Toronto – Florida 2:3 (po pr.) | Washington – NY Islanders 1:2 (1:2 po s.n.) | Colorado – Minnesota 2:4 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Florida Panthers
Čtvrtek 30.03.2023, 01:30 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

A to je vše, děkuji za pozornost, přeji dobré ráno a příjemný den. (04:27:28)

3. Ilja Samsonov (TOR) 26 zákroků, úspěšnost 89,7 %

Domácí ještě minutu před koncem vedli, přesto nakonec odchází poraženi. Těsný náskok na konci třetí periody neudrželi, když se jim nepovedlo skórovat do prázdné branky, Floridě se povedlo vyrovnat a poté v prodloužení využít přečíslení, ze kterého Brandon Montour vsítil vítězný gól.

61:41 Brandon MONTOUR - 2:3

61:41
    Florida právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, domácí propadli v útočném pásmu, hosté vyrazili v přečíslení dva na jednoho, Barko odvedl velmi dobrou práci na levé straně a puk poslal přihrávkou po ledě BRANDONU MONTOUROVI, který překonal ležícího gólmana střelou do horní části jeho svatyně.
    Asistence: Aleksander Barkov.

61:22
    Auston Matthews střílel z bezprostřední blízkosti jen do lapačky gólmana.

61:07
    Aleksander Barkov se dostal ke střele, kterou adresoval jen do protihráče.

60:01

60:00

59:03
    Běží poslední minuta třetí třetiny.
    59:00 Sam REINHART - 2:2

59:00
    Minutu před koncem je srovnáno. Ekbladovu střelu tečoval těsně před brankářem SAM REINHART a Ilja Samsonov máchl lapačkou do prázdná. Poté reklamoval vysokou hůl, ale jeho tým si ani nebere trenérskou výzvu.
    Asistence: Aaron Ekblad a Brandon Montour.

58:20
    A znovu, nechybělo moc a puk skončil v brance.

58:05
    Domácí vyhazují do bezpečí.

57:40
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
    Mark Giordano – 2 min., hákování. Domácí hráč musel faulovat, neboť jinak by Carter Verhaeghe zakončoval do odkryté branky.

57:15
    Florida to zkouší v šesti bez gólmana.

56:53
    Zdálo se, že to bude icing, rozhodčí ale rozpažil a hosté musí hrát.

56:30
    Domácí chvíli drželi hru v útoku, ale o kotouč přišli.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 24. Aston-Reese (Brodie, Simmonds), 47. Matthews (Marner) – 1. Lundell (Luostarinen), 59. Reinhart (Ekblad, Montour), 62. Montour (Barkov)

Toronto Maple Leafs: Samsonov (M. Murray I) – Brodie, McCabe, Holl, Giordano, L. Schenn, Rielly (A), Liljegren – Marner, Matthews (A), Järnkrok – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – Lafferty, Bunting, Simmonds – Kämpf, Aston-Reese.
    Trenér: S. Keefe.

Florida Panthers: Lyon (Guzda) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Luostarinen – M. Tkachuk (A), Lundell, Verhaeghe – Reinhart, E. Staal, Lomberg – G. Smith, Coli. White, Cousins.
    Trenér: P. Maurice.

Rozhodčí: Ch. Rooney, T. Hanson – K. Murchison, R. Galloway

Diváci: 18 894