Písek – Šaľa 33:33 (kon.) | Kynžvart – Dunajská Streda 23:28 (kon.) | DHC Plzeň – Tatran Stupava 37:22 (kon.)
Most – Poruba 27:24 (kon.)
DHC Plzeň
37:22 (18:11)
HC Tatran Stupava
Sobota 25.03.2023, 17:00 • Hala 31. ZŠ Plzeň • MOL liga žen • 20. kolo

DHC Plzeň – HC Tatran Stupava 37:22 (18:11)
    Nejvíce branek: V. Galušková 8/5, Schreibmeierová 7, Franzová 5 – L. Kovácsová 6/3, Bahorecová 4, Jagodičová 3. Rozhodčí: Halada Petr, Kosmák Jan. Sedmimetrové hody: 6/5 – 6/5. Vyloučení: 6:5. (18:31:42)

Strakonice sice o poločase vedly nad Maloměřicemi poměrem 14:12, jenže to jim nebylo v konečném zúčtování vůbec nic platné. Zlom přišel po 47. minutě. Hostující trenér František Urban zareagoval na dění na ploše oddechovým časem, jeho svěřenci dvěma brankami snížili na rozdíl dvou gólů. No a pak pokračovala domácí snaha o vstřelení gólu, která trvala skoro 12 minut. Brankář František Zaplatílek během nich zcela zamkl svou branku. I díky jeho zákrokům vezou Maloměřice domů výhru 25:28. Libor Horut byl nejlepším střelcem hostů, v utkání vstřelil devět branek. Na straně Strakonic vstřelili čtyři branky Eduard Wildt, David Bičiště, Martin Němec, Adam Nejdl a Martin Nový.

DHC Plzeň potvrdila roli favorita a jasně vyhrála nad slovenským týmem HC Tatran Stupava vysoko 37:22. Domácí hráčky byly ve všech činnostech na hřišti lepší a body zůstaly zcela zaslouženě doma. Nejlepší střelkyní Plzeňanek byla osmibranková Veronika Galušková, na straně Tatranu dala šest gólů Lucie Kovácsová.

Konec zápasu. (37:22)
    60
    Simona Schreibmeierová skórovala tři vteřiny před klaksonem. (37:22)
    60
    Hana Karkušová si dala svou druhou branku v utkání. Rozdíl ve skóre je čtrnáct branek. (36:22)
    60
    Linda Galušková dala svou třetí branku v zápase. (36:21)
    58
    Veronika Galušková dává domácímu týmu čtrnáctibrankové vedení. (35:21)
    58
    Sarah Kujanová uspěla v krátkém čase i podruhé na sedmičce. (34:21)
    57
    Simona Schreibmeierová dává už 34. branku Plzně. (34:20)
    55
    Sarah Kujanová jistě proměnila sedmičku. Rozdíl ve skóre je třináct branek. (33:20)