Pittsburgh – Philadelphia 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Colorado – Arizona 3:2 (po pr.)
Tampa – Chicago 3:1 (kon.) | Montreal – New Jersey 1:3 (kon.) | Columbus – St. Louis 2:5 (kon.)
Carolina – Vegas 0:4 (kon.) | Florida – Winnipeg 4:5 (po pr.) | Toronto – Edmonton 7:4 (kon.)
NY Islanders – Washington 1:5 (kon.) | Seattle – Dallas 3:4 (po pr.) | Vancouver – Ottawa 5:2 (kon.)
San Jose – Minnesota 2:5 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:2 (0:1 po s.n.) | Detroit – Boston 5:3 (kon.)
Pittsburgh – NY Rangers 3:2 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
2:3 (0:2, 0:0, 2:1) Stav série: 0:3
VHK ROBE Vsetín
Neděle 12.03.2023, 16:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Třetí zápas čtvrtfinálové série je u konce. Vsetín oplácí Jihlavě dvě porážky z play off předešlých dvou sezon, kdy Dukla vyhrála nejprve v semifinále 4:0 a loni ve finále 4:2.

Letos těžili Valaši z toho, že doma vyhráli 4:3 v prodloužení a 2:1 ve druhém utkání. Při systému čtvrtfinále na tři vítězná utkání tak jeli do Pelhřimova s luxusním náskokem, který umocnili dvěma brankami v první třetině. Dukla sice osm minut před koncem snížila, ale Vsetín vzápětí opět uskočil na rozdíl dvou branek. Dvě a půl minuty před koncem už jen snížil Tomáš Chlubna.

V celém kontextu série i dnešního zápasu postoupil VHK ROBE Vsetín zaslouženě, byl spravedlivým pohledem ve všech třech zápasech v rozhodujících momentech lepší a může snít svůj sen nejen o baráži.

Jedinou kaňkou dnešního zápasu byl výkon dvojice rozhodčích, který se opravdu nedá nazvat jinak než špatným. (19:04:36)

59:40
    Dělovka Harkabuse z vrcholu pravého kruhu prošla těsně vedle branky.

59:27
    Vsetínu se podařilo dostat puk do středního pásma, kde ho sbírá Haman. Dukla už má málo času.

58:57
    Dukla nadále bojuje o srovnání, velký tlak nyní přerušil Žukov, který má puk ve výstroji.

58:34
    Chlubna se před brankou dostával do další šance, ale na kotouč těsně nedosáhl.

57:44
    Dílčí tlak Dukly hatí zakázané uvolnění.
    57:23 Tomáš CHLUBNA - 2:3

57:23
    Dukla právě vstřelila branku!
    Další zápletka. Po dobré kombinaci Dukly z levého kruhu na modrou a na pravý kruh pálil z tohoto prostoru zřejmě Haman. Puk se odrazil k levé tyči, kde úspěšně dorážel TOMÁŠ CHLUBNA. Dukla tak stále žije svou naději na pondělní zápas. Asistence: Filip Haman.

57:03
    Dukla opět třímá soupeře před Žukovem. Hosté se osvobozují zakázaným uvolněním.

55:58
    Je jedno, zda prohrajete 1:3 nebo 1:4. Anebo zda snížíte. Dukla zkouší hru bez brankáře, po zakázaném uvolnění si vyžádala oddechový čas.
    55:02 Vít JONÁK - 1:3

55:02
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Tohle si defenzíva Dukly za rámeček nedá. Rychlý kontr Vsetína zakončil nejprve Rob, jehož střelu ještě Beran zneškodnil. Ale kde byli ostatní hráči Jihlavy? Ti nechali před brankou zcela volného VÍTA JONÁKA, jenž dává zřejmě definitivu na postup Vsetína. Asistence: Luboš Rob.

54:50
    Střela Pořízka hned po buly prošla těsně vedle levé tyče Žukova.

54:45
    Zakázané uvolnění Vsetína.

54:12
    Všichni, co mne delší dobu u onlajnů sledují, moc dobře ví, že jsem nestranný. Ale to, co nyní předvádí dvojice hlavních sudích, vskutku nemá příliš obdob. Zcela jasný atak na jednoho z jihlavských hráčů nebude potrestán. Na led spěchá zdravotník a Václav Karabáček odjíždí na střídačku pouze za pomocí dvou spoluhráčů, přičemž se těžce drží na bruslích.

52:37
    Oba celky jsou v pěti.

51:55
    Po teči jednoho z hráčů Dukly, zřejmě Kočího, vytáhl Žukov výborný zákrok a udržel pro svůj tým vedení.

51:20
    Jihlavští se přeci jen dočkali. Po kombinaci několika přihrávkách se zjevil u levé tyčky zcela volný TOMÁŠ HARKABUS, který využil milimetrový pas Skořepy a dostává Duklu zpátky do hry. Asistence: Josef Skořepa, Otakar Šik.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 52. Harkabus (Skořepa, Šik), 58. Chlubna (Haman) – 9. Holec (Klhůfek), 16. Smetana (Sihvonen, Jonák), 56. Jonák (Rob)

HC Dukla Jihlava: Beran (Chaloupek) – Haman, Kolář, F. Kočí, Bilčík, Dundáček, A. Dvořák, Chvátal – Karabáček, Skořepa (C), Harkabus (A) – Šik, Miškář, T. Havránek – Chlubna, Pořízek, Křehlík – V. Brož, Juda, Cachnín.
    Trenér: Viktor Ujčík

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Česánek, O. Němec (A), Smetana (A), Ondračka, Kajínek, Jenáček, Voženílek – Jonák (C), Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.
    Trenér: Jiří Weintritt

Rozhodčí: Roman Svoboda, Daniel Jechoutek – Roman Zídek, David Otáhal