Kometa Brno – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Třinec – Vítkovice 0:5 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 1:4 (kon.)
Pardubice – Olomouc 8:3 (kon.) | Liberec – Sparta 0:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 0:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
HC Škoda Plzeň
Sobota 04.03.2023, 16:00 • ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav • DHL Extraliga juniorů • 52. kolo

Aktivnějším týmem ve třetině byla domácí Boleslav, ale bohužel se nedostávala do zakončení. Měla tupý tlak, díky kterému držela puk, ale to bylo tak vše. Hostující brankář Vondraš byl prakticky bez práce, i když měli Bruslaři hned několik přesilovek, tak nedokázali prostřelit hostujícího brankáře. Jedinou branku ve třetině dal Kreuzman, který využil nepozornosti domácích hráčů, kteří si mysleli, že bude hra přerušena potom, co jeden z Indiánů ležel na ledě. Ke konci zápasu se hra hodně zdržovala. Domácí zkusili hru v šesti, ale v té obdrželi branku od Dominika Soukupa. (18:07:00)

59:37
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Autorem branky je DOMINIK SOUKUP. Prázdnou branku trefil Soukup výborně.

56:23
    Hora puk přikryl lapačkou. Bude se vhazovat v obraném pásmu domácích.

56:07
    Hosté nahodili na zakázané uvolnění.

55:30
    Autorem branky je JAROSLAV KREUZMAN.
    Ačkoliv na ledě ležel jeden z Indiánů, tak rozhodčí nechali hru plynout dál a Kreuzman se po kombinaci dostal ke střele a prostřelil domácího Horu. Asistence: Daniel Kaiser a Aleš Mazanec.

55:16
    Polákovo nahození zblokováno.

54:11
    Plzeňští se brání srdnatě, takže domácí Bruslaři zatím marně hledají recept na vstřelení branky.

53:02
    Domácí tápou v rozehrávce v útočném pásmu. Nedostávají se tedy k pořádnému zakončení.

53:00
    Nahození od modré Vondraš kryje.

51:25
    Hra je momentálně častokrát přerušovaná.

51:09

50:51

Karel Schamberger

Branky a nahrávky: 23. Benák (Hodinář), 56. KREUZMAN (Kaiser, Mazanec), 60. SOUKUP

BK Mladá Boleslav: Hora (Forst) – Sypecký, Hlinský, Vlasák, Rajgl, Vochvest, Němec, Moravec "C" – Hruška, Polák, Lisler, Moyseyev, Malínek, Šachl, Zvagulis, Vítek, Vimmer, Král, Hradec "A", Hrouda "A"
    Trenér: Václav Pletka

HC Škoda Plzeň: Vondraš (Lokajíček) – Buzek, Prošek, Hodinář, Eichler, Kubíček, Houdek – Titlbach, Benák, Kučera, Soukup M. "A", Pešek, Korčák, Borák, Kaiser, Mazanec, Kreuzman, Dáňa "C", Soukup D.
    Trenér: Petr Vojan

Rozhodčí: Svoboda, Čáp – Horažďovský, Maňák