Pittsburgh – Philadelphia 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Colorado – Arizona 3:2 (po pr.)
Tampa – Chicago 3:1 (kon.) | Montreal – New Jersey 1:3 (kon.) | Columbus – St. Louis 2:5 (kon.)
Carolina – Vegas 0:4 (kon.) | Florida – Winnipeg 4:5 (po pr.) | Toronto – Edmonton 7:4 (kon.)
NY Islanders – Washington 1:5 (kon.) | Seattle – Dallas 3:4 (po pr.) | Vancouver – Ottawa 5:2 (kon.)
San Jose – Minnesota 2:5 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:2 (0:1 po s.n.) | Detroit – Boston 5:3 (kon.)

2. Alexandar Georgijev (COL) 18 zákroků
    3. Connor Ingram (ARI) 41 zákroků (02:44:44)

Colorado zaslouženě vítězí v dnešním utkání proti Arizoně. Už ve třetí třetině hráli domácí fantasticky a přestříleli své soupeře 18-0! Gól ale ze své převahy vytěžit nedokázali. Co se nepovedlo ve třetí třetině, to se povedlo v prodloužení, ve kterém rozhodl o výhře Lavin Cale Makar.

61:38 Cale MAKAR - 3:2

61:38
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Nakonec domácí svou převahu dokázali využít a rozhodují v prodloužení o svém vítězství! Byla to parádní sólo akce CALEHO MAKARA, který se k puku dostal ve vlastním pásmu, předvedl úspěšný průnik skrz střední pásmo až do pravého kruhu, načež se kličkou dostal mezi kruhy a bekhendem obhodil nataženou nohu Ingrama. Asistence: Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen.

60:50
    Rychlý průnik MacKinnona, který se ale nepovedlo hvězdě domácích úspěšně zakončit. Jeho střelu totiž zastavila tyč!

60:23
    Moser nechtěně protečoval svým skluzem po ledě puk na Ingrama, který musel zasahovat proti vlastnímu spoluhráči.

60:01

Viděli jsme zajímavý a zároveň velmi bizarní průběh třetí třetiny! Colorado mělo hru pevně pod kontrolou, soupeře prakticky k ničemu nepustilo a Arizona ani jednou nevystřelila na bránu! Přesto však domácí ze své převahy nic nevytěžili a utkání jde do prodloužení.

60:00

59:06
    Po dělovce Makara se kotouč odrazil od zadního mantinelu vedle brankoviště. Ingram následně s velkým štěstím schytal dorážku soupeře do těla a povedlo se mu puk ukrýt. Branka byla zčásti odkrytá, spálená šance Colorada.

59:00
    Ingram zastavil na betonech střelu Girarda od modré čáry a přerušuje hru.

58:09
    Icing Arizony.

58:01
    Ingramova rozehrávka podél mantinelu sice vyletěla mimo kluziště, puk byl ale tečovaný, takže vylučovat se nebude.

57:11
    Arizoně se nedařilo dostat puk ze svého pásma. Dobré napadání hráčů Colorada jim způsobovalo problémy. A tak to vyřešil Ingram, ke kterému doklouzal jeden z odražených puků. Schovává ho pod lapačku.

55:55
    Kotouč skončil na jedné ze střídaček. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:33
    Nuloví rozhodně nejsou domácí. Girard se dostal k dalším dvěma střelám, napřed od modré a následně z pravého kruhu. Ingram podržel svůj tým, má na kontě už 37 zákroků.

54:34
    Nakonec akce Arizony nepřišla žádnou střelu na branku, proto hosté jsou nadále ve třetí třetině nuloví.

54:34
    Až teď dokázala Arizona proniknout před branku Colorada, takřka po 15 minutách hry. A hned z toho byl pořádný závar. Nicméně Maccelli zpoza kruhů byl zblokován Johnsonem, dorážka Soderstroma šla vedle branky a odražený puk se povedlo nakonec Georgijevovi ukrást pro sebe. Komerční pauza.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 2. Malgin (B. Hunt, Newhook), 32. MacKinnon (Rantanen, Lehkonen), 62. Makar (MacKinnon, Rantanen) – 7. McBain (Crouse, Maccelli), 18. Keller (Hayton)

Colorado Avalanche: Georgijev (J. Johansson) – Makar (A), D. Toews, Byram, Girard, J. Johnson, B. Hunt – Ničuškin, MacKinnon (A), Lehkonen – Rantanen (A), Rodrigues, Compher – Cogliano, Eller, L. O'Connor – Newhook, Nieto, Malgin.
    Trenér: Jared Bednar

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Välimäki, J. Brown, Nemeth, Moser, Mackey, Söderström – Keller (A), Hayton, Schmaltz – Maccelli, Crouse (A), McBain – Boyd, B. Ritchie, Fischer (A) – O'Brien, Kassian, Dauphin.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Charron, Rehman – MacPherson, Knorr

Diváci: 18124