Columbus – NY Islanders 5:4 (po pr.) | Buffalo – New Jersey 5:4 (kon.) | Colorado – Arizona 3:1 (kon.)
Philadelphia – Detroit 3:0 (kon.) | Boston – Tampa 2:1 (kon.) | Nashville – Seattle 2:7 (kon.)
Los Angeles – Winnipeg 4:1 (kon.) | Calgary – San Jose 5:3 (kon.) | Minnesota – Chicago 3:1 (kon.)
Florida – NY Rangers 3:4 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 0:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
1:3 (0:0, 0:3, 1:0) Stav série: 3:2
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 25.03.2023, 17:00 • Vsetín, Zimní stadion Na Lapači • Play-off Chance ligy • Semifinále

VHK ROBE Vsetín tak před svým publikem nedokázal využít vedení 3:1 na zápasy, LHK Jestřábi Prostějov dokázali v dnešním utkání vyhrát 1:3, výborný výkon předváděli i oba brankáři, ale větší radost má samozřejmě Pavelka, který velkou měrou přispěl tomuto konečnému výsledku. (19:30:32)

59:55
    Prostějov vyhazoval v obranném pásmu a kotoučem zasáhl Hořanského, ten po chvíli odjíždí na střídačku.

59:30
    Po zákroku na hranici pravidel v obraně Jestřábů, po ní je tu bitka mezi Robem a Haškem.

59:15
    Hosté vyhazují ze své obrany až k Čípovi do jejich pásma.

58:20
    Navezení hry do útočné třetiny, Prostějov vyhazuje do středního pásma.

58:05
    Buly v útočném pásmu Vsetína, domácí hrají v šesti hráčích.

58:05
    Oddechový čas pro tým VHK ROBE Vsetín.

58:00
    Běží poslední dvě minuty.

57:38
    Hamšík vyváží puk a vyhazuje znovu až ke kleci domácích.

56:41
    Na druhé straně ledové plochy další rána z hokejek hráčů ve žlutém, znovu Pavelka zasahuje a vyhazuje pryč.

56:05
    Němec zastavil v obraně útočníka soupeře.

55:15
    Číp v dalším pokusu, Pavelka vyráží.

54:45
    Vyhození kotouče až k domácí svatyni.

52:25
    Domácí mají hru v útočné třetině, Holec po teči nedal, ještě další pokus, ale znovu se Prostějov ubránil.

50:54
    Bláha měl před sebou velkou část odkryté klece, ale nepřehodil Pavelku, který společně s obranou dokázal zastavit šanci.

49:35
    Žukov si připsal další zákrok.

48:05
    Útočník domácího áčka přestřelil branku.

47:48
    Domácí se dostali znovu do útočné třetiny, kde o hru přišli.

46:03
    Vsetín v útočném pásmu zastaven na hranici faulu, vylučovat se nebude.
    43:03 Radek ČÍP - 1:3

43:03
    Vsetín právě vstřelil branku! Domácí snižují Voženílek našel RADKA ČÍPA, který trefuje kontaktní branku. Asistence: Marek Voženílek.

41:25
    Buly v obraně Valašského klubu.

40:01

Je za námi 40. minut pátého Semifinále a Prostějov si vypracoval před poslední části vedení 0:3, vše odstartoval gól v 29. minutě od Ostřížka. Po něm navýšil ve 33. Maruna. O další čtyři minuty později přišel gól mezi betony brankáře, který dokázal trefit Illéš. Vsetín měl několik možností, ale zatím se nemůžou prosadit přes výborně chytajícího Pavelku. Uvidíme, co nám připraví poslední třetina.

Další třetina začne přibližně v 18 50.

40:00

39:00
    Běží poslední minuta 2. třetiny a Pavelka znovu zastavuje další pokus Vsetína.

37:38
    Hašek se dostal před svatyni, Žukov teď podržel svůj tým dobrým zákrokem.
    36:41 Jakub ILLÉŠ - 0:3

36:41
    Jestřábi právě vstřelili branku! Hokejisté v rudém dresu navyšují v přesilovce 5 na 4, Jáchym našel hokejku JAKUBA ILLÉŠE a ten zakončil hru za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Jáchym.

36:20
    David Kajínek – 2 min., vysoká hůl.

34:00
    V útočném pásmu Jestřábů byl sestřelen domácí hráč, ale pískat se tentokrát nebude.

33:21
    Jakub Illéš – 2 min., sekání.
    32:45 Jan MARUNA - 0:2

32:45
    Jestřábi právě vstřelili branku! Hosté jdou do vedení 0:2, celou situaci rozehrál od své klece Pavelka, hra pak došla do útočné části, kde se k ní dostal Venkrbec a přihrál na JANA MARUNU, který prostřelil brankáře mezi betony. Asistence: Maxmilián Matouš Venkrbec.

31:58
    Úmyslný ofsajd hostí, buly v jejich obraně.

31:12
    Na druhé straně kluziště je tu další zákrok v podání Pavelky.
    28:50 David OSTŘÍŽEK - 0:1

28:50
    Jestřábi právě vstřelili branku! Je tu první trefa v podání Prostějova, po přesné kombinaci tří hráčů při hře 5 na 5, Illéš vybojoval hru na levé straně, našel Jáchyma, který ještě posunul na najíždějícího DAVIDA OSTŘÍŽKA a ten propálil gólmana. Asistence: Tomáš Jáchym, Jakub Illéš.

26:44
    Na druhé straně se z trestné lavice dostali do obrovské šance hosté, Staněk poslal puk na Haška, ten z pravé strany byl vychytán výborným zákrokem od Žukova.

26:40

25:21
    Velká příležitost pro domácí, kdy se před brankou dostal Rob, ale Vsetín nastřelil jen tyčku.

24:40
    Petr Hašek – 2 min., – porušení postupu vhazování.

24:38
    Robin Staněk – 2 min., hákování.

24:38
    Jenáček šel v v útočné třetině do prostoru před klecí, kde byl faulován a klec je posunutá, hráč s číslem 16 naletěl do konstrukce, snad bude zdravotně v pořádku.

23:26
    Hráči v červeném v útočném pásmu nahodili, ještě zkoušeli tečovat, puk letěl mimo klec, následné objetí kolem ní si pohlídal u tyče Žukov.

22:43
    Hašek zablokoval střelu útočníka ve žlutém.

22:06
    Icing LHK.

21:00
    Buly v obranném pásmu Vsetína.

20:01

Úvodních 20.minut končí a do kabin se jde za stavu 0:0, velký podíl na tomto výsledku mají i brankáři Žukov a Pavelka, ti drží svými zákroky svoje týmy.

19:03
    Po nahození z pravé strany od Ostřížka dorážel jeho spoluhráč, Žukov hru zastavil.

18:35
    Nahození nikdo netečoval a poté ROBE vyhazují do středního pásma.

18:08
    Peter Lichanec – 2 min., podrážení.

17:13
    Berger se dostal do útočné třetiny, jeho pokus vyráží do ochranné sítě prostějovský muž v masce.

17:02
    Na druhé straně Žukov zasahuje lapačkou, buly v obraně žlutých.

16:19
    Z ničeho nic si Vsetín vytvořil dobrou možnost, Přikryl poslal kotouč na Němce, ten z blízkosti vypálil, znovu Pavelka na svém místě.

15:16
    Hokejisté v červeném dresu vyváží od své klece hru.

14:14
    Nahození vsetínských končí u klece LHK, následuje komerční přestávka, po ní bude buly v obraně Jestřábů.

13:35
    Vsetín na puku ve vlastní obraně.

11:06
    Hráči v červeném dresu znovu zkusili překvapit obranu a Žukova, i tentokrát se domácí ubránili.

10:50
    Buly v obraně Vsetína.

10:23
    V útočném pásmu vystřelil Valenta, Žukov vyrazil betonem, další pokus dokázal také chytit.

09:02
    Klhůfek teď našel po dobré přihrávce Holce, ten hned vypálil, brankář Jestřábů musel vytáhnout další pohotový zákrok.

07:48
    Němec dostal trochu prostoru a po nahrávce od Přikryla vystřelil z dobré pozice, Pavelka si to pohlídal.

05:55
    ROBE vyváží ze své obrany hru.

04:48
    Ostřížek se dostal po kombinaci se spoluhráčem k zakončení, brankář zastavuje možnost skórovat.

03:25
    Hosté zkusili další pokus z levé strany, to pro Žukova nebyl problém.

02:41
    Z obrany do středu přišla nahrávka na hráče ve žlutém, ten se dostal k tvrdé střele, Pavelka vyráží.

02:19
    Jenyš vyzkoušel pozornost lehčí střelou na Pavelku, ten přerušuje hru.

01:45
    Nahození Jestřábů prošlo a icing se nepíská.

00:58
    Další buly na puntíku v obraně domácích.

00:06
    Hosté vyhráli úvodní vhazování a hned nahodili až ke kleci a vybojovali buly v útočné třetině.

00:01

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Česánek, O. Němec (A), Kajínek, Jenáček, Smetana (A), Voženílek, Hryciow – Jonák (C), Přikryl, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Berger, Š. Bláha, Hořanský – Jenyš, Lichanec, Číp.
    Trenér: Jiří Weintritt

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Staněk, Pěnčík, Malák, Bartko, Valenta, Hamšík – Jandus, Venkrbec (C), Maruna – Jansa, Hašek, Slanina – Illéš, T. Jáchym (A), Ostřížek.
    Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Kubičík, Pilný – Maštalíř, Polák.

V sobotním podvečeru se Vsetín před svým publikem bude snažit o ukončení série, kdy vede 3:1 na zápasy v semifinále, Prostějov musí za každou cenou vyhrát, jinak jim v poslední březnové sobotě skončí sezóna.

Domácí po základní části skončili s 97 body na 2. místě, Třebíč vyhrála jen o 2 b. Z celkových 52. kol si vsetínští hokejisté připsali 31 výher, 1 výhru v prodloužení, 3 prohry v prodloužení a 18 proher po základní době. Nastříleli 156 tref, dostali jich 120.

Nejproduktivnější hráči v Play-off:

Miroslav Holec (3+6)
    Pavel Klhůfek (3+4)
    Roman Půček (3+3)

Hostující výběr skončil na 4. příčce s 91 b. za 25 výher, 4 výhry v prodloužení, 8 proher v prodloužení a 15 proher v základním čase, 155 gólů dali, 141 obdrželi.

4.kolo – Prostějov x Vsetín – 2:3.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 44. Číp (Voženílek) – 29. Ostřížek (T. Jáchym, Illéš), 33. Maruna (Venkrbec), 37. Illéš (T. Jáchym)