Minnesota – Chicago 3:1 (kon.) | Florida – NY Rangers 3:4 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 0:2 (kon.)
Montreal – Columbus 8:2 (kon.) | New Jersey – Ottawa 5:3 (kon.) | Carolina – Toronto 5:3 (kon.)
Dallas – Vancouver 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Washington 4:3 (kon.) | Edmonton – Vegas 3:4 (po pr.)
Anaheim – St. Louis 3:6 (kon.) | Arizona – Colorado 3:4 (0:1 po s.n.) | Carolina – Boston 3:4 (0:2 po s.n.)
HC Sparta Praha
0:3 (0:1, 0:0, 0:2) Stav série: 2:3
HC Oceláři Třinec
Neděle 26.03.2023, 16:30 • O2 arena, Praha • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

V rámci pátého utkání čtvrtfinálové série přivítá pražská Sparta na domácím ledě třinecké Oceláře.

Sparta po úvodním vítězství na třineckém ledě v poměru 4:2 zažila tvrdé vystřízlivění, když v rámci čtvrtého čtvrtfinále prohrála v poměru 1:3 a soupeř tak opět vyrovnal stav série. V rámci tohoto zmiňovaného klání zradila Pražany zejména koncovka, na Kacetla přímo mířilo čtyřicet kotoučů, pouze jediný se však ujal, a to z hole Romana Horáka. Sparťanský útočník si tím připsal bod již ve třetím utkání po sobě. Do provozní teploty se rovněž začíná dostávat Michal Řepík, na třineckém výjezdu si sparťanský kapitán připsal první dvě asistence v rámci letošního playoff. Zajímavou alternativou pro sparťanský trenérský tým může rovněž být návrat útočníka Miroslava Formana, jenž poslední utkání vynechal kvůli trestu.

Třinec na značně leklý výkon ve třetím čtvrtfinále zareagoval nejlepším možným způsobem, v pátečním zápase se vůbec poprvé v rámci celé série dostal do vedení a účelným defenzivním stylem hry nedovolil soupeřovým nájezdníkům dostávat se do zajímavějších střeleckých pozic. Velkou měrou se o vítězství svého týmu zasloužil Ondřej Kacetl, když si připsal hned devětatřicet zákroků a úspěšnost zásahů 97,5%. Co může Zdeňku Motákovi naopak dělat vrásky na čele je možné suspendování klíčového forvarda Tomáše Marcinka, který toho v první třetině čtvrtého klání stihl opravdu mnoho, když nejprve na první gól přihrál Martinu Marinčinovi, aby následně byl za nešetrný zákrok na Warga vyloučen do konce utkání.

Dosavadní utkání série:
    1.ČF HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 3:2
    2.ČF HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 2:3p
    3.ČF HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 2:4
    4.ČF HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 3:1
    Vyhraje dneska Třinec?

HC Sparta Praha: Kovář (Kořenář) – Kempný, Polášek (A), Němeček, Warg, Moravčík, Krejčík – Kaše, Sobotka (A), Řepík (C) – Tomášek, Horák, Kousal – Buchtele, D. Vitouch, Forman – Vauhkonen, G. Thorell, Konečný – E. Thorell.
    Trenér: Miloslav Hořava

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, Jeřábek, Kaňák, Doudera, Adámek, Čukste – Daňo, Voženílek, Růžička (A) – Nestrašil, Vrána (C), Kurovský – Chmielewski, Hudáček, Dravecký (A) – Buček, Roman, Hrňa.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Špůr, Šimánek.

Na ledovou plochu nám již za velkých ovací domácího publika nastupují sparťanští hráči, brzy se přidají rovněž Třinečtí. Utkání za malou chvíli začíná.

00:01

00:10
    Nahození Kempného končí na třineckých hokejkách, akce Sparty tak končí ještě před jejím pořádným začátkem.

00:48
    Třinci se mohlo podařit ve druhém zápase po sobě skórovat již v první minutě, Růžička nalezl mezi kruhy najíždějícího zcela osamoceného Kaňáka, proti jehož následné střele se musel zaskvět Kovář!

01:18
    Forman hledal přihrávkou před osu kluziště dobře postaveného Buchteleho, sparťanský útočník na kotouč však nedosáhl a k možné zajímavé střele se tak nedostal.

02:46
    Nestrašil přichází o kotouč ve středním pásmu a Třinečtí tak při hrozícím sparťanském tlaku raději míří vystřídat.

03:38
    Oceláři po dlouhou dobu s pukem vyčkávají za vlastní brankou, je znát, že v úvodní fázi zápasu si nemohou dovolit žádné chyby.

04:42
    Už už si Erik Thorell chystal kotouč v prostoru pravého kruhu ke střele, nakonec by ovšem zastaven pohotovou třineckou obranou.

04:55
    Kurovský nemůže ve vlastním útočném snažení nadále pokračovat, nepozorný Nestrašil ho totiž vystavil ofsajdovému postavení.

05:18
    Od modré čáry zkoušel vypálit Krejčík, jeho střelu obětavě zablokoval Kurovský.

05:40
    Pohledná sparťanská kombinace měla skončit prudkou střelou Kašeho z prostoru pravého kruhu, bohužel pro domácí však forvard promáchl.

05:55
    Do pozice levého kruhu si relativně osamocen najel Moravčík, jeho ránu musel pravým betonem krýt Kacetl.

07:15
    Němeček se elegantní otočkou zbavil obou napadajících třineckých útočníků a mohl tak v relativním klidu rozehrát.

07:47
    Po rozhodčím signalizované přihrávce rukou nás čeká první komerční přestávka dnešního utkání.

08:07
    Z rohu kluziště hledal Polášek před brankou dobře postaveného Gustafa Thorella, pro důraznou hru hostujících obránců se švédský útočník ke střele nedopracoval.

09:30
    O kotouč oba týmy zápasí u bočního mantinelu v rámci třineckého obranného pásma.

09:48
    O střelu bez přípravy od modré čáry se pokusil Warg, kotouč ale netrefil ideálně a ten tak skončil pouze na zadním mantinelu.

11:08
    Nepřesná hostující rozehrávka znamená třinecké zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Kacetla.

11:42
    Kombinace bratří Thorellů se nevydařila tak, jak by si oba představovali, když sražený kotouč skončil až v hledišti.

12:11
    Po odpískaném třineckém ofsajdu došlo k první výraznější potyčce mezi aktéry obou týmů, následovat bude komerční přestávka.

12:58
    Obrovská šance po Spartu! Po svižné kombinaci nalezl Horák před brankou volného Poláška, jeho střela však skončila mimo prostor třinecké svatyně.

13:40
    Od modré čáry tvrdě z první vypálil Jeřábek, střelu odraženou od zadního mantinelu sebral Kovář z ledu lapačkou.

14:16
    Po Krejčíkově nahození od modré čáry chvíli nikdo nevěděl, kde se kotouč nachází, ten následně vyplaval před Gustafem Thorellem, který instinktivní dorážku netrefil branku!

15:09
    Těsně před brankovištěm se na malou chvíli kotouče zmocnil Vrána, domácí obranou mu nebylo dovoleno žádné zakončení.

15:36
    Třinecký fantom čtvrtfinálové série Voženílek se dostal ke střele z ideální pozice na okraji levého kruhu, Kovář vynikajícím zákrokem svůj tým podržel!

16:44
    Kousalovu přihrávku směrem na branku přizvedl Vitouch, nakonec však přeci jen skončila až na zadním mantinelu.

17:21
    Sparťané pod vlivem třineckého tlaku vyhodili pouze na zakázané uvolnění, hra se tak velmi rychle vrací opět před Kováře.

17:50
    Po nešetrném stržení Daňa na ledovou plochu odchází za nedovolené bránění na dvě minuty na trestnou lavici Michal Kempný (SPA).

18:07
    Hudáčkovi zakončit nedovolil pohotový Kovář, který mu kotouč vypíchl zpod hokejky.

18:43
    Střelu Chmielewskiho vyráží Kovář pravým betonem do rohu kluziště.

19:13
    Třinec právě vstřelil branku!
    I přes heroické bránění Pražanů se opět potvrdila síla třinecké přesilové hry, kterou hosté zužitkovali a ujímají se tak v zápase vedení! Dalekosáhlou Voženílkovu přihrávku dostal MARTIN RŮŽIČKA před zcela odkrytou soupeřovu branku, jeho první zakončení mířilo ještě do pravé tyčky, napodruhé se zkušený útočník již nemýlil. Asistence: Daniel Voženílek.
    19:13 Martin RŮŽIČKA - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

19:50
    V posledních sekundách třetiny mohl za Spartu vyrovnat Sobotka, kotouč však nedokázal zvednout přes Kacetlův pravý beton!

20:00

Dlouho to vypadalo, že se žádného gólu v rámci úvodní části zápasu nedočkáme, vyloučení Kempného však Třinečtí necelou minutu před koncem třetiny dokázali využít, když se dorážkou do odkryté branky prosadil Martin Růžička.

Další třetina začíná přibližně v 17:23.

Na led se nám již opět postupně vracejí hráči obou mužstev, to značí jediné – druhá třetina je za dveřmi.

20:01

20:23
    Aktivní vstup do třetiny Spartě přinesl nebezpečnou střelu Poláška od modré čáry a následné vyhození Třince na zakázané uvolnění.

21:04
    Po Krejčíkově nepřesné rozehrávce se do útoku poprvé podíval ve druhé třetině rovněž Třinec, střelecký výsledek to pro Oceláře ovšem nepřineslo.

21:47
    Pro Spartu svým průnikem útočné pásmo získal Němeček, o pár vteřin později o něj byl ale připraven Vitouch.

22:15
    Ze skvělé pozice na pravém křídle kousek před brankovištěm mohl vyrovnat Gustaf Thorell, střela bez přípravy mu ovšem nesedla a skončila tak v rohu kluziště!

23:15
    Masivní tlak Pražanů pokračuje, Řepík před brankou nalezl dobře postaveného Kašeho, jehož střelu Kacetl udržel jen centimetry před brankovou čárou!

24:28
    Přihrávkou naslepo hledal Kousal před brankou Tomáška, ten jen těsně na kotouč nedosáhl.

24:38
    Sekáním nyní Milan Doudera (TŘI) zamezil Tomáškovi v možném střeleckém pokusu, míří tak na dvě minuty na trestnou lavici.

25:14
    Řepíkův pokus z tradiční pozice levého kruhu byl jedním ze soupeřových obránců zablokován a skončil tak mimo pro Třinec nebezpečný prostor.

26:38
    Narozdíl od Pražanů zvládli Třinečtí s vypětím veškerých sil ubránit první soupeřovu přesilovou hru zápasu.

27:40
    Unavená třinecká pětice si na své vystřídání počká, je totiž pískáno hostující zakázané uvolnění.

27:58
    Tak tato přihrávka se Eriku Thorellovi vůbec nepovedla, k puku se dostali třinečtí hráči.

28:24
    Sparťané vytrvale kombinují v soupeřově obranném pásmu, Oceláře ke kotouči v posledních minutách až na výjimky nepouštějí.

28:54
    Sám na Kacetla mířil Horák, jeho zakončení i po soupeřově faulu musel Kacetl likvidovat pohotově betonem!

28:54
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Marian Adámek – 2 min., podrážení.

29:22
    Před branku kotouč Řepíkovi předkládal Tomášek, sparťanský kapitán na jeho nahrávku nedosáhl.

29:57
    Střelu Kempného z první Kacetl pohotově zpacifikoval svou lapačkou, vhazovat se bude po jeho levici.

30:28
    Tomáškova nevýrazná střela skončila hned u prvního blokujícího protihráče, Třinec se tak ze soupeřova tlaku osvobodil.

30:54
    I napodruhé byl Třinec ve svém počínání v rámci oslabení úspěšný, Sparta tak i nadále zůstává v dnešním zápase na nule.

31:52
    Hostující obránce byl u kotouče dřív než Konečný, to znamená, že se hra po sparťanském zakázaném uvolnění přesune před Kováře.

32:16
    Třinecká nedisciplinovanost pokračuje, při průchodu přes modrou čáru Krejčíka podrazil a odpykat si dvě minuty tak zamíří Libor Hudáček (TŘI).

32:41
    Po střele Řepíka z prostoru levého kruhu se kotouč nacházel nikým nehlídán jen centimetry před brankovou čárou, odtud ho dokázal odpálit až jeden z hostujících obránců!

34:00
    Krásná domácí kombinace vyústila několika zakončeními Vauhkonena, pokaždé byl úspěšnější skvěle chytající Kacetl!

34:30
    Milan Doudera – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

35:05
    Střelu Řepíka z prostoru levého kruhu dokázal Kacetl vyrazit pouze před sebe, nikdo ze sparťanů se ke třineckému štěstí nedokázal dostat k dorážce.

35:28
    Po zablokování tvrdé Kempného rány se Draveckému zlomila hůl, Třinec i tak dokázal následnou nastalou situaci uhasit.

36:32
    O překvapivé řešení v podobě střely místo přihrávky se v pravém kruhu pokusil Sobotka, jeden z obránců soupeře byl připraven a jeho ránu zablokoval.

37:13
    Při pokusu o střelu Daňovi kotouč odskočil od hokejky, slovenský útočník tak v prvním třineckém útoku po dlouhé době ostrouhal.

38:46
    Nestrašilovou ztrátou kotouče skončil rovněž třinecký útok, posnažit se tak bude moct opět Sparta.

39:28
    Z levého kruhu střílel Forman, Kacetl byl připraven a pravým betonem kotouč odpravil do rohu kluziště.

40:00

I přes čtyři přesilové hry v řadě a kvantum tutových šancí v nich se sparťanům nepodařilo se ve druhé části prosadit, i nadále tak platí stejný stav – 1:0 pro Oceláře.

Další třetina začíná přibližně v 18:17.

Střely na branku v rámci druhé třetiny: 18:0.

Již započal návrat hráčů obou mužstev na led, třetí třetina se blíží. Udrží Třinec nejtěsnější možné vedení a zajistí si tak mečbol v sérii, nebo se po velkém obratu bude radovat Sparta? Příští minuty napoví.

40:01

40:23
    Oba týmy svádějí v rámci středního pásma o kotouč tuhé souboje.

40:57
    Obrovské chyby Krejčíka mohli využít Voženílek s Růžičkou, první jmenovaný vyzval ke střele druhého, jehož pokus skvěle zlikvidoval Kovář!

42:06
    Třinec účelně brání prostor středního pásma, Spartě se tak nedaří kombinačně se probojovat do soupeřovy obranné třetiny a musí nahazovat.

42:40
    Petr Vrána – 2 min., vysoká hůl.

42:59
    Přízemní nahození Tomáška se tečí přizvednout snažil Řepík, to mělo spíše kontraproduktivní výsledek, když kotouč skončil na zadním mantinelu.

43:54
    Rychlou kombinaci mohl zužitkovat před brankou číhající Horák, střela bez přípravy mu však nesedla a kotouč skončil mimo soupeřovu svatyni.

44:40
    Sparta pokračuje v přesilovkové mizérii, gólu se Pražané nedočkali ani na pátý pokus.

45:40
    Nepřesná Němečkem vyslaná zadovka skončila na třineckých hokejkách, sparťané tak museli rychle přepnout do obranného módu.

46:24
    V kuriózní situaci se nyní ocitl Kempný, když byl při couvání zezadu podražen nepozorným rozhodčím a o kotouč tak přišel.

47:03
    Z prostoru levého kruhu prudce vypálil Horák, úřadoval Kacetlův pravý beton.

47:25
    Adam Smith – 2 min., vysoká hůl.

47:40
    Kašeho střelu z prostoru mezikruží vyrazil Kacetl neortodoxně lapačkou do rohu kluziště.

48:00
    Hned nadvakrát od modré čáry vypálil Krejčík, poprvé byla jeho střela zablokována obráncem soupeře, napodruhé pokus zaplaval do prostoru za hostující branku.

48:24
    Marinčin vyhazuje kotouč až za Kovářovu branku a třinecká bránící čtveřice si tak alespoň na malou chvíli odpočine.

49:25
    Další ze soupeřem nepotrestaných oslabení si připisuje Třinec, Smith od trestné lavice pádí střídat.

50:11
    Od modré čáry se vystřelit pokusil Němeček, jeho střela skončila hned u prvního blokujícího hráče soupeře a Sparta tak zároveň přišla o útočné pásmo.

51:23
    Kempného nevýraznou střelu Kacetl vyrazil do ochranné sítě, vhazovat se tak bude po jeho pravé ruce.

51:54
    Zcela sám na Kováře nyní mířil Voženílek, jeho střela po kličce skončila na horní tyčce domácí branky!

52:49
    Kousalovu teč po Moravčíkově nahození od modré čáry si Kacetl v naprostém klidu zvládl pohlídat.

53:40
    Nahozením na soupeřovu branku a následným tlakem na Kacetla získal Buchtele pro svůj celek vhazování v útočném pásmu, následuje komerční přestávka.

Dnešní utkání v pražské O2 areně sleduje 14 117 diváků.

54:00
    Nahození Kempného od modré čáry končí na hokejce Nestrašila, který obratem obloučkem kotouč vyhazuje co nejdál od třinecké branky tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění Třince.

54:48
    Tohle byla tutová šance na vyrovnání! Přihrávkou od bočního mantinelu Tomáška ke skórování vyzval Kousal, fantastický Kacetl ale ani tentokrát nebyl překonán!

54:57
    Chytře se od soupeřova obránce uvolnil Erik Thorell, následovalo jeho zakončení a Vitouchova dorážka, po které došlo mezi hráči obou týmů k lehké potyčce.

55:22
    Sparťané nemohou v útočném snažení pokračovat, je totiž signalizován domácí ofsajd.

55:31
    Kličkou při přechodu modré čáry vystavil Sobotka své spoluhráče ofsajdovému postavení.

55:50
    Nahození Kempného se tečovat neúspěšně snažil Kaše, Kacetlovi tak stačilo zasáhnout pravým betonem.

57:22
    Třinečtí vyhazují na zakázané uvolnění, čas Sparty na vyrovnání se začíná krátit, i proto si trenérský tým domácích vyžádal oddechový čas. Dojde na odvolání Kováře z branky a s tím spojenou hru v šesti?

57:22
    Je to skutečně tak, Kovář zůstává na střídačce a sparťané tak jdou do značného rizika, které může tento zápas nadobro rozhodnout!

57:30
    Netrvalo to ani deset vteřin a Třinečtí do střelou do prázdné branky zvyšují! Postaral se o to po Kempného nedůrazu DANIEL KUROVSKÝ. Bez asistence.
    57:30 Daniel KUROVSKÝ - 0:2

57:55
    Pražané to zkoušejí i nadále, Kovář opět z branky venku!

58:24
    Střela Sobotky končí na zadním mantinelu, následně Třinečtí vyhazují na zakázané uvolnění.

58:37
    Série třineckých zakázaných uvolnění pokračuje, vhazovat se tedy bude opět před Kacetlem.

58:57
    Je definitivně rozhodnuto! Po střele do prázdné domácí branky se prosazuje MARKO DAŇO. Asistence: Martin Růžička.
    58:57 Marko DAŇO - 0:3

59:47
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Jakub Konečný – OK, vražení na hrazení.

Je konec! Skvělou defenzivní hrou a využitou jedinou soupeřem nabídnutou přesilovkou nakonec postupový mečbol uzmuli hosté, kteří tak v rámci šestého utkání série budou moct na domácím ledě oslavit postup do semifinále.

S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek nedělního večera. (18:58:57)

Jakub Houžvička

Branky a nahrávky: 20. M. Růžička (Voženílek), 58. Kurovský, 59. Daňo (M. Růžička)

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Kempný, Polášek (A), Němeček, Warg, Moravčík, Krejčík – Kaše, Sobotka (A), Řepík (C) – Tomášek, Horák, P. Kousal – Buchtele, D. Vitouch, M. Forman – Vauhkonen, G. Thorell, Konečný – E. Thorell.

HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Smith, Marinčin, J. Jeřábek, Kaňák, Doudera, Mar. Adámek, Čukste – Daňo, Voženílek, M. Růžička (A) – Nestrašil, Vrána (C), Kurovský – Chmielewski, Hudáček, Dravecký (A) – Buček, M. Roman, Hrňa.

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Špůr, Šimánek

Diváci: 14 117