Freiburg – Leverkusen 1:1 (kon.) | Bayern – Union Berlín 3:0 (kon.)
Bayern Mnichov
3:0 (3:0)
1. FC Union Berlín
Neděle 26.02.2023, 17:30 • Allianz Arena, Mnichov • Německá Bundesliga • 22. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:23:41)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 9:3. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:9.

Je konec. Bayern zvítězil nad Unionem 3:0.
    Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně a už v šesté minutě se Müller ocitl v šanci, kterou ale neproměnil. Ve 29. minutě vytáhl Frederik Rønnow dobrý zákrok proti další střele Müllera. O dvě minuty později se už ale prosadil Eric Choupo-Moting. Ve 40. minutě využil chybu obrany Kingsley Coman a v nastavení se trefil také Jamal Musiala. Druhá část se nesla v podobném tempu. Nejprve Rønnow vyrazil pokus Daviese. Následně se v ojedinělé šanci ocitl Becker, ale nedal. V 72. minutě si Rønnow připsal zákrok také proti Müllerovi. Konec zápasu si Bayern pohlídal bez problémů.
    Bayern porazil Union hladce 3:0.

90+2

90+1
    Jamal Musiala se dostal s míčem do vápna, ale jeho přihrávka našla pouze brankáře Frederika Rønnowa.

90
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

88
    Union se za celé utkání ani jednou nedostal do nějakého většího nátlaku. Bayern tak vítězí zcela zaslouženě.

87
    Střídání v týmu Bayern Mnichov:
    ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Mathys Tel.

87
    Alphonso Davies se dnes ocitl už ve druhé vyložené šanci, ale Frederik Rønnow předvedl další skvělý zákrok.

85
    Union měl k dispozici další rohový kop, ovšem ten nepřinesl nic nebezpečného.

84
    Benjamin Pavard uviděl žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok.

82
    Poté je hra znovu přerušená, neboť další zdravotné problémy hlásí hráč Berlína.

81
    Následně hosté získali standardní situaci, ovšem obrana Bayernu je dnes celkem nepropustná.

80
    Problémy ve vápně Bayernu, ale toho útočníci Unionu opět nevyužili, neboť Benjamin Pavard zblokoval pohotovou střelu.

78
    ze hřiště odchází Joshua Kimmich, přichází Leroy Sané,
    ze hřiště odchází Josip Stanišić, přichází João Cancelo.

Střídání v týmu 1. FC Union Berlin:
    ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Janik Haberer.

77
    Také Josip Stanišić má problémy a bude muset střídat.

75
    Josip Stanišić má nyní zdravotní problémy, neboť v souboji s Kevinem Behrensem dostal úder do obličeje a spustila se mu krev z nosu.

73
    Krátce po rohovém kopu pálil z dálky Serge Gnabry, ale jeho pokus letěl těsně vedle levé tyče!

Michal Raška

Branky: 31. Choupo-Moting (Coman), 40. Coman (T. Müller), 45+1. Musiala (T. Müller)

Karty:   84. Pavard (BAY) – 33. Thorsby (UNB)

Bayern Mnichov: Sommer – Stanišić (78. Cancelo), Pavard, de Ligt, Davies – Kimmich (78. L. Sané), Goretzka – Coman (65. Mané), T. Müller (C) (87. Tel), Musiala – Choupo-Moting (65. Gnabry).
    Náhradníci: Ulreich – Blind, Gravenberch, Sarr.

Trenér: Julian Nagelsmann

1. FC Union Berlín: Rønnow – Doekhi, Knoche, Leite – Trimmel (C), Lajdúní, Khedira (78. Haberer), Thorsby (63. Seguin), Roussillon (66. Gießelmann) – S. Becker (63. Leweling), Siebatcheu (63. Behrens).
    Náhradníci: Grill – Jaeckel, Juranović, Michel.

Trenér: Urs Fischer

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim