West Ham – Aston Villa 1:1 (kon.) | Fulham – Arsenal 0:3 (kon.) | Manchester Utd. – Southampton 0:0 (kon.)
Newcastle – Wolverhampton 2:1 (kon.)
Newcastle United
2:1 (1:0)
Wolverhampton Wanderers
Neděle 12.03.2023, 17:30 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 27. kolo

Dnešní zápas se musel nezaujatému fotbalovému fanouškovi zamlouvat. Domácí Alexander Isak gólem hlavou ve 26. minutě odšpuntoval útočnou hru. Wanderers měli v závěru prvního pločasu obrovskou šanci, ale Daniel Podence trefil jenom tyčku. Druhé dějství bylo bez vyložených šancí až do 70. minuty, kdy se prosadil po zmatcích v obraně střídající Korejec Hwang Hi-čchan do odkryté branky. Ten na hřišti nepobyl ani celou minutu.
    Jenže i trenérovi domácích se podařilo střídání. Paraguayec Miguel Almirón se prosadil po rychlém kontru na bližší tyčce. Zaskočení Wanderers se do konce zápasu nedostali do šance a body zůstávají zaslouženě na St James' Parku. (19:42:23)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:10.

90+6

90+5
    Neto poslal centr na bližší tyčku, odkud jej obrana domácích dostala rychle mimo ohrožený prostor.

90+4
    Semedo získal pro hosty rohový kop, ten rozehraje Neto.

90+3
    Dnešní utkání sleduje 52 240 diváků.

90+3
    Miguel Almirón bude rozehrávat další rohový kop Newcastlu.

90+3
    Bruno Guimarães se po faulu těžko zvedá z trávníku a dobře kouskuje hru.

90+2
    Rayan Aït-Nouri šel po levé straně, ale dostal se jenom do klinče a poté se dopustil útočného faulu.

90+1
    Newcastle se provinil útočným faulem a teď se bude muset bránit.

90+1
    Newcastle vysoko napadá rozehrávku brankáře Josého Sá.

90
    Rozhodčí nastaví pět minut.

90
    Pedro Neto neprošel přes Svena Botmana. No a domácí získali aut před vlastním boxem.

90
    Nick Pope nespěchá s rozehrávkou a koleduje si o žlutou kartu.

89
    Callum Wilson dobře tahal čas, ale rozhodčí mu ukázal, že všechno bude nastaveno.