Sražený kotouč si našel SAMUEL ŠICHTAŘ, jehož střela z otočky po ledě překvapila domácího brankáře a mezi jeho betony proklouzala až do branky. Asistence: Oliver Volf a Patrik Antony.

57:33
    Branka Hvězdy je prázdná! Domácí to zkusí v šesti proti čtyřem!

57:53
    Máme nejspíš rozhodnuto. Za vyhozeným kotoučem se vydal JINDŘICH HABERMANN, který vyhrál souboj o puk s domácím zadákem a následně poslal kotouč do opuštěné domácí klece. Asistence: Jakub Zubíček a Sebastian Mitro.
    57:53 Jindřich HABERMANN - 3:5

59:00
    Začala se poslední minuta třetí třetiny.

Je dobojováno. Vyrovnaný zápas nakonec dokázala urvat brněnská Kometa, která si domů na jih Moravy odváží tři body. Domácí na začátku poslední části srovnali trefou kapitána Davida Ducháčka na 3:3, jenže necelých šest minut před koncem třetí části vstřelil nakonec vítěznou branku Samuel Šichtař. Výhru Brna v závěrečné powerplay zpečetil trefou do prázdné branky svým třetím dnešním gólem výborně hrající Jindřich Habermann.

To je z mé strany pro dnešek vše, užijte si zbytek slunečného ale větrného víkendu a zase někdy napočtenou. (15:28:22)

Jan Hochman

Branky a nahrávky: 5. Dohnal (Štípek, Vrabec), 9. Kulich (Suk), 45. Ducháček – 10. Habermann (Veselský), 33. Mitro (Šichtař), 34. Habermann (Veselský), 55. Šichtař (Volf, Antony), 58. Habermann (Zubíček, Mitro)

HC Hvězda Praha: Höhlig (Tomeš) – Novák, Foltýn, Beňo (A), Štefík, Holas, Vrabec, Tomka – Doležel, Bláha, Štípek, Suk, Kulich, Dohnal, Surkov, Štěpánek, Krejčí (A), Ducháček (C)

Rozhodčí: Jan Raška – Martin Kettner, Jakub Serbus