Pittsburgh – Philadelphia 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Colorado – Arizona 3:2 (po pr.)
Tampa – Chicago 3:1 (kon.) | Montreal – New Jersey 1:3 (kon.) | Columbus – St. Louis 2:5 (kon.)
Carolina – Vegas 0:4 (kon.) | Florida – Winnipeg 4:5 (po pr.) | Toronto – Edmonton 7:4 (kon.)
NY Islanders – Washington 1:5 (kon.) | Seattle – Dallas 3:4 (po pr.) | Vancouver – Ottawa 5:2 (kon.)
San Jose – Minnesota 2:5 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:2 (0:1 po s.n.) | Detroit – Boston 5:3 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:26

Tři hvězdy utkání
    1. Nicklas Bäckström (WSH) 1+0
    2. Anthony Mantha (WSH) 1+1
    3. Dylan Strome (WSH) 1+1 (04:42:30)

Capitals vstřelili ve třetí třetině tři góly a nakonec snadno zvítězili na ledě Islanders, ačkoliv se jim vstup do zápasu nepovedl. Parádní zápas odehráli Rasmus Sandin a navrátilec Trevor van Riemsdyk navzdory tomu, že neskórovali. První jmenovaný muž zaznamenal tři body za tři asistence, zatímco druhý dva za dvě asistence. Konečný výsledek nakonec jednoznačného zápasu. New York Islanders 1 Washington Capitals 5.

59:08
    Tom Wilson byl v závěru zápasu vyloučen na dvě minuty za držení, na výsledku už to ale nic nezmění.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:07
    Capitals nemají dost a nyní vystřelili na bodu levého kruhu pro vhazování, Semjon Varlamov ale snadno přerušil hru, když pak kotouč ukryl ve své lapačce.

57:37
    Capitals vstřelili v rychlém sledu dva góly a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka. Stav je 1:5.

55:34
    Bo Horvat práskl do puku na bodu pravého kruhu pro vhazování, Darcy Kuemper byl ale na přední tyči připravený a hrudí puk vyrazil do rohu ledové plochy.
    53:19 Nicklas BÄCKSTRÖM - 1:5

53:19
    Washington právě vstřelil branku! Rasmus Sandin vystřelil na levém křídle ihned po vhazování od modré čáry a jeho nenápadná střela zaplula do vzdálenějšího pravého horního rohu brány po teči NIKLASE BÄCKSTRÖMA! Semjon Varlamov vůbec nic neviděl. Je to už 1:5. Asistence: Rasmus Sandin a Anthony Mantha.
    52:18 Nic DOWD - 1:4

52:18
    Washington právě vstřelil branku! NIC DOWD převzal puk na vrcholu mezikruží a nádhernou střelou zápěstím poté vymetl nad lapačkou Semjona Varlamova pravý horní roh brány! Caps dominují a vedou v závěru 4:1. Bez asistence.

51:52
    Semjon Varlamov snadno zastavil nahození Capitals a následuje krátká komerční přestávka. Caps vedou.

51:14
    Tom Wilson bojoval za bránou Islanders usilovně o kotouč, jenže byl velice rychle zdvojen a domácím hokejistům se podařilo puk vyhodit do středního pásma.

49:49
    Zach Parise svedl před střídačkou Capitals osobní souboj, během něhož sekl protihráče. Dvě minuty.

47:47
    Darcy Kuemper šel nyní rychle do kolen, aby zastavil nahození Islanders a následuje reklamní přestávka.

44:28
    Nicolas Aube-Kubel fauloval krátce po třetím gólu Capitals a dává příležitost domácím snížit na 2:3.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. Engvall – 7. D. Strome (Sandin, T. van Riemsdyk), 20. Oshie (Sandin, T. van Riemsdyk), 45. Mantha (Ovečkin, D. Strome), 53. Dowd, 54. Bäckström (Sandin, Mantha)

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Mayfield, Pelech, Pulock, Romanov, Dobson, S. Aho I – Holmström, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson, Parise – Fasching, Cizikas, M. Martin – Clutterbuck (A), Bailey (A), Engvall.
    Trenér: Lane Lambert

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – T. van Riemsdyk, Sandin, Jensen, Fehérváry, Irwin, Alexejev – Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Cr. Smith, Bäckström (A), Mantha – Oshie (A), D. Strome, Milano – Aube-Kubel, Dowd, Sheary.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Beau Halkidis, Wes McCauley. Čároví: Julien Fournier, Tyson Baker

Diváci: 17255