Ostrava B – Zlínsko 3:1 (kon.) | Uničov – Vrchovina 1:0 (kon.)
FC Baník Ostrava B
3:1 (1:0)
FC Zlínsko
Neděle 26.03.2023, 10:15 • Bazaly, Ostrava • Moravskoslezská fotbalová liga • 21. kolo

Děkuji za vaši pozornost, pěkný zbytek dne. (12:07:54)

Je konec zápasu. Domácí potvrdili roli favorita a bodově se v tabulce přiblížili první Kroměříži. Naopak Kvítkovice prohrávají, body si nepřipíšou. Jedinou branku za hosty vstřelil v 77. minutě Chovan, avšak na jeho trefu Baník rychle odpověděl.

90

90
    Baník v posledních minutách přidal na tempu a obrana Kvítkovic se pohybuje na tenkém ledě. Další zakončení domácích likviduje brankář.

90
    Drozd si jde postavit míč k rohovému praporku.

89
    Buchta měl blízko k tomu, aby přidal čtvrtou branku Baníku Ostrava B, ale hlavičkou v záklonu nezvládl balon usměrnit do branky!

87
    Halda hned po prvním kontaktu s míčem centroval do šestnáctky Kvítkovic, kde hledal svého spoluhráče před brankou. Nechybělo moc, aby se po krátkém pobytu na hřišti stal asistujícím hráčem.

87
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B:
    ze hřiště odchází Smékal, přichází Halda.

85
    Baník Ostrava bude rozehrávat rohový kop.

84
    Marek Jaroň vyzkoušel střelu asi z 25 metrů. Balon mířil do horního rohu branky, nakonec ho ale o pár decimetrů minul.

83
    Dziuba šel do souboje ostře skluzem, ale vše nakonec dopadlo čistě, takže se žádný faul neodpískal.

81
    Látal se snažil aktivně získat míč ke svým kopačkám na hranici velkého vápna Kvítkovic, ale proti přesile hráčů v červeném neměl moc šancí.

80
    Baníku je odpískán ofsajd. Pokračují tak Kvítkovice.

80
    ze hřiště odchází Jaroň P., přichází Látal.
    78. SMÉKAL - 3:1

78
    Tým Ostrava B právě vstřelil branku!
    A je tu rychlá odpověď Baníku. Buchta získal balon u poloviny hřiště. Poté se dostal s míčem až téměř k rohovému praporku na pravou stranu, odkud přišel centr do šestnáctky. Tam se s míčem potkal DANIEL SMÉKAL a svou druhou brankou v zápase dal svému týmu opět dvougólový náskok.
    77. CHOVAN - 2:1

77
    Kvítkovice právě vstřelily branku!
    Kiška s Jakubowiczem po pěkné kombinaci prošli přes obranu Baníku. Ve vápně pak přišla přihrávka na PATRIKA CHOVANA, který se obtočil okolo obránce a zakončil přesně. Je sníženo, ještě tu může být zajímavá poslední destiminutovka.

74
    Baník se sám zbavil míče, když se nepodařilo hráči na pravé straně přesunout balon na druhou stranu.

73
    Baník drží balon na polovině soupeře. Nikam se ale nežene, raději si pomůže dozadu s obránci, než aby zkoušel přihrávky na slepo.

71
    Žlutá karta pro tým SK Kvítkovice (Krakovčík).

71
    Nyní jsou u míče hosté, kteří si přihrávají na své polovině.

69
    Daniel Smékal chtěl rychle přihrávat na rozběhnutého spoluhráče vepředu, ovšem jeho myšlenka nevyšla, protože ji dobře přečetli obránci a míč zastavili. I kdyby ale přihrávka prošla, pravděpodobně by byl odpískán ofsajd.

68
    Kvítkovice budou pokračovat autovým vhazováním na polovině soupeře.

67
    ze hřiště odchází Juroška, přichází Jaroň M.

Střídání v týmu SK Kvítkovice:
    ze hřiště odchází Buchta, přichází Jakubowicz.
    66. JUROŠKA - 2:0

66
    Tak možná právě teď se hra znovu rozproudí. Baník od poloviny rychle přešel do útoku. JAN JUROŠKA si sbíhal z druhé vlny a dostal přihrávku na hranici velkého vápna. Na nic nečekal a tvrdě vypálil k levé tyčce.

64
    Druhý poločas je zatím poměrně ospalý. Moc šancí k vidění není.

62
    Hra se jen přesunula k autovému vhazování na druhé straně. Standardka tak zůstala nevyužita.

61
    Baník bude mít k dispozici standardku po hře rukou Russmanna u postranní čáry.

61
    Baník bude rozehrávat rohový kop z levé strany.

60
    Geržovi přeskočil míč přes nohu ve velkém vápně Baníku Ostrava B. Kdyby se tam nestalo a hostujícímu hráči se podařilo míč zastavit, nebo z první zasáhnout, mohl mít Letáček dost práce. Takto ale míč jen odskákal do rohu velkého vápna, a následně už nepřišlo ani zakončení.

57
    Na přihrávka do ofsajdu je zpozorována i na druhé straně. Baník si balon ale dlouho neužil. Lehce zbrklým nákopem se ho zbavil.

56
    Baníku je odpískán ofsajd. Pokračovat mohou hosté.

54
    Šehič si pokopnul balon dopředu a sprintoval za ním. Když se k němu dostal, hned ho přihrával do šestnáctky, nikoho ze spoluhráčů tam ale nenašel.

53
    Němec s Kiškou po pěkné výměně míče u postranní čáry přešli do útoku, kde však jejich akce skončila.

51
    Pěkná kombinace domácích, kdy byl na konci Zálešák, který ale z velké blízkosti trefil jen brankáře Kalinu.

50
    Přechod do útoku se Kvítkovicím nepovedl, Míč si sebral do rukavic Letáček.

48
    Centr Chovana letěl na přední tyčku, kde se balon odrazil od noh jeho spoluhráče do autu.

48
    A hosté se přesunou k rohovému praporku.

48
    Kvítkovice rozehrají ze středového kruhu po faulu Buchty.

46
    Dlouhý nákop brankáře Letáčka si našel jen obránce Kvítkovic.

46
    ze hřiště odchází Provazník, přichází Zálešák,
    ze hřiště odchází Miškovič, přichází Drozd.

46

V prvním poločase jsme viděli jednu branku, kterou Baník Ostrava B vstřelil v sedmnácté minutě po pěkné kombinaci. Kvítkovice většinu poločasu byly zalezlé na své straně a odvracely útoky soupeře. Druhá polovina začne asi za 15 minut.

45+3

45+3
    Míč jen proletěl do autu. Nikdo jej nezasáhl.

45+3
    Domácí budou mít ale ještě jednu standardní situaci k dispozici. Od pravého rohu velkého vápna přijde centr do šestnáctky Kvítkovic.

45+2
    Zbytek prvního poločasu asi domácí dohrají s míčem na kopačkách. Zbývá už jen pár sekund, bílí budou kopat roh.

45+1
    Kvítkovice jsou u velkého vápna Baníku.

45
    Hra je hodně kouskovaná. Nyní musel sudí znovu přerušit hru, na zemi zůstal Šehič.

45
    Budou se hrát ještě dvě minuty navíc.

44
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava B (Miškovič).

42
    Chovan se pěkně zbavil Šehiče u postranní čáry, ale přihrávkou už pak nikoho nenašel.

40
    Rohový kop hostů branku Letáčka neohrozil. Nyní může pokračovat znovu Baník.

38
    Domácí mohou znovu pokračovat s útočení poté, co musel sudí zkontrolovat zdravotní stav Miškoviče, který zůstal ležet na zemi.

36
    Dziuba nemohl pokračovat v útoku dopředu, protože se jeho spoluhráč dopustil v předchozím souboji faulu.

35
    Baník Ostrava je znovu na míči a pomalu se posouvá dopředu.

33
    Svozil hrál na hraně faulu ve vlastním pokutovém území, sudí ale zůstal klidný a nic neodpískal.

32
    Faul proti hráči v červeném u středové čáry. Míč rozehraje Pernatskyi.

30
    Tentokrát akce Baníku přerušena čárovým rozhodčím, který odmával ofsajd.

30
    Smékal z pravé strany přihrával před branku na Šehiče. Ten nebyl daleko od toho, aby se dotlačil k míči a z blízkosti ho přesměroval na branku.

29
    Hra je teď poměrně klidná, ani jeden tým se nikam nežene a většina hráčů jen tak vyklusává.

27
    Jaroňovi se zamotal míč pod nohama a odrazil se mu mimo hřiště, když se ho snažil zpracovat u velkého vápna Kvítkovic.

26
    Domácím se ze standardky udeřit nepodařilo, naopak se pak ještě dopustili faulu u středové čáry, když Kvítkovice rychle přecházely do útoku.

25
    Baník získal faul na straně Kvítkovic. Standardní situace bude rozehrána Jaroněm.

24
    Miškovič dostal příliš prudkou přihrávku. Míč nestihl a ten skončil v autu.

23
    Provazník chtěl po lajně přihrávat na spoluhráče před sebou, ale dal do míče moc síly a balon tak skončil až u brankáře Kvítkovic.

22
    ze hřiště odchází Rapavý, přichází Němec.

20
    Miškovič nedal přihrávce moc velkou razanci a ztížil tak svému spoluhráči další rozehrávku. Kvítkovice se na chvíli osvobodily od tlaku.

19
    Baník znovu kombinuje, zatím je s míčem jen na své polovině.

18
    Sudí přerušuje hru, na trávníku zůstává sedět Rapavý.
    17. SMÉKAL - 1:0

17
    Teď to domácí vymysleli pěkně a jdou do vedení. Rychlá kombinace na levé straně, kdy dostal míč do strany Šehič, a ten ihned přihrával před branku, kde byl DANIEL SMÉKAL, který otevřel skóre zápasu.

15
    Gerža zašel s míčem moc do boku, až už byl míč mimo hřiště.

14
    První zakončení hostů. Patrik Chovan si navedl míč na střed a z hranice velkého vápna vystřelil do prostředku branky, kde byl nachystaný brankář Letáček.

13
    Po nedohodě mezi domácími hráči budou Kvítkovice vhazovat aut.

13
    Baník je znovu na útočné polovině, kde si vyměňuje balon ze strany na stranu.

11
    Šehič se hnal do šestnáctky Kvítkovic. Tam potom odcentroval na druhou stranu hřiště, ovšem míči dal moc velkou razanci a výšku a Jaroně na druhé straně vápna tak balon přeletěl.

10
    Svozil fauloval ve středovém kruhu. Dziuba pak míč rozehrál dopředu, kde o něj hosté po chvilce přišli.

9
    Waclawik se snažil prokličkovat u postranní čáry mezi hráči Baníku Ostrava, ale na malém prostoru ho brzy domácí zdvojili a míč mu sebrali.

8
    Nyní se Kvítkovice posouvají auty směrem dopředu.

7
    První zakončení domácího týmu šlo jen do boční sítě branky.

7
    Tentokrát už ale Krakovčík tak úspěšný nebyl, když v souboji nedovoleně zastavil protihráče.

5
    Krakovčík využil špatné přihrávky domácích a u vlastního rohového praporku získal aut pro svoje barvy.

4
    Ostrava dostala svého soupeře pod tlak a dobývá branku Kaliny.

2
    Centr šel na malé vápno, ale obrana Baníku byla úspěšnější a míč odvrátila.

1
    Hned při prvním přechodu do útoku si Kvítkovice získaly faul na zajímavém místě. Na levé straně už si chystá míč kvítkovický hráč.

1
    První dotek s míčem měli k dispozici hosté.

1

Celky už jsou nastoupeny na trávníku. Domácí mají bílé dresy, hosté červené dresy.

FC Baník Ostrava B: Letáček – Šehič, Boula, Jaroň P., Buchta (C), Provazník, Stoklásek, Svozil, Juroška, Smékal, Miškovič
    Náhradníci: Kubný – Zálešák, Temel, Drozd, Jaroň M., Halda, Látal
    Trenér: Milan Chalupa

SK Kvítkovice: Kalina – Krakovčík, Buchta, Chovan, Kiška, Rapavý, Dziuba, Pernatskyi (C), Gerža, Russmann, Waclawik
    Náhradníci: Jílovec – Ilic, Němec, Vychodil, Jakubowicz, Blahuta
    Trenér: Petr Zapalač

Rozhodčí: Mankovecký – Lukašík, Jurajda.

SK Kvítkovice

Kvítkovice mají 23 bodů, což jim momentálně stačí na třinácté místo. Mají stejně bodů, jako čtrnácté Hranice, ale díky lepšímu skóre jsou před nimi. Pokud by ale zvládly zápas vyhrát a porazit Baník Ostrava B, bodově by se dotáhly na Vrchovinu nebo Frýdek-Místek (Vrchovina však ještě také svůj zápas v rámci 21. kola neodehrála).

V minulém utkání nastoupili hráči Kvítkovic proti Blansku. Doma vedli až do 82. minuty, než přišlo srovnání. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby si pak vstřelili vlastní gól a nakonec ještě inkasovali v nastaveném čase. Poslední desetiminutovka tak Kvítkovice zničila a kvůli ní nakonec neodcházely ani s bodem. Bylo to pro ně první jarní mistrovské utkání a mají tedy, kromě tohoto duelu s Baníkem, ještě dva zápasy k dobru.

Baníku patří třetí místo v tabulce. Doposud získal 41 bodů. Na první Kroměříž mu chybí osm bodů, ale to už má Kroměříž svůj zápas v rámci 21. kola odehraný. Pokud by se tak mladíkům z Ostravy podařilo zvítězit, mohli by se přiblížit na rozdíl pouhých pěti bodů.

V minulém zápase hrál Baník Ostrava B proti Velkému Meziříčí. V zápase padla jediná branka, když se v 64. minutě prosadil Smékal. Do zápasu nemohl nastoupit Petr Jaroň, který byl ještě kolo před tím vyloučen. Tentokrát už ale do zápasu bude moci zasáhnout.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.