Carolina – Boston 3:4 (0:2 po s.n.) | Nashville – Toronto 2:3 (kon.) | Chicago – Vancouver 2:4 (kon.)
Los Angeles – St. Louis 7:6 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
1:2 (0:1, 1:0, 0:1) Stav série: 2:4
VHK ROBE Vsetín
Pondělí 27.03.2023, 18:00 • ZS Prostějov • Play-off Chance ligy • Semifinále

Vsetín si tak zahraje finále se Zlínem a tohle valašské derby bude vrcholem letošní sezóny Chance ligy. Vsetín nebo Zlín bude poté soupeřem Kladna v baráži. První zápas finále startuje 1. dubna v sobotu. (20:25:51)

Prostějov byl v power play blízko k vyrovnání, kdy potřetí orazítkoval tyč za Vošvrdou. Dnešní duel měl několik klíčových okamžiků – mezi největší patřila vyrovnávací branka Prostějova v samotném závěru druhé třetiny a druhým okamžikem je smolná vlastní branky Maláka, která se stala onou rozhodující v tomto duelu.

59:56
    Puk vyslaný od modré čáry skončil na tyčce a Vsetín se raduje z postupu do finále!

59:43
    Tlak Prostějova, ale bez střelby na branku.

59:22
    Pavelka je již na střídačce a Prostějov má poslední pokusy!

59:07
    Němec vyhazuje a Pavelka je stále ve svém brankovišti.

58:49
    Prostějov se dostal k puku a zahajuje jeden z posledních útoků.

58:37
    Pavel Klhůfek se ocitl sám před Pavelkou a trefil tyčku před vyjetým Pavelkou. Ten jej taky srazil a brankář přišel o svou helmu!

58:26
    Pavelka už několikrát se pokoušel vyjet z branky, aby mohl jít na led šestý hráč Prostějova.

57:56
    Jáchym vytvořil velký tlak na brankovišti Vošvrdy, ale ten dokázal udržet puk před brankovou čarou!

57:31
    Illeš se pokoušel projít přes Smetanu technicky, ale na vsetínského hráče si tímto nepřišel.

55:56
    Prostějov měl nyní dobré pokusy na branku Vošvrdy. Rána Maruny od modré čáry dokonce skončila na tyčce! Dnes podruhé Vošvrdu zachránila branková konstrukce!

54:03
    Číp vypracoval šanci pro Jenyše, který však v těsné blízkosti lépe nedokázal tečovat!

53:44
    Číp pálil a Pavelka dobře zasáhl. Vsetín je blízko k postupu do finále. Nicméně ještě je čeká určitě těžký závěr této třetiny.

53:19
    Jansa dostal puk mezi brusle a obránce díky své delší holi dokázal sebrat puk a překazit slibně rozvíjející se útočnou akci Jestřábů.

52:40
    Ostřížek se ocitl ve velké šanci, ovšem nakonec to Vošvrda a obránci Vsetína zvládli.

52:18
    Rána od Maruny byla přizvednutá betonem Vošvrdy do sítě. Před námi je poslední komerční pauza této třetiny.

51:39
    Pavelka raději přikryl puk lapačkou a bude čelit vhazování v blízkosti jeho svatyně.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 40. Illéš (Bartko, Pěnčík) – 13. Říha (Smetana, Rob), 46. Smetana (Jenyš, Rob)

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Staněk, Pěnčík, Bartko, Malák, Valenta, Hamšík – Venkrbec (C), Jandus, Maruna – Jansa, Slanina, Hašek – Illéš, T. Jáchym (A), Ostřížek – Veselý, Vlach.
    Trenér: A. Totter

VHK ROBE Vsetín: Vošvrda (Žukov) – Hryciow, O. Němec (A), Jenáček, Česánek, Krajčík, Smetana (A), Říha – Hořanský, Bērziņš, Rob (C) – Holec, Klhůfek, Berger – Půček, Sihvonen, Š. Bláha – Lichanec, Jenyš, Číp.
    Trenér: J. Weintritt

Rozhodčí: Z. Kubičík, L. Pilný – R. Zídek, R. Komínek

Diváci: 3 429