Clermont Foot – Lens 0:4 (kon.) | Ajaccio – Montpellier 0:1 (kon.) | Angers – Toulouse 0:2 (kon.)
Lorient – Troyes 2:0 (kon.) | Nantes – Nice 2:2 (kon.) | Monaco – Remeš 0:1 (kon.)
Marseille – Štrasburk 2:2 (kon.)
Clermont Foot
0:4 (0:3)
Racing Lens
Neděle 12.03.2023, 13:00 • Stade Gabriel Montpied • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 27. kolo

Jednoznačným hrdinou dnešního utkání je Loïs Openda, který v prvním poločasu během necelých pěti minut nasázel hattrick. K němu se navíc ve druhé půli přidal i střídající Alexis Claude-Maurice, který upravil na 4:0 pro Lens díky své povedené ráně na zadní tyč. Domácí se sice snažili alespoň snížit, ale v cestě jim stál perfektně chytající Samba. Po jasném vítězství si tak tři body do tabulky připisují fotbalisté Lens.

Pro dnešek to bude vše, přeji příjemný zbytek nedělního odpoledne a zase někdy na počtenou! (14:53:51)

90+3
    Hosté drží míč ve středu hřiště a vyčkávají na závěrečný hvizd.

90+2
    Diallo sice upaloval vpřed, ale nezvládl závěrečnou přihrávku podle svých představ.

90+1
    Onana byl sice složen v pokutovém území, ale v inkriminovaný moment se nacházel v ofsajdu.

90
    Machado pořádně prohnal Konatého a nakonec vybojoval rohový kop.

89
    Až do středu pole vyběhl stoper Wieteska, ale tam pouze fauloval kličkujícího Costu.

88
    Centr na přední tyč před Sotocou odklidil Kyei.

88
    Costa skvěle vybojoval balon u rohového praporku a následně pro svůj tým vybojoval i odkop.

87
    Žlutá karta pro tým Racing Club de Lens (Deiver Machado).

85
    Unikající Frankowski přihrával ještě na Sotocu, jenže ten míč přebral špatně a téměř okamžitě byl o hrací předmět oloupen.

84
    Domácí by chtěli alespoň vstřelit gól, mají k dispozici další roh.
    83. Mateusz Wieteska (CFT)

83
    Hlavičku svého spoluhráče zužitkoval Wieteska maximálně a efektními nůžkami orazítkoval břevno!

82
    Clermont mohl snížit, ale Samba střelu i dorážku ze dvou metrů reflexivně vyrazil nad břevno!

81
    Střídání v týmu Racing Club de Lens:
    ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Rémy Labeau Lascary.

80
    Zdá se, že toho má hostující kanonýr dnes už dost. Openda si lehl na trávník a vyžaduje si lékařskou pomoc.

Štěpán Navrátil

Branky: 31. Openda (Fulgini), 34. Openda (Thomasson), 35. Openda, 76. Claude-Maurice (Openda)

Karty:   40. Neto Borges (CFT) – 45. Haidara (LNS), 87. Machado (LNS)

Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 2:7. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:13.
    Clermont Foot: Diaw – Ogier (C), Wieteska, Konaté – Neto Borges, Gonalons (62. Gastien), Magnin, Allevinah – Maurer (77. B. Diallo), Saračević (62. Bela) – Andrić (62. Kyei).
    Náhradníci: Djoco – S. Cissé, Kamdem, Massolin.

Trenér: Pascal Gastien

Racing Lens: Samba – Haidara (46. Machado), Danso, Gradit, Frankowski – S. Fofana (C) (78. J. Onana), Samed, Fulgini (74. D. Costa) – Thomasson (74. Claude-Maurice), Sotoca, Openda (81. Labeau Lascary).
    Náhradníci: Pandor – Boura, Le Cardinal, Sylla.

Trenér: Franck Haise