Pittsburgh – Ottawa 1:2 (kon.) | Detroit – Florida 2:5 (kon.) | Colorado – Chicago 5:0 (kon.)
Edmonton – San Jose 5:4 (po pr.) | Los Angeles – Calgary 8:2 (kon.)
konec
Los Angeles Kings
8:2 (4:0, 2:1, 2:1)
Calgary Flames
Úterý 21.03.2023, 03:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL • . kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
  55:51 Carl GRUNDSTRÖM - 8:2
   
  55:51
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Po chybě hostů na útočné modré se domácí hokejisté dostali do protiútoku dvou na jednoho, kde Kupari nahrál na levou stranu CARLU GRUNDSTRÖMOVI, jenž se poté trefil parádně nad rameno Vladaře. Asistence: Rasmus Kupari.
  52:31 Mikey ANDERSON - 7:2
   
  52:31
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Kings využívají přesilovou hru! Arvidsson poslal puk do levého kruhu Danaultovi, jenž ihned křižně nahrál MIKEYMU ANDERSONOVI, jenž se svou střelou chvíli počkal a poté poslal touš do vzdálenější šibenice hostující klece. Asistence: Philipp Danault, Viktor Arvidsson.
   
  51:39
  Domácí budou hrát ve čtyřech, jelikož je na dvě minuty za hákování vyloučen Zach MacEwan (LAK).
   
  51:05
  Los Angeles nakonec bude hrát dvě minuty proti třem. Dvě minuty za krosček totiž dostávají Nazem Kadri (CGY) a Nikita Zadorov (CGY). Ruský obránce navíc dostává osobní desetiminutový trest.
  49:01 Noah HANIFIN - 6:2
   
  49:01
  Calgary právě vstřelilo branku!
  Hanifin zvládl souboj u mantinelu a následně nahrál k bráně Colemanovi, který se pokoušel zasunout touš za Copleyho, ale to nevyšlo, a tak se touš odrazil před brankáře LA, kam dojížděl NOAH HANIFIN, jenž ho v pádu dokázal dostat do domácí klece. Asistence: Blake Coleman.
   
  40:01
  Do závěrečné třetiny Calgary vystřídalo své brankáře, protože Jacoba Markströma nahradil Daniel Vladař.
   
  38:26
  Přesilová hra Los Angeles končí předčasně, protože Drew Doughty (LAK) podrazil Backlunda a za své počínání dostává dvě minuty, ikdyž se tento trest domácímu obránci rozhodně nelíbí, protože Backlund už víceméně padal.
   
  37:36
  Plameny jdou na dvacet vteřin do tří! Dillon Dubé (CGY) totiž dostává dvě minuty za podrážení.
   
  35:55
  Kupari vybojoval přesilovou hru pro Los Angeles, když se po levé straně zkoušel natlačit před bránu Calgary, ale Nikita Zadorov (CGY) domácího útočníka přidržel a dostává za své počínání dvě minuty.
  32:44 Adrian KEMPE - 6:1
   
  32:44
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Tak to je solidní nářez domácích hráčů. Byfield poslal pas na útočnou modrou ADRIANU KEMPEMU, který si poté s pukem najel do pravého kruhu, kde vystřelil zpoza obránce a jeho střela zaletěla přesně do bližší šibenice hostující klece. Asistence: Byfield, Drew Doughty.
   
  30:38
  Hosté se díky skvělému bruslení dostali do útoku dvou na jednoho, který Pelletier řešil střelou do vzdálenější šibenice, ale lapačka Copleyho byla na svém místě.
   
  29:17
  Domácí mohli přidat další branku, když jeli ve dvou na jednoho, ale Kempeho přihrávku na Arvidssona zastavil bránící Weegar.
  28:17 Adrian KEMPE - 5:1
   
  28:17
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Králové si berou zpět své čtyřbrankové vedení! Edler z vlastního obranného pásma vyslal parádní pas na útočnou modrou ADRIANU KEMPEMU, který poté jel sám na Markströma, jehož překonal střelou mezi jeho ruku a tělo. Asistence: Alexander Edler, Sean Walker.
   
  26:02
  Tak to byla parádní kombinace domácích hráčů, když nakonec Byfield nahrával před zcela prázdnou klec Kopitarovi, ale tomu na poslední chvíli jeden z bránících hráčů přizvedl hůl, a zabránil tak zcela jasné brance.
   
  21:44
  Flames dostávají další šanci pro snížení zápasu, protože Pheonix Copley (LAK) podrazil Toffoliho, a tak domácí brankář dostává dvě minuty. Trest za něj odsedí Viktor Arvidsson.
  20:34 Tyler TOFFOLI - 4:1
   
  20:34
  Calgary právě vstřelilo branku!
  Flames využívají přesilovou hru! Tak to byla obrovská chyba zkušeného obránce Doughtyho, kterého za bránou LA obral o touš Backlund, a ten se poté odrazil k Lindholmovi, jenž na nic nečekal a ihned přihrál mezi kruhy TYLERU TOFFOLIMU a pohotová střela skončila za zády Copleyho. Asistence: Elias Lindholm, Mikael Backlund.
   
  18:55
  V závěru první třetiny putuje Viktor Arvidsson (LAK) na trestnou lavici, kde si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.
  15:46 Viktor ARVIDSSON - 4:0
   
  15:46
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Kings využívají přesilovou hru! Tak první početní výhoda domácím vyšla na jedničku. Kempe si na pravé straně narazil touš s Kopitarem, aby následně křižně nahrál na připraveného VIKTORA ARVIDSSONA, jenž pohotovou střelou překonává Markströma. Asistence: Adrian Kempe, Anže Kopitar.
   
  15:22
  Ta končí až nyní a Mikael Backlund (CGY) tedy míří na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za držení.
  12:13 Gabriel VILARDI - 3:0
   
  12:13
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Králové bleskově odskakují na rozdíl tří branek! Zadorov se dostal za hostující bránou do potíží, když zde velmi dobře napadal Lizotte a touš se poté odrazil k Iafallovi, který ho hned poslal před bránu na GABRIELA VILARDIHO, a ten už okamžitou střelou překonal Markströma. Asistence: Alex Iaffalo.
  11:16 Drew DOUGHTY - 2:0
   
  11:16
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Kings velmi dobře zatlačili svého soupeře v jeho obranném pásmu a už to vypadalo, že to Flames zvládnou, ale Byfield v rohu přetlačil jednoho z obránců Calgary a poslal touš křižně na modrou DREW DOUGHTYMU, jenž se svou střelou chvíli počkal a poté poslal puk přesně k vzdálenější tyči. Asistence: Quinton Byfield, Anže Kopitar
  08:15 Carl GRUNDSTRÖM - 1:0
   
  08:15
  Los Angeles právě vstřelilo branku!
  Domácí hokejisté jdou do vedení! Kotouč se dostal za bránu Calgary, odkud ho MacEwen poslal mezi kruhy na CARLA GRUNDSTRÖMA, jenž následně už čelil jen Markströmovi, kterého parádně překonal kličkou do protipohybu hostujícího brankáře: Asistence: Rasmus Kupari, Zach MacEwen.
   
  07:20
  Hosté jeli ve dvou na jednoho, kde Backlund naznačil přihrávku, ale nakonec volil střelu, kterou poslal přesně do vyrážečky Copleyho.

  Jan Matúš

  Branky a nahrávky: 9. Grundström (Kupari, MacEwen), 12. Doughty (Byfield, Kopitar), 13. Vilardi (Iafallo), 16. Arvidsson (Kempe, Kopitar), 29. Kempe (Edler, Se. Walker), 33. Kempe (Byfield, Doughty), 53. M. Anderson (Danault, Arvidsson), 56. Grundström (Kupari) – 21. Toffoli (E. Lindholm, Backlund), 50. Hanifin (Coleman)


  Los Angeles Kings: Copley (Korpisalo) – M. Anderson, Doughty, Gavrikov, M. Roy, Edler, Se. Walker – Byfield, Kopitar, Kempe – Moore, Danault, Arvidsson – Iafallo, Lizotte, Vilardi – Grundström, Kupari, MacEwen.
  Trenér: Todd McLellan

  Calgary Flames: Markström (41. Vladař) – R. Andersson, Zadorov, Weegar, C. Tanev, Hanifin, Stecher – Mangiapane, E. Lindholm, Toffoli – Huberdeau, Backlund, Coleman – Pelletier, Kadri, Dubé – N. Ritchie, Ružička, Lewis.
  Trenér: Darryl Sutter

  Rozhodčí: Schlenker, McCauley – Gawryletz, Gibbons

  Diváci: 16 404