SOHO Olomouc – HC Sparta Praha Sledge 3:5 (kon.) | Karlovy Vary – Zlín sledge 6:3 (kon.) | SHK Mustangové – Havířov 0:2 (kon.)
SKV Sharks Karlovy Vary
6:3 (2:2, 4:0, 0:1) Stav série: 2:0
SHK LAPP Zlín
Sobota 18.03.2023, 17:00 • Karlovy Vary, KV Arena • Česká para hokejová liga • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Série o zlatou medaili se přesunula do Karlových Varů! Žraloci si v prvním zápase ve Zlíně vystříleli bod vysokou výhrou 6:2. Úvodní branku vstřelili Karlovarští v 6. minutě, díky Patriku Sedláčkovi. Z vedení se však příliš dlouho neradovali, když po necelé minutě srovnal stav Zdeněk Hábl. Žraloci však do druhé třetiny stihli jít s dvoubrankovým náskokem, o který se zajistili Radek Zelinka a Filip Veselý. Poslední jmenovaný se postaral ve druhé dvacetiminutovce o další náskok a Žraloci vedli 4:1. V poslední části zkompletoval hattrick Filip Veselý a o poslední karlovarskou branku se postaral Karel Wágner. Zlínští se nevzdávali a podařilo se jim snížit stav díky Dávidu Kormanovi. Na výhru to však už ale nestačilo.

Dokáží dnes Zlínští srovnat a zdramatizovat sérii nebo se budou radovat Žraloci? To se dozvíme po konci zápasu, který startuje od 17:00.

SKV Sharks Karlovy Vary: Berger (Mach) – Wágner (A), Zelinka (A), Haas – Jeřábek, Veselý, Rennhack, Kovářík, Geier (C), Sedláček, Karafiát
    Trenér: Miroslav Hrbek

SHK LAPP Zlín: Pastucha (Molek) – Julina (A), Ferenčík, Hábl – Zdražil, Joppa (A), Ligda(C), Panák, Palát, Zubek, Korman
    Trenér: Tomáš Sedláček

Rozhodčí: Motl – Suchý, Červenka.

00:01

00:08
    Zlín se hned po úvodním buly vydal do útočného pásma, odkud vystřelil Martin Joppa.

01:08
    Karlovarští se dostalí přes střední pásmo.

02:07
    Zlín právě vstřelil branku!
    Po první neúspěšné střele dorazil do prázdné sítě ZDENĚK HÁBL.
    Asistence: Martin Joopa

03:06
    Karlovarští se snaží udržet v útočném pásmu.

03:53
    Zlín se dostává dopředu. Před bránou měl najeto Martin Zubek, kotouč ale promáchl.

04:28
    Od modré vypálil Zdeněk Hábl, střela šla mimo branku.

04:58
    Žraloci právě vstřelili branku!
    Karlovarskou kombinaci skvěle zakončil do sítě MICHAL GEIER.
    Asistence: Patrik Sedláček

05:53
    Zlín se opět dostal před Macha a snaží se zakončit.

06:11
    Jeden z karlovarských hráčů vypíchl kotouč zlínskému útočníkovi, který měl v plánu vystřelit.

06:48
    Zlínští vyvíjí nátlak na karlovarskou obranu.

07:02
    K DÁVIDU KORMANOVI se dostal po neúspěšné střele kotouč, se kterým dokázal objet obranu a úspěšně prostřelit Macha.
    Bez asistence.

08:53
    Karlovarští se vydali do útočného pásma.

09:23
    Michal Geier ujížděl s kotoučem na Pastucha, branku ale minul.

09:57
    Filip Veselý hledal za brankou spoluhráče, kterému by nabil, Zlínští ale byly rychlejší a puk si převzali.

10:14
    Michal Geier dostal přihrávku z pravého kruhu, jeho střelu ale dokázal Pastucha vyrazit.

11:08
    Zlínští obklopují karlovarskou branku.

11:46
    Žraloci dokázali vyhodit kotouč, kterého se ujal MICHAL GEIER a sám s ním ujížděl na Pastucha, kterého překonal.
    Asistence: Karel Wágner, Radek Zelinka

12:38
    Střelu Martina Joopy stačil pohotově přikrýt Bohumír Mach.

13:14
    Frank Rennhack s Filipem Veselým ujíždělí dva na jednoho proti Pastuchovi. Filip Veselý ale nestihl včas vypálit a kotouč obletěl branku.

14:18
    Zdeněk Hábl zabránil nebezpečné střele zpoza branky Filipa Veselého.

15:00

Máme za sebou úvodní třetinu, která přinesla celkem vyrovnané utkání. Oba týmy dokázaly vstřelit dvě branky. Před námi jsou však ještě dvě třetiny, jak dopadnou, se dozvíme přibližně v 17:42, kdy začíná druhá část.

15:01

15:16
    Zlín se po buly dostává opět před branku Macha.

16:09
    Karlovarská obrana zhatila zlínský útok a vyráží do útoku.

16:40
    Karlovarští se drží před Pastuchem, ke střele se ale nemohou dostat.

17:30
    Po nárazu o mantinel zůstal na chvíli ležet na ledě Filip Veselý, po pár vteřinách se ale zvedá a odjel na střídačku.

18:28
    Hraje se spíše ve středním pásmu.

19:26
    Zlínští se snaží najít prostor ke střele.

20:03
    Slavomír Ferenčík se pokusil procpat kotouč mezi tyčkou a betony, to se mu ale nepodařilo.

20:59
    Žraloci nebezpečně kroužili kolem zlínské branky. Kotouč, který mohl dostat Michal Geier za brankovou čáru, pro jistotu schoval pod lapačku do bezpečí Miroslav Pastucha.

21:45
    Vyloučení v týmu SKV Sharks Karlovy Vary:
    Radek Zelinka – 2 min, Téčko.

23:45
    Zlín se v přesilové hře k větší akci nedostal.

24:37
    Ke Geierovi se dostal puk, se kterým ujížděl sám ze středního pásma, branku ale minul.

25:17
    Odraženou střelu dokázal znovu tečovat FILIP VESELÝ.
    Asistence: Patrik Sedláček, Michal Geier

25:58
    Zpoza branky našel Michal Geier připraveného FRANKA RENNHACKA, který přesně namířil kotouč do pravého rohu.
    Asistence: Michal Geier

25:58
    Oddechový čas pro tým SHK LAPP Zlín.

26:13
    Háblovu střelu z buly vyrazil Mach ramenem zpět do hry.

27:13
    Marian Ligda vypálil z mezikruží, kotouč skončil v lapačce.

27:46
    Zlínští blokují Žralokům vytvořit útočnou akci.

27:52
    Vyloučení v týmu SHK LAPP Zlín:
    Zdeněk Hábl – 2 min, podrážení.

29:12
    Z buly Žraloci ujeli před zlínskou branku, kde se s pukem před bránu dostal PATRIK SEDLÁČEK, který úspěšně skóroval.
    Asistence: Michal Geier, Karel Wágner

29:35
    Kotouč se po boji před Pastuchem dostal k FILIPU VESELÉMU, který měl před sebou prázdný prostor k zakončení.

30:00

Ve druhé části dokázali Žraloci odskočit o čtyři branky a jsou prozatím blíže k vítězství. Před nimi je však poslední třetina, která může vše ještě změnit.

30:01

30:28
    Zlínští se hned vydávají před Macha.

30:57
    Střela Matina Joopy jen těsně minula brankovou tyčku.

31:33
    Žraloci se na chvíli přesunuli před Pastucha.

31:48
    Bohumír Mach dokázal zabránit proniknutí puku přes brankovou čáru.

32:23
    Zlínští zůstávají poblíž karlovarské branky, ke střele se ale nemohou dostat.

32:44
    Slavomír Ferenčík vyslal dělovku hned po vhazování, tu stačil připravený Mach vyrazit.

33:26
    Karlovarský pokus o střelu nevyšel. Kotouč se poté dostal k Veselému, který ale pálil nad branku.

34:46
    Hra se přesunula do středního pásma.

35:21
    Zlínští se pokouší zakončit.

35:56
    V rychlém nájezdu se podařilo překonat MARIANU LIGDOVI nejen karlovarskou obranu, ale i Bohumíra Macha.
    Asistence: Zdeněk Hábl

37:18
    Žralokům se po zlínském nátlaku podařilo vyhodit kotouč.

37:53
    Žraloci se přesunuli přes střední pásmo. Z mezikruží chtěl pálit Radek Zelinka, střela ale nebyla dostatečně silná.

38:48
    Zlín se opět snaží útočit.

40:14
    Karlovarští si před Pastuchem nerozuměli a kotouč si přebírá Zlín.

41:10
    Zdeněk Hábl vypálil z kruhu, střela proletěla kolem branky.

Oddechový čas pro tým SKV Sharks Karlovy Vary.

41:55
    Bohumír Mach pohotově zakryl nebezpečnou střelu Mariana Ligdy.

42:28
    Patrik Sedláček se sám dostal až před Miroslava Pastucha, nestihl ale včas vystřelit.

43:01
    Frank Rennhack dokázal sebrat soupeři kotouč ve středním pásmu a vydal se s ním před Pastuchu. Před střelou byl ale zblokován.

44:28
    Mach opět dokázal zachytit a schovat kotouč pod sebe.

Již po dnešním zápase známe MISTRY PARA HOKEJOVÉ LIGY!
    Těmi se stal domácí tým Žraloků, kteří vyhráli i druhé a rozhodující utkání finále.

Dnešní zápas v KV Areně sledovalo 323 diváků.

Nejlepší hráči utkání:

SHK LAPP Zlín – Zdeněk Hábl

SKV Sharks Karlovy Vary – Radek Zelinka

Pro dnešek je to ode mě vše.

Přeji příjemný zbytek večera. (18:51:39)

Leona Tomcová

Branky a nahrávky: 5. Geier (Sedláček), 12. Geier (Wágner, Zelinka), 26. Veselý (Sedláček, Geier), 26. Rennhack (Geier), 30. Sedláček (Geier, Wágner), 30. Veselý (Geier) – 3. Hábl (Joopa), 8. Korman, 36. Ligda (Hábl)

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach (Berger) – Wágner (A), Zelinka (A), Haas – Jeřábek, Veselý, Rennhack, Kovářík, Geier (C), Sedláček, Karafiát

Rozhodčí: Motl – Suchý, Červenka