Florida – Chicago 4:3 (po pr.) | Calgary – Anaheim 1:3 (kon.) | Boston – Detroit 3:2 (kon.)
Pittsburgh – Philadelphia 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:2 (po pr.)

3. Charlie McAvoy (BOS) 0+0 (21:50:04)

Boston Bruins sice prohrával s Detroitem Red Wings po první třetině 0:2, ale pak začali mít domácí jednoznačnou převahu. Tu přetavili ještě ve druhé třetině ve vyrovnání na 2:2. Ve třetí třetině se hra přeci jen poněkud vyrovnala, své šance měly oba týmy a Detroit dokonce napálil tyč! Zatímco ale Red Wings zastavila branková konstrukce, na straně druhé se dokázal z dorážky prosadit Garnet Hathaway, jehož gól rozhodl o vítězství Medvědů.

59:35
    Chiassonovu střelu s velkými obtížemi dokázal Ullmark zachytit. Místo přerušení hry mu ovšem kotouč utekl, k jeho štěstí ale pod nohy spoluhráče.

59:10
    Bertuzzi se hnal za dalším vyhozeným kotoučem, nedokázal ale přesprintovat Perrona.

58:30
    Bruins úspěšně odvrací útoky soupeře vyhazováním do středního pásma.

57:55
    Detroit hraje bez brankáře, na ledě je v šesti!

57:15
    Noskova formace opět předvedla velmi efektivní hru, přitlačila na soupeře a vybojovala vhazování v útočném pásmu. Následuje komerční brejk.

57:01
    Nosek hledal křižnou přihrávkou v pravém kruhu Hathawaye, tomu ale puk ujel do rohu kluziště.

56:26
    Red Wings odvrací poslední útok Bostonu, za pukem se ale neženou. Potřebují prostřídat.

55:45
    Icing Detroitu po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo. Hra se tedy vrací před Hellberga.

54:57
    Kubalík, který byl před pár sekundami dost tvrdě masírován u zadního mantinelu, se vrátil do hry a před brankovištěm zkoušel překvapit Ullmarka střelou z bekhendu. Uspět se mu nepovedlo.

54:20
    Za zády Ullmarka nyní zazvonila tyč po ráně Jakea Walmana od modré čáry! Nechybělo moc a bylo znovu vyrovnáno!
    53:54 Garnet HATHAWAY - 3:2

53:54
    Boston právě vstřelil branku!
    Domácí to ale záhy mění! Greer se dostal do útočného pásma po pravém křídle a střílel na vzdálenější tyč. Hellberg letící kotouč vyrazil, ale pouze na hokejku z opačné strany najíždějícího GARNETA HATHAWAYE, jenž doráží za záda brankáře Detroitu. Asistence: AJ Greer, Tomáš Nosek.

53:30
    Základní hrací doba se pomalu blíží ke svému konci. Skóre je stále vyrovnané 2:2.

52:10
    Zadina hledal na pravé straně brankoviště Velena, tomu se ale nepovedlo procpat puk za záda roztaženého Ullmarka! Brankáři Bostonu trochu pomohla i branková konstrukce.

51:30
    Hokejisté Detroitu v tomto utkání zblokovali už 25 střel. Boston pouze osm.

50:51
    Bergeron zkusil štěstí zpoza pravého kruhu, Hellberg byl na tuto střelu připraven a připisuje si 30. zákrok v utkání.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 33. H. Lindholm (Coyle, Frederic), 35. Bergeron (DeBrusk, Orlov), 54. Hathaway (Greer, Nosek) – 2. Copp, 5. Chiasson (Perron, Larkin)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Orlov, McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Clifton, Grzelcyk – Bergeron (C), DeBrusk, Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Bertuzzi – Frederic, Coyle, Zacha – Hathaway, Nosek, Greer.
    Trenér: Jim Montgomery

Detroit Red Wings: Hellberg (Husso) – Seider, Walman, Määttä, Chiarot (A), Lindström, Hägg – P. Suter, Raymond, Larkin (C) – Copp (A), Perron, Kubalík – Berggren, Zadina, Veleno – Chiasson, Czarnik, Erne.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: O'Rourke, Brenk – Gawryletz, Deschamps

Diváci: 17850