Kyrgyzstán – Singapur 14:2 (kon.) | Malajsie – Írán 4:14 (kon.) | Bosna a Hercegovina – Hongkong 6:5 (3:1 po s.n.)
Malajsie
4:14 (1:3, 0:7, 3:4)
Írán
Pondělí 27.02.2023, 16:30 • Skenderija Sports Arena, Sarajevo • Mistrovství světa - III. B Divize • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje. V tomto zápase MS III. Divize skupiny B proti sobě nastoupí Malajsie a Írán.

Turnaje se kromě Malajsie a Íránu účastní ještě Kyrgyzstán, Hong Kong, Singapur a Bosna a Hercegovina. Vítěz postoupí do vyšší A skupiny, nejhorší tým čeká sestup do IV. divize.

Ačkoliv se turnaje účastní z pohledu hokejového fanouška exotické týmy a hraje se v Sarajevu, tak i Česko zde má své zastoupení. Jedním z nominovaných rozhodčích je Jiří Svoboda.

Íránský hokejový mužský tým byl založený v roce 2016 a od roku 2019 patří mezi členy IIHF. Vzhledem k covidu si svou premiéru odbyl až v roce 2022. Na MS IV. divize skončil druhý.

Malajsie je členem IIHF od září 2006. V rámci IIHF turnaje se účastnila loni, kdy skončila čtvrtá. Nyní se jedná o druhou části na MS. Malajsie je pravidelným účastníkem Challenge Cup of Asia, což je regionální turnaj asijských národů v hokeji.

Malajsie: Tengku (Tan) – Mohammad, Azra, Azman, Raja Amin, Anjam, Mohammad Noor – Versluis A., Versluis D., Raja Amin – Low, Aiman Zul, Mohd Fauzi – Muhd Fadzli Amin, Goh, Azhar – Tee, Ong
    Trenér: Peng Khia Tan

Írán: Haassanzadeh (Mahdavi) – Houshidari, Bahri, Ghorbani, Ghafoori, Dehghani, Mahdiyoun – Ghahar, Keyhanfar, Moghadasi – Korehei, Bagheri, Mehraban – Sheikhjafari, Aghamohammadi, Heidari – Saraoghi
    Trenér: Kaveh Sedghi

Rozhodčí: Stoebel – Grozaj, Kacej.

00:01

00:46
    Írán se dostal do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ.

01:48
    Írán právě vstřelil branku!
    Írán se dostává do vedení, střelou ze strany se k bližší tyči prosazuje dobře hrající ARMAN BAHRI.
    01:48 Arman BAHRI - 0:1

02:47
    Vyloučení v týmu Írán:
    Arman Bahri – 2 min., podrážení.

02:57
    Malajsie právě vstřelila branku!
    Autorem branky je RAFIQ ZUL AIMAN. Asistence: Mohammad Hariz.
    02:57 Rafiq Zul Aiman - 1:1

03:47
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Malajsie.

03:54
    Další zakázané uvolnění, tým vedený jako hostující se může snadno dostat do útočného pásma.

03:57
    Amir Heidari – 2 min., vysoká hůl.

04:30
    Gól při vlastním oslabení a Írán se dostává do vedení, po rychlé akci a chybě soupeře se střelou do horní části branky prosazuje FARZAD HOUSHIDARI.
    04:30 Farzad HOUSHIDARI - 1:2

05:23
    Hra je přerušena, kotouč kryje brankář Hassanzadeh.

05:54
    Malajsie sice hraje přesilovku, ale nemůže se dostat do výraznější šance.

06:02
    Fauzi Mohd to vzal na sebe, jeho rána byla zblokovaná obranou soupeře.

06:16
    Po pěkné akci spoluhráče a přihrávce se ránou z levého kruhu prosazuje do horní části branky AMIR HEIDARI.
    06:16 Amir HEIDARI - 1:3

07:20
    Low zkoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale u kotouče dlouhou dobu nevydržel. Směr hry se rychle otáčí.

07:46
    Írán pokračuje v aktivní hře, tým vedený jako domácí se musí bránit tlaku soupeře.

08:16
    Amin Korehei to zkoušel individuálně, ale v rozhodující moment mu puk sjel z hokejky.

08:53
    Hra je přerušena pro ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:31
    4:8, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, aktivnější je tým vedený jako hostující.

09:37
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Mohammadreza Aghamohammadi.

10:16
    Malajsie hraje přesilovku, dostala se do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně.

11:18
    Hokejisté ve tmavých dresech se nemohou stabilněji usadit před brankou soupeře. Na nějakou výraznější šanci čekají.

12:16
    Íránský hráč má problémy s nohou a leží na hrací ploše. Nevypadá to s ním dobře. Mohsen Aghamohammadi je tím, kdo má zranění.

12:16
    Za pomoci lékařů míří mimo hrací plochu a zápas pro něj podle všeho končí, v horším případě i turnaj.

12:30
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál.

13:01
    Aiman Zul vedl útočnou akci svého celku, ale do střelecké pozice se dostat nedokázal.

13:57
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Íránu.

14:21
    Tým vedený jako hostující vyhrál buly v útočném pásmu, následná rána byla od modré čáry zblokovaná.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Úvod zápasu vyšel lépe Íránu.

15:10
    Jalal Keyhanfar to vzal na sebe, jeho rána přes obránce postrádala přesnost.

15:26
    Malajsie se také dostala k zakončení, puk od modré čáry končí vedle.

16:07
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se především ve středním pásmu.

17:47
    Bagheri se uvolnil v útočném pásmu, dostal puk, ale z dobré pozice branku minul.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

18:20
    Malajsie se nyní dostala před branku soupeře, ale rána byla zblokovaná obráncem.

18:38
    Hassanzadeh vůbec nevěděl, kde je kotouč, ale soupeře jej nedokázal dostat do branky.

19:04
    Poslední minuta hry a hokejisté ve tmavých dresech se dostali do útočného pásma. Ke střele se nepropracovali.

19:24
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

20:01

20:30
    Utkání, ve kterém jsme zatím viděli čtyři branky, pokračuje dál druhou třetinou.

21:10
    Versluis se dostal do střelecké pozice, ale jeho ránu dokázal zastavit brankář.

22:33
    Malajsie hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale zatím marně čekáme na nějaký výraznější moment.

22:52
    Tengku kryje ránu od modré čáry, vhazovat se bude před jeho brankou.

22:53
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat stabilněji do útočného pásma.

23:20
    Autorem branky je JALAL KEYHANFAR. Asistence: Farshad Moghadasi.
    23:20 Jalal KEYHANFAR - 1:4

24:00
    Autorem branky je ABBAS DEHGHANI. Asistence: Mohammadreza Jafari Sheikh.

25:32
    Autorem branky je AMIN KOREHEI. Asistence: Maziar Ghorbani a Mina Mehraban.
    25:32 Amin KOREHEI - 1:6

27:04
    Autorem branky je JALAL KERYHANFAR. Asistence: Marin Ghahar a Fashad Moghadasi.
    27:04 Jalal KERYHANFAR - 1:7

28:13
    Autorem branky je JALAL KEYHANFAR. Asistence: Matin Ghahar a Amir Heidari.
    28:13 Jalal KEYHANFAR - 1:8

29:32
    Po delší době si zákrok připisuje brankář Malajsie, nyní si poradil se střelou od modré čáry.

29:53
    Írán diktuje tempo hry, je aktivnější, ve druhé třetině si vypracoval výrazný náskok.

31:01
    Autorem branky je FARSHAD MOGHADASI. Asistence: Jalal Keryhanfar a Farzad Houshidari.
    31:01 Farshad MOGHADASI - 1:9

33:30
    Utkání velmi bohaté na góly pokračuje dál, diváci sledují dominanci Íránu.

34:20
    Tým vedený jako hostující dostal kotouč do branky znovu, ale pro zásah vysokou hokejkou branka neplatí.

35:29
    Autorem branky je FARSHAD MOUGHADASI. Asistence: Matin Ghahar.
    35:29 Farshad MOUGHADASI - 1:10

36:06
    Dominance Íránu pokračuje dál, diktuje tempo hry a soupeře k puku prakticky nepouští.

36:30
    Malajsie se po dlouhé době dostala k zakončení, ale rána nebyla přesná.

37:00
    Hokejisté ve tmavých dresech se dostali do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná.

37:42
    Obrázek hry je poslední minuty stejný. Írán je jasně lepší, diktuje tempo hry a soupeře k ničemu nepouští.

38:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

38:54
    Malajsie se dostala do útočného pásma, Mohammad však zakončit nedokázal. Trefil jen obránce.

39:03
    Ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:56
    Farshad Moghadasi – 2 min., hákování.

40:00

Sedmi góly ve druhé třetině se hokejisté Íránu výrazně přiblížili k výhře v tomto zápase. Mají obrovský náskok.

40:01

40:55
    Malajsie využívá přesilovku a dává svou druhou branku v zápase. Z hranice brankoviště se dokázal prosadit AFDIN FAREEZ MOHAMMAD FAUZI MOHD. Asistence: Deen Versluis a Rafiq Zul Aiman.
    40:55 Afdin Fareez Mohammad Fauzi Mohd - 2:10

42:40
    Hra je nyní přerušena, po zakázaném uvolnění se hra vrací před branku Malajsie. Ta se tak bude muset bránit.

42:43
    Autorem branky je FARZAD HOUSHIDARI. Asistence: Farshad Moughadasi a Matin Ghahar.
    42:43 Farzad HOUSHIDARI - 2:11

43:59
    Tým vedený jako domácí dává další branku, po krásné individuální akci se blafákem prosazuje dobře hrající AISAR MUHD AMIN FADZLI MUHD.
    43:59 Aisar Muhd Amin Fadzli Muhd - 3:11

46:04
    Utkání nabídlo už čtrnáct branek a to zdaleka ještě nejsme u jeho konce. Írán kontroluje hru, je aktivnější a míří za výhrou.

47:18
    Brankář si připsal několik dobrých zákroků, ale na tento opakovaný pokus už byl krátký. AMIN KOREHEI. Asistence: Arshia Ghafoori a Daniel Beghari.
    47:18 Amin KOREHEI - 3:12

48:59
    Malajsie sympaticky bojuje a nic nevzdává, po situaci dva na jednoho, kteoru neproměnila, se následně ránou z mezikruží prosazuje HARIZ MOHAMMAD. Asistence: Deen Versluis a Afdlin Fereez Mohammad Fauzi Mohd.
    48:59 Hariz MOHAMMAD - 4:12

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hostující celek vede o osm branek.

50:16
    Arman Bahri – 2 min., vražení na hrazení.

51:03
    Arshia Ghafoori – 2 min., podrážení.

51:43
    Gól v oslabení tři na pět. I to je možné vidět v tomto zápase. Do brejku se dostal FARZAD HOUSHADARI. Počkal si na pohyb brankáře, a pak zakončoval.
    51:43 Farzad HOUSHADARI - 4:13

52:16
    První vyloučený hráč se vrací do hry.

53:03
    I druhý hráč se vrací z trestné lavice.

53:28
    Zápas bohatý na góly se pomalu blíží do své finální fáze, Írán míří za vysokou výhrou.

54:58
    Rozdíl ve skóre je nyní deset branek, rychlou střelou z kruhu se prosazuje přesně pod horní tyč DANIAL BEGHERI. Asistence: Amin Korehei.
    54:58 Danial BEGHERI - 4:14

56:56
    Sledujeme klidnější pasáž hry, zápas se spíše jen dohrává.

57:00
    Amin Raja se dostal do zakončení, ale jeho rána končí vedle.

58:09
    Írán se usadil před brankou, kde kombinuje, zatím ale na výraznější šanci v posledních minutách čeká.

58:39
    Jeden z hráčů Malajsie se dostal sám před branku a mohl zakončovat. S jeho pokusem si brankář poradil.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Aiman (Hariz), 41. Mohd (Versluis, Aiman), 44. Muhd, 49. Mohammad (Versluis, Mohd) – 2. Bahri, 5. Houshidari, 7. Heidari, 24. Keyhanfar (Moghadasi), 24. Dehghani (Sheikh), 26. Korehei (Ghorbani, Mehraban), 28. Keryhanfar (Ghahar, Moghadasi), 29. Keyhanfar (Ghahar, Heidari), 32. Moghadasi (Keryhanfar, Houshidari), 36. Moughadasi (Ghahar), 43. Houshidari (Moughadasi, Ghahar), 48. Korehei (Ghafoori, Beghari), 52. Houshadari, 55. Begheri (Korehei)

Rozhodčí: Stoebel – Grozaj, Kacej