Freiburg – Hoffenheim 2:1 (kon.) | W. Brémy – Leverkusen 2:3 (kon.) | Wolfsburg – Union Berlín 1:1 (kon.)
SC Freiburg
2:1 (1:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Neděle 12.03.2023, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 24. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera. (17:28:47)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 6:11. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:25.

Pět nastavených minut uplynulo a zápas končí! Freiburg poráží na domácí půdě Hoffenheim 2:1.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka nenabídla pohledný fotbal. Samotný úvod sice překvapivě patřil Hoffenheimu, ale ihned v šesté minutě přišla studená sprcha. Po chybě v hostující obrana poslal Freiburg do vedení snadnou střelou z prostoru pro penaltu Maximilian Eggestein. Ani jeden z týmů poté nedokázal více zatlačit soupeře. Domácí fanoušky jen vystrašil sražený balon Gintera, který ale dokázal ještě před čárou zastavit Flekken.

Po změně stran se tempo hry zvyšovalo. Již v padesáté minutě srovnal krok Angelo Stiller, který zužitkoval Dabourovu přihrávku k zakončení přesně k tyči. Ozan Kabak hrál ve druhém poločase na hraně, několikrát mohl dostat druhou žlutou kartu a nakonec to přišla za klukovské zahození míče v 85. minutě. Hoffenheim se v oslabení okamžitě dostal pod tlak a v samotném závěru strhnul vedení zpět na stranu domácího celku Ricu Doan. V nastavení ještě mohl srovnat Asllani, ale v jednoznačné pozici selhal.

Freiburg se ziskem třech bodů posouvá již na čtvrtou pozici se stejným bodovým ziskem jako třetí Lipsko. Naopak Hoffenheim zapisuje další porážku a propadá se na poslední místo v tabulce.

90+5

90+4
    Střídání v týmu SC Freiburg:
    ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Yannik Keitel.

90+3
    Obrovská šance na vyrovnání! Kadeřábkův centr přelétl obranu, přesně do pohybu Asllaniho, kterému stačilo trefit zcela odkrytou branku. Balon však sklouzl po kopačce a skončil mimo tři tyče.

90+2
    Za protesty viděl žlutou kartu Akpoguma.

90+1
    Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Nils Petersen).

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.

90
    Freiburg právě vstřelil branku!
    Nadšení na stadionu Freiburgu! Na levém kraji prolétl do pozice pro centr Weisshaupt, povedený pas si v pokutovém území našel RICU DOAN, který pravděpodobně přisoudil tři body domácímu týmu. Baumann nebyl příliš šancí na zákrok.

89
    Nápor domácího týmu se zvyšuje. Sildillia spolupracoval s Džongem, následně byl ve hře i Petersen, ale přes zhuštěný prostor se ani jeden neprosadil.

89
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Angelo Stiller, přichází Ermin Bičakčić.

88
    ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Umut Tohumcu.

87
    Freiburg má posledních pár minut, aby využil početní výhodu. Nyní ale bude vhazovat daleko na své polovině trávníku.

85
    Obrovská hloupost Ozana Kabaka. Po faulu Brookse vzal míč a zahodil ho mimo hru, tak aby nemohli domácí rychle rozehrát. Po druhé žluté kartě následovala červená a tak i konec v zápase pro tureckého obránce.

85
    Brooks zastavil akci soupeře a vyfasoval žlutou kartu.

84
    Nepříjemné napadání hostujícího týmu přineslo ovoce. Asllani dokázal přitlačit na rozehrávajícího Guldeho a získal míč. Následně však skončil na trávníku Dabour, který bude muset být ošetřován.

83
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením do konce druhého poločasu. Freiburg hraje s Hoffenheimem stále nerozhodně 1:1.