Monza – Empoli 2:1 (kon.) | Atalanta BC – Udinese 0:0 (kon.) | Fiorentina – AC Milán 2:1 (kon.)
ACF Fiorentina
2:1 (0:0)
AC Milán
Sobota 04.03.2023, 20:45 • Stadio Artemio Franchi, Florencie • Italská Serie A • 25. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:51:27)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 6:2. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:17.

Od začátku prvního poločasu byla Fiorentina lepším týmem a vytvořila si hned několik zajímavých příležitostí, žádná ale neskončila gólem. Zajímavě stříleli třeba Bonaventura z přímého kopu nebo González, oba ale dokázal Maignan vychytat. Největší šanci měl ve 26. minutě znovu Bobaventura, ale jeho střelu vykopl z branky obránce Tomori. Největší šanci hostů měl Giroud, Terracciano ho ale ve 32. minutě skvěle vychytal.

Ve druhém poločase už jsme se gólů dočkali. Nejprve se trefil ve 49. minutě z pokutového kopu Nicolás González. O tři minuty později mohl vyrovnat Giroud, ale Terracciano jeho hlavičku skvěle vyrazil. Fiorentina se poté převážně bránila a v 87. minutě ji poslal do dvoubrankového vedení přesnou hlavičkou střídající Luka Jović. V samotném závěru nastaveného času se sice trefil krásnou střelou pod břevno Theo Hernández, ale na případné vyrovnání už bylo pozdě.

Zápas je u konce, Fiorentina se raduje z cenného vítězství 2:1 nad AC Milán. V tabulce zůstává dvanáctá, ale přiblížila se Turínu FC, Monze a Udinese před sebou. AC Milán zůstává čtvrtý a mlže se na něj bodově dotáhnout AS Řím, pokud zítra porazí Juventus.

90+6

90+6
    Ještě přišel jeden nákop AC Milán do vápna Fiorentiny, ta se ale dokázala ubránit.

90+5
    AC Milán právě vstřelil branku!
    Milánští v samotném závěru snižují na 1:2, ale utkání už bude brzy končit, takže se jedná spíše jen o zmírnění porážky. THEO HERNÁNDEZ se po dobré Saelemaekersově přihrávce trefil nádherně do horního rohu branky Fiorentiny. Asistence: Alexis Saelemaekers.

90+3
    Všechno rozčísl až Ibrahimovič, který vypálil z hranice velkého vápna, ale trefil jen prostředek branky.

90+2
    AC Milán se snaží usadit na útočné polovině a ještě si vynutit závěrečný tlak, zatím se mu to ale moc nedaří.

90+1
    Střídání v týmu ACF Fiorentina:
    ze hřiště odchází Sofján Amrábat, přichází Antonín Barák,
    ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Riccardo Sottil.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90
    Mike Maignan byl králem svého pokutového území a míč si stáhnul ze vzduchu pro sebe.

89
    Vše se opět přesouvá před branku AC Milám, domácí budou zahrávat rohový kop.

87
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Domácí tým zdvojnásobuje své vedení! Fiorentina předvedla ukázkový protiútok, který zakončila gólem. Dodô dostal ideální pas na pravé křídlo, odkud odcentroval před branku, kde byl zcela volný LUKA JOVIĆ a poslal hlavou míč do protipohybu brankáře Maignana. Asistence: Dodô.