Sheffield Utd. – Blackburn 3:2 (kon.) | Brighton – Grimsby Town 5:0 (kon.) | Manchester Utd. – Fulham 3:1 (kon.)
Sheffield United
3:2 (1:1)
Blackburn Rovers
Neděle 19.03.2023, 13:00 • Bramall Lane, Sheffield • FA Cup

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:05:07)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 7:10.

Blackburn ve strhujícím čtvrtfinále dvakrát vedl a ještě v osmdesáté minutě měl postup mezi nejlepší čtyři týmy FA Cupu na dosah. Bezprostředně poté, co Tomasson poslal do hry dva čerstvé obránce, Rovers paradoxně inkasovali vyrovnávající gól McBurnieho. Sheffield byl v laufu a nakonec se mu vyplatila veliká snaha o rozhodnutí v normální hrací době. Krásnou střelou z dálky dostal diváky na vyprodaném Bramall Lane do extáze Tommy Doyle. Na straně hostů logicky panuje obrovské zklamání. V 71. minutě takřka vedli o dva góly, když Hedges orazítkoval tyč.

90+9

90+9
    Oli McBurnie vyhlavičkoval příchozí centr pryč z malého i velkého vápna. Robinson naposledy fouká do píšťalky a Sheffield je v semifinále!

90+8
    Teď už to rozhodčí Robinson s délkou nastavení začíná přehánět. Rovers vydřeli rohový kop a budou mít k dispozici asi poslední centr, kvůli kterému jde do vápna i brankář Pears.

90+7
    Ndiaye v přímočarém posunu poskytl míč na volnou pravou stranu. Bogle vystřelil do nohy dobíhajícího obránce a musí si vystačit s vhazováním.

90+6
    Na půlící čáře je opět pískáno v neprospěch Rovers, kterým už asi nezbývají žádné mentální síly na další zvrat.

90+5
    Sam Gallagher udělal faul v samotném zárodku útočné akce Blackburnu. Hostům trocha času ještě zbývá, z původních čtyř minut nastavení se odehrálo sotva třicet sekund.

90+4
    Střídání v týmu Blackburn Rovers:
    ze hřiště odchází Tyler Morton, přichází Tyrhys Dolan.

90+4
    ze hřiště odchází Sammie Szmodics, přichází Jake Garrett.

90+3
    Střídání v týmu Sheffield United FC:
    ze hřiště odchází James McAtee, přichází Chris Basham.
    90+1. Tommy DOYLE - 3:2

90+1
    Sheffield United právě vstřelil branku!
    The Blades v nastaveném čase otáčí na 3:2 a dopisují další úžasný příběh FA Cupu! McAtee a Berge si věřili jen na zpětné přihrávky. TOMMY DOYLE si naopak troufl na dělovku z dálky a ta s drobnou tečí Pearsovy rukavice doletěla až do sítě.

90
    Nastavují se 4 minuty.

88
    ze hřiště odchází George Baldock, přichází Jayden Bogle.

87
    Foderingham udržel před brankovou čarou sražený centr Brittaina. Na druhé straně byl v ofsajdu Sharp, takže následné vzrušení při zablokované střele bylo zbytečné.

86
    Sheffield pokračuje v tlaku a chce rozhodnout ještě v normální hrací době. Doyle byl diváky vybízen ke střele z dálky, jež se po zemi sotva dokoulela k Pearsovi.

85
    Výměna míče mezi Ndiayem a McBurniem ve vápně nevyšla. Hostům teď pomohlo, že mají na hřišti o něco více hráčů do defenzivy.

Michal Břuchanský

Branky: 28. Gallagher (vla.), 81. McBurnie, 90+1. Doyle – 22. Díaz (pen.), 60. Szmodics

Karty:   21. Robinson (SHU) – 62. Carter (BLC)

Sheffield United: Foderingham – Ahmedhodžić, Egan (C), Robinson (70. Sharp) – Baldock (88. Bogle), Berge, Doyle, McAtee (90+3. Basham), Lowe – Ndiaye, McBurnie.
    Náhradníci: Davies – Arblaster, Basham, Bogle, Coulibaly, Fleck, Jebbison, Norwood, Sharp.

Trenér: Paul Heckingbottom

Blackburn Rovers: Pears – Rankin-Costello (80. Brittain), Carter, Hyam, Pickering – Travis (C), Morton (90+4. Dolan) – Hedges (80. Wharton), Szmodics (90+4. Garrett), Díaz – Gallagher.
    Náhradníci: Kaminski – Brittain, Dolan, Edun, Garrett, Leonard, Phillips, A. Wharton, S. Wharton.

Trenér: Jon Dahl Tomasson

Rozhodčí: Robinson – Wood, Greenhalgh