Ottawa – Florida 5:2 (kon.) | Buffalo – Montreal 3:4 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – New Jersey 5:1 (kon.)
Minnesota – Seattle 5:1 (kon.) | Anaheim – Colorado 1:5 (kon.) | Arizona – Edmonton 4:5 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:3 (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0) Stav série: 2:0
HC Sparta Praha
Úterý 28.03.2023, 14:00 • Mini WERK ARENA, Třinec • Play-off Extraligy dorostu • Semifinále

Vladimír Dravecký vystřelil Třinci druhý bod! Tím končí semifinále pod Javorovým a pokračovat se bude v Praze. (16:07:17)

62:04
    Třinec právě vstřelil branku!
    VLADIMÍR DRAVECKÝ vyvezl puk do útočného pásma a neváhal vystřelit. Puk skončil blíž u pravé tyči, a tak rozhodl. Bez asistence.

61:32
    Milota přikryl Netušilův nebezpečný pokus z pravého kruhu.

60:50
    Marton s pukem trochu zavrávoral, ale nakonec se udržel v útočném pásmu. Nevystřelil však.

60:09
    Žemlička střela z pravého kruhu skončila vedle Miloty.

60:01

Utkání základní hrací doba nerozhodla. Pokračovat se bude v prodloužení, které bude trvat deset minut.

60:00

59:53
    Kubiesa vystřelil, ale minul bránu.

59:29
    Marek se dostal do útočného pásma, ale puk příliš dlouho neměl ve své moci.

59:09
    Pohludka z pravého kruhu nahrál Švančarovi, který se pohyboval v prostoru před bránou. Překonat Koglera se mu však nepodařilo.

58:38
    Dravecký nahrával Kubiesovi. Oceláři si mezi sebou prohodili puk a usadili se v útočném pásmu. Kubiesa objel bránu a střílel. Kogler chytil puk na hruď.

58:10
    Pohludkův pokus z předbrankového prostoru chytil Kogler do své lapačky.

57:14
    Poláček křičí po soupeřích, ať mu nahrají na modrou čáru, ale nestalo se tak.

56:57
    Ćmielovi nesedla přihrávka a domácí se museli vrátit zpět do středního pásma.

56:48
    Marton měl čistou cestu a vystřelil od modré čáry, ale jeho pokus chytil Milota na svou hruď.

56:09
    Holub nechal vystřídat spoluhráče a založil nový útok.

55:40
    Kubiesův pokus vyrazil Kogler se svou lapačkou.

54:52
    Mack vyvezl puk do své třetiny a neváhal vystřelit. Milotův prostor však minul.

54:28
    Ćmiel objel bránu Koglera, ale prosadit se už neodkázal.

53:40
    Mikula byl sám v útočném pásmu, ale situaci mu zkomplikovali tři hráči Sparty. Přesto pásmo udržel.

52:52
    Marton prudce vystřelil ze středního pásma a Milota jeho pokus chytil do lapačky.

52:26
    Zakázané uvolnění se nepískalo a Hlinka toho chtěl okamžitě využít, ale nepovedlo se mu to.

51:48
    Ocelářům se nepodařilo vyvést puk do útočného pásma. Po chvíli však třetinu udrželi.

51:04
    Blaha poslal puk Draveckému, který rozjel novou akci Ocelářů.

50:40
    Byrtus to zkusil od modré čáry, ale na Koglera nevyzrál. A to ani podruhé, když se jeho šanci snažil tečovat Sikora.

50:09
    Holub vybojoval za svou bránou puk a rozjel nový útok.

49:16
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta využila početní výhodu! Alex Marek vystřelil tvrdě od modré čáry a FRANTIŠEK NETUŠIL jeho střelecký pokus tečoval a puk skončil za čárou. Asistence: Marek

48:38
    Dravecký se dostal na puk a šetří čas pro domácí.

48:21
    Ocelářů bylo šest a menší trest si odpyká Petr Sikora.

47:57
    Kubiesa vypálil z první, ale trefil jen Koglerovo rameno.

47:34
    Zielinski prudce vystřelil od modré čáry, ale minul bránu.

47:01
    Na výzvědy vyrazil Novotný, ale puk dlouho za bránou Miloty neudržel.

46:51
    A trest za nedovolené bránění si odpyká Cichoň, který tím zkomplikoval situaci Spartě.

46:47
    Pohludka byl tvrdě poslán k zemi a zlikvidován hostujícím hráčem.

46:07
    A vylučuje se na obou stranách. Sikora a Žemlička si odpykají tresty za hrubost.

46:07
    Sikora si šel vyříkat dost odvážně věci k hostující střídačce.

45:30
    Mikula si poradil s Martonem. Oceláři udrželi útočné pásmo a vymysleli několik akcí. Nakonec Kogler puk přikryl a za bránou dochází k bitce.

44:44
    Za Milotou se bojovalo o puk. Sparťani jej vyhráli a Mack neváhal vystřelit z mezikruží, Milotu nepřekonal.

44:08
    Mikula výborně hrál v mezikruží a vyslal dvě nebezpečné střely na Koglera, ale žádná se neujala natolik, aby skončila za bránou.

43:48
    Milota chytil pod betony puk poté, co jej poslal na něj Žemlička.

43:27
    Na tým Sparty se přišel podívat i hlavní trenér mužů Miloslav Hořava.

43:09
    Rychlostí blesku se Nestrašil objevil před Milotou, ale puk poslal do ochranné sítě.

42:30
    Holub špatně nahrál a namazal Netušilovi, který byl sám a jel na Milotu. Trefil však jen prostor za bránou.

41:35
    Tak to bylo hodně rychlé, oceláři jdou do vedení. Vojtěch Granečný nahrál ze středního pásma MATĚJOVI KUBIESOVI, který nabral rychlost a z pravého kruhu poslal puk blíž k levé tyči. Asistence: Granečný

40:44
    Třinec právě vstřelil branku
    A je vyrovnáno! Petr Sikora nahodil puk na bránu Sparty a udělal zmatek. Následně Kogler povíjel z brány a ALEŠ ZIELINSKI dotlačil puk do poloprázdné klece. Asistence: Sikora

40:37
    Netušil přebral puk Sikorovi, který se napřahoval k zakončení z levého kruhu.

40:03
    Pohludka se hned na začátku pohyboval před Koglerem, ale neoblafnul ho. Kogler byl připraven.

40:01

Druhá třetina nám žádnou branku nepřinesla. Hra se přelívala z jedné strany na druhou. Nicméně ani domácí, ani hosté se neprosadili, a tak se skóre po druhé třetině nemění.

40:00

39:30
    Hrubý zaměstnával Milotu, ale brankář nátlak ustál.

38:58
    Mrtka se dlouho snažil poslat puk od modré čáry na bránu, ale nepovedlo se. Hrubý mu překazil plány.

38:07
    Třinec napadal Spartu, ale vše končí vedle sparťanské brány.

37:07
    Pohludka ve středním pásmu vysmekl puk Poláčkovi. Dravecký následně vyjel s pukem na modrou čáru a nahrál Pohludkovi do mezikruží. Ocelář se po chvíli neprosadil.

36:55
    Nestrašil se s ladností dostal do útočného pásma. Přihrával Netušilovi, který vyslal střelu na Milotu, ten si připsal další zákrok.

35:49
    Byrtus se za vlastní bránou dostal rychle k puku a nahrál spoluhráčům. Oceláři nějakou chvíli setrvali ve své třetině, ale opět ne na příliš dlouhou dobu.

35:20
    Švančara se snažil dostat puk přes Martona, a to se mu na druhý pokus povedlo. Třinec se ale v útočném pásmu dlouho nezdržel a musel ubránit další akci Sparty.

35:18
    Janský byl tvrdě poslán k zemi a vypadá to, že je zraněný a do zápasu se už nedostane.

34:40
    Nestrašil střílel od modré čáry, ale puk se dostal za bránu Miloty. Milota následně zareagoval na rychlou akci Netušila.

33:51
    Hebar se nebezpečně ochomýtal kolem převbrankového prostoru. V zakončení mu zabránil Hašek společně s Koglerem.

33:32
    Mikula se dostal na puk. Nahrál Byrtusovi, jenž zkusil své štěstí od modré čáry, ale trefil jen ochrannou síť.

32:46
    Rybnikář se s pukem dostal až před Koglerovu bránu, ale zakončit se mu nepodařilo.

32:10
    Hebar se snažil prosadit od modré čáry, ale Kogler jeho pokus zlikvidoval.

31:57
    Sparta si vytvořila menší nátlak. Třinec osvobodilo až zakázané uvolnění hostí.

31:04
    Poláček bojoval s Holubem o puk. Spaťan byl úspěšnější, ale vystřelit nedokázal.

30:30
    Hebar z pravého kruhu minul kolegovo brankoviště.

30:02
    Milota vycestoval z brankoviště a brána byla prázdná. Nestrašil však puk do brány nedotlačil. Výborně zareagovali třinečtí beci.

29:43
    Pohludka opět sám v předbrankovmé prostoru. Oblafnout Koglera však nedokázal.

29:02
    Dravecký vyslal tvrdou střelu z pravého kruhu, ale Koglera nepřekonal.

28:13
    Granečný a Sajdok se dostali do přečíslení. První jmenovaný přestřelil a domácí se museli vrátit zpět a ubránit útok hostů.

27:30
    Holub nahrál od modré čáry Mikulovi, který se snažil zakončit, ale bránil mu v tom Mack.

26:58
    Zielinski to zkusil od modré čáry a jeho pokus zablokoval Jakab.

26:11
    Netušil zabránil Sikorovi v zakončení od modré čáry.

25:37
    Nestrašil nepřesně nahrál Markovi, který byl v dobré pozici v mezikruží.

24:50
    Mikula poslal puk Sjadokovi za bránu, ale domácí o něj přišli a museli ubránit útok Sparty.

24:30
    Ćmiel prověřil Koglera, který byl připraven a puk přikryl.

23:28
    Hrubý si poradil v souboji s Kubiesou. Přesto však puk neudržel v útočném pásmu a do protiakce šel právě Kubiesa, který se však dlouho před Koglerem neohřál.

22:57
    Rybníkář nebyl úspěšný na vhazování, přesto domácí vyvezli puk do útočného pásma. Pohludka se dostal sám před Koglera, na poslední chvíli zasáhl Hašek. Pohludkův pokus byl sražen do ochranné sítě.

22:45
    Nestrašil si nerozuměl s Haškem. Vhazování proběhne před Koglerem.

21:58
    Ćmiel se ocitl za bránou Koglera, ale nepřesně nahrál a na puk se dostala Sparta.

21:25
    Zmatky před Milotou. Třinecký brankář ale nátlak ustál.

20:45
    Žemlička vyvezl puk do útočného pásma, ale nahrál Draveckému na hokejku.

20:08
    Byrtus poslal puk za bránu, ale zakázané uvolnění se nepískalo.

20:01

První třetina je minulostí. Oceláři se dostali do rychlého vedení, když ve čtvrté minutě zakončil Matěj Kubiesa. Spartu ale špatný začátek nezastavil. V šestnácté minutě vyrovnával Petr Poláček. Následně se do samostatného úniku dostal David Hrubý a nemýlil se. Oceláři prohrávají pod Javorovým po první části 1:2.

20:00

19:21
    Mikula ještě vyvezl puk do útočného pásma, ale to je vše.

18:53
    Švančara zachytil nahrávku na modré čáře, ale Rybnikár se na puk následně nedostal.

18:36
    Hašek byl u puku rychlejší, ale vyhodil kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Koglerem.

18:00
    Marton nechal Mikulu proklouznout až ke Koglerovi. Oceláři se však nepodařilo být důraznější v zakončení a vyrovnáno není.

17:53
    Mack se zkoušel prosadit za modrou čárou, ale Milota chytil puk na svou hruď.

17:10
    Sajdok se hnal za pukem, ale nebyl rychlý a hra se vrátila před Milotu.

16:46
    Tak to je neskutečné! DAVID HRUBÝ ujel do samostatného úniku a poslal puk blíž k levé tyči. Milota nestihl zareagovat a Sparta se dostala do vedení. Bez asistence.

16:11
    Švančara se vymanil z nátlaku Sparty a puk dostal do útočného pásma.

15:17
    A je srovnáno! Radoslav Cichoň od modré čáry poslal puk do mezikruží. Zde se jej ujal PETR POLÁČEK, který vystřelil a puk proletěl Milotovi mezi betonem a lapačkou. Asistence: Cichoň

14:55
    Pohludka podruhé trefil tyč! Tentokrát z levého kruhu trefil horní břevno.

14:51
    Kotouč skončil na střídačce Sparty a vhazovat se bude před Koglerem.

14:12
    Novotného střela z pravého kruhu skončila za bránou Miloty. Puku se zde ujali domácí.

13:29
    Marek namazal Pohludkovi a ten se rychlostí blesku dostal před Koglera. Bránu však netrefil.

13:00
    Poláček sahal po puku, ale Mikuláš byl rychlejší a udržel útočné pásmo.

12:47
    Janský našel Žemličku na modré čáře, ale rázem Sparta opět přišla o puk.

12:00
    Holub přihrál na modré čáře pohludkovi, který se ocitl v pravém kruhu. Tady si však už nerozuměl se spoluhráčem a musel se vrátit do svého pásma.

11:51
    Hebarova střela byla sražena do ochranné sítě. Kogler si mohl na chvíli oddechnout.

11:24
    Mack puk jen vyvezl do obranného pásma a nechal tým vystřídat.

10:37
    Cestu ke Koglerovi si našel Sikora, jenž z mezikruží ostře vystřelil, ale puk skončil vedle brány.

09:58
    Pohludka vypálil tvrdě z pravého kruhu a trefil levou tyč!

09:08
    Marton se dostal k puku a založil nový útok. Hosté se však nedokázali dostat přes obránce k Milotovi.

08:15
    Hebar vyslal lehkou střelu ze středního pásma a Kogler jen vyrážkou zklidnil situaci.

07:33
    Švančara vyvezl puk do středního pásma, ale v přechodu byl zastaven Sparťani.

07:20
    Jakub Milota měl menší problémy s brankou, ale vše je po krátké opravě v pořádku.

06:42
    Netušil podruhé vyjel do akce zcela nekrytý. Trefil Milotovy betony.

06:06
    Mikula se dostal s pukem do pravého kruhu, ale tam jej zastavil Mack.

05:10
    Marek nahodil puk za bránu, ale nikdo se jej neujal a Sparta se musela vrátit zpět do svého pásma.

04:41
    Holub pustil do úniku Netušila, který v předbrankovmé prostoru zamíchal pukem, ale Milotu nepřekonal.

04:15
    Hosté museli vyjet zpátky do obranného pásma a založit nový útok. Vyhodili však na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Koglerem.

03:36
    Pohludka nahrával do mezikruží, ale Švančara se k němu nedostal a na tahu je Sparta.

03:11
    Aleš Zielinski namazal MATĚJI KUBIESOVI, který stál zcela osamocen v předbrankovmé prostoru. Kubiesa zamíchal pukem a poslal jej blíž k levé tyči. Asistence: Zielinski.

02:35
    Žemlička neváhal tvrdě prověřit Milotu z mezikruží. Třineckému brankáři poprvé vypadl puk z rukavice, napodruhé byl úspěšný.

02:05
    Žemlička byl ve středním pásmu na kotouči, ale do třetiny se nedostal.

01:40
    Dravecký byl u puku první a rozjet novou útočnou akci Ocelářů.

01:00
    Pohludka pálil z pravého kruhu, ale přímo namazal Nestrašilovi. Nestrašil se ale s pukem v útočném pásmu neusadil.

00:37
    Hlinkova střela od modré čáry skončila na betonech Miloty.

00:08
    Byrtus nahodil puk do útočného pásma, ale domácí se příliš dlouho neohřáli. hra se otočila na druhou stranu a Milota si připsal první zákrok.

00:01

HC Oceláři Třinec: Milota (Heczko) – Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Ćmiel, Zielinski – Sajdok, Pohludka, Sikora, Blaha, Rybnikár, Kubiesa, Hebar, Urbánek, Granečný, Švančara, Mikula

HC Sparta Praha: Kogler (Tvrzník) – Malínek, Marton, Cichoň, Hašek, Mack, Janský – Marek, Topol, Nestrašil, Novotný, Žemlička, Netušil, Jakab, Hlinka, Poláček, Hrubý, Bolocan

Poslední sestavy

HC Oceláři Třinec: Milota – Holub, Byrtus, Dravecký, Mrtka, Ćmiel, Zielinski, Blaha – Sajdok, Pohludka, Sikora, Rybnikár, Kubiesa, Hebar, Urbánek, Granečný, Švančara, Mikula

HC Sparta Praha: Kogler – Malínek, Marton, Byakov, Cichoň, Hašek, Mack, Janský – Marek, Nestrašil, Novotný, Žemlička, Netušil, Jakab, Hlinka, Poláček, Hrubý, Bolocan

Branky a nahrávky: 11. Zelinski (Sikora, Kubiesa), 45. Sikora (Dravecký), 49. Urbánek (Hebar, Čmiel), 56. Rybníkár (Pohludka).

Oceláři si lepší vstup do série ani nemohli přát víc. V 11. minutě vstřelil první a zároveň vítěznou branku v přesilovce obránce Aleš Zielinski. Domácí se prosazovali nadále, ale až ve třetí třetině. Ve 45. minutě překonal Koglera Petr Sikora. Na něj o pět minut později navázal Štěpán Urbánek. K menší kosmetické úpravě došlo v čase 55:55, když Michal Rybnikár využil početní výhodu a Třinec zvítězil 4:0. Jakub Milota pokryl všech 30 střeleckých pokusů Sparty.