Philadelphia – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Edmonton – Toronto 5:2 (kon.) | Dallas – Arizona 4:2 (kon.)
Colorado – New Jersey 5:7 (kon.) | Vegas – Carolina 3:2 (kon.) | Anaheim – Washington 2:3 (po pr.)

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 19:13

Tři hvězdy utkání
    1. Tom Wilson (WSH) 2+0
    2. Troy Terry (ANA) 1+0
    3. John Gibson (ANA) 36 zákroků (06:50:55)

Washington se na vítězství proti Anaheimu docela natrápil. Přestože své soupeře přestřílel 39-23, v koncovce to nebyla od favoritů žádná hitparáda a za stavu 2:2 dospělo střetnutí až do prodloužení. V něm se ale povedlo Oshiemu najít Toma Wilsona před brankou Ducks a tvrďák v dresu Capitals svým druhým gólem v utkání rozhodl o vítězství svého týmu.

61:09 Tom WILSON - 2:3

61:09
    Washington právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Oshie zavezl puk do útočného pásma podél pravého mantinelu, našel přesným pasem TOMA WILSONA před brankovištěm a útočním Capitals nakonec propasíroval kotouč mezi betony Gibsona do sítě za jeho záda. Asistence: TJ Oshie, Alexandr Alexejev.

60:21
    Strome hledal mezi kruhy Ovečkina, jeho přihrávku ale zblokoval jeden z hráčů Anaheimu a kotouč odlétl až do středního pásma.

60:01

60:00

59:47

59:27
    Další úspěšné vyhození Ducks, kteří už odpočítávají poslední sekundy oslabení.

59:06
    Silfverberg skočil po puku a poslal ho mimo pásmo Anaheimu.

59:02
    Ovečkinova rána z levého kruhu byla zblokována a sražena do ochranné sítě. Hosté si berou oddechový čas.

58:48
    Domácí vyrazili v oslabení do přečíslení dvou proti jednomu, ale nepovedlo se jim z toho nic vytěžit. Na Kuempera nakonec nepřišla střela, když vracející se bek skočil na led a zblokoval přihrávku na pravou stranu.

58:19
    Domácí vyhazují puk po buly přes všechny čáry.

58:13
    D. Strome si přihrával z Kuzněcovem, až nakonec z okraje pravého kruhu vystřelil. Jen do Gibsona, který přerušuje hru.

57:47
    Velká chyba Vatrana, který chtěl vyhodit puk ze svého pásma o plexisklo, ale přestřelil ho. Takže přesilovka pro Washington!

56:45
    Anaheim hodně touží po čtvrté výhře v řadě. Útočné akce domácích gradují a Kuemper nemá zrovna klidný závěr třetí třetiny. Přitom by se dalo očekávat, že nyní zapnou hosté a budou mít v závěru převahu.

56:03
    Mnohem nebezpečnější byla nyní střela Fowlera zpoza levého kruhu. Fowler mířil na vzdálenější tyč nad lapačku, Kuemper se ale dokázal v rozkleku zkřivit a puk zachytit.

55:33
    Kuemper lapil Zegrasovu střelu zpoza pravého kruhu. Puk šel půl metru nad ledem, což bylo pro Kuempera ideální, aby jej zastavil a neriskoval, že mu propadne mezi betony.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 14. Terry (Zegras, Fowler), 45. Zegras (McTavish, Shattenkirk) – 9. Fehérváry (Bäckström, McIlrath), 41. Wilson (T. van Riemsdyk), 62. Wilson (Oshie, Alexejev)

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Fowler (A), Beaulieu, Shattenkirk, Benoit, Colt. White, Harrington – Silfverberg (A), Zegras, R. Strome – McTavish, Terry (A), Max Jones – Vatrano, Leason, Lundeström – Carrick, Grant, Comtois.
    Trenér: Dallas Eakins

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Jensen, Fehérváry, T. van Riemsdyk, McIlrath, Irwin, Alexejev – Kuzněcov, Wilson, Ovečkin (C) – Oshie (A), Milano, D. Strome – Sheary, Bäckström (A), Cr. Smith – Aube-Kubel, Dowd, Mantha.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Skilliter, Schlenker – Deschamps, Hughes

Diváci: 14279