Chomutov – Příbram 14:1 (kon.) | Letňany – Vrchlabí 6:4 (kon.) | Znojmo – Val. Meziříčí 7:0 (kon.)
Vyškov – Havířov 5:4 (po pr.)
Hokej Vyškov
5:4 (2:0, 2:0, 0:4 - 1:0) Stav série: 1:0
AZ Havířov
Středa 22.03.2023, 18:00 • Zimní stadion, Vyškov • Play-off 2. ligy • Čtvrtfinále
    63:27 Matěj KOŘENEK - 5:4

63:27
    Vyškov právě vstřelil branku!
    Přesilovou hru domácí nakonec využívají a tím také berou první vítězství v této sérii. MATĚJ KOŘENEK zabojoval v předbrankovém prostoru a doklepl puk za záda Štipčáka. Asistence: Tomáš Žižka a Vojtěch Dobiáš.
    58:38 Šimon KRATOCHVÍL - 4:4

58:38
    Havířov právě vstřelil branku!
    Domácí prokaučovali čtyřbrankové vedení během deseti minut a necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny je srovnáno. ŠIMON KRATOCHVÍL se dostal ke sraženému puku před levou tyčí a nepřesně trefený kotouč doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Matouš Čmiel.
    50:44 Matouš ČMIEL - 4:3

50:44
    Tak to je neuvěřitelné, domácí jsou pod dekou a během tří minut mají po velkém náskoku. Apolenář našel na levém křídle MATOUŠE ČMIELA, který bez sebemenšího odporu projel kolem hrazení až před branku, kde roztáhl Šarmana a zakončil do odkryté branky. Asistence: Jakub Apolenář.
    49:31 Jakub APOLENÁŘ - 4:2

49:31
    Hosté se rozhodli dramatizovat průběh závěrečné třetiny a trefou JAKUBA APOLENÁŘE snižují na pouhé dvě branky. Asistence: Marek Haas a Martin Dudáš.
    47:35 Marek HAAS - 4:1

47:35
    Východočeši se přeci jen prosazují a čtyřgólové manko stahují. Po Štipčákově zákroku přešel Havířov do rychlé protiakce, na jejímž konci byl zakončující MAREK HAAS. Asistence: Jiří Zdeněk a Jiří Tvrdý.
    38:41 Dominik VAŠÍČEK - 4:0

38:41
    Trestné střílení DOMINIK VAŠÍČEK proměňuje přesnou koncovkou zápěstím k pravé tyči.
    26:45 Martin SNÁŠEL - 3:0

26:45
    Domácím se daří navýšit své vedení již na rozdíl tří branek. MARTIN SNÁŠEL neodmítl nabídku Komínka, jehož přihrávku proměnil v gólovou radost na tamním stadionu. Asistence: Tomáš Komínek.
    05:30 Martin SNÁŠEL - 2:0

05:30
    Po rychlé sehrávce Weintritta poslal Komínek kotouč do předbrankového prostoru, kde jej z hranice brankoviště dorazil za brankovou čáru MARTIN SNÁŠEL. Asistence: Tomáš Komínek a Filip Weintritt.
    00:55 Adan STUDENÝ - 1:0

00:55
    Hned zkraje utkání jde domácí celek do vedení! Po Vašíčkově přihrávce zamířil přesně ADAN STUDENÝ, který překonal Štiplčáka. Asistence: Dominik Vašíček.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 1. Studený (Vašíček), 6. Snášel (Komínek, Weintritt), 27. Snášel (Komínek), 39. Vašíček (TS), 64. Kořenek (Žižka, Dobiáš) – 48. Haas (Zdeněk, Tvrdý), 50. Apolenář (Haas, Dudáš), 51. Čmiel (Apolenář), 59. Kratochvíl (Čmiel)

Hokej Vyškov: Šarman (Lambert) – Hohl, Studený, Holemý, Mikulík, Vosátko, Hefka, Žižka (C) – Kořenek, Snášel, Vašíček, Janeček, Tomajko, Lekeš, Komínek, Popelka, Dobiáš, Weintritt, Sebera.
    Trenér: Michal Konečný

AZ Havířov: Štipčák (Šindelka) – Kolarz (C), Ščurek, Kunc, Mrowiec, Hudec, Kuboš, Dudáš – Kratochvil, Spratek, Tvrdý, Zdeněk, Pastor, Apolenář, Middleton, Pawliczek, Čmiel,Pavlík, Mrva, Haas.
    Trenér: Jiří Raszka

Rozhodčí: Skopal, Čuňočka – Mikšík, Kučera