Philadelphia – Buffalo 3:6 (kon.) | Montreal – Carolina 0:3 (kon.) | Columbus – Florida 0:7 (kon.)
Tampa – NY Islanders 5:0 (kon.) | Ottawa – Toronto 0:3 (kon.) | Chicago – New Jersey 3:6 (kon.)
Colorado – Dallas 5:2 (kon.) | Seattle – Los Angeles 1:3 (kon.) | Vegas – Minnesota 4:1 (kon.)
Arizona – San Jose 2:7 (kon.) | Edmonton – Anaheim 6:0 (kon.) | Washington – NY Rangers 2:5 (kon.)
St. Louis – Boston 3:4 (0:1 po s.n.)
Arizona Coyotes
2:7 (1:3, 0:1, 1:3)
San Jose Sharks
Neděle 02.04.2023, 04:00 • Mullet Arena, Tempe • NHL

Utkání je u konce a hosté ze San Jose se mohou radovat. Ve třetí třetině se sice domácí pokoušeli s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenže když na konci 48. minuty skóroval Noah Gregor a v 51. minutě Logan Couture, byl odpor definitivně zlomen a hosté mohli duel v klidu dohrát. V 55. minutě navíc Noah Gregor zkompletoval hattrick a na vysoké výhře už nic nezměnila ani první branka Miloše Kelemena v NHL. Arizona tak prohrála 2:7 a je s 67 body na sedmém místě Centrální divize, zatímco San Jose je s 59 body na sedmém místě Pacifické divize.

Arizona se v dalším utkání představí v úterý od 4:00 na ledě Seattlu, San Jose bude hrát až ve středu od 4:30 doma proti Coloradu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:15:59)

59:30
    Ve vlastním oslabení dostal prostor pro akci Keller, střelu z levé strany ovšem Kähkönen bez problémů vyrazil.

59:05
    Domácí vyhazují, hráče San Jose to ale mrzet nemusí, tohle si už v poklidu dohrají do vítězného konce.

58:23
    Po Karlssonově přihrávce střílel MacDonald, tentokrát dokázal Prosvetov prudkou ránu vyrazit.

58:00
    Nebylo to ale čisté a tak s dvouminutovým trestem za krosček zamířil na trestnou lavici Josh Brown.

57:55
    Kähkönen dlouhým pasem našel Viela, ten byl ale zastaven u mantinelu.

56:51
    Hosté vyhazují do středního pásma.

56:05
    Arizona se ještě pokouší o nemožné a na Kähkönena to zase létá, kudy jen může. Brankář San Jose nyní na svém brankovišti vytěsnil nepříjemnou dorážku střely od modré čáry.
    55:10 Miloš KELEMEN - 2:7

55:10
    Arizona právě vstřelila branku!
    Domácí alespoň mírně snižují ztrátu. Z levé strany si před branku najel MILOŠ KELEMEN, před Kähkönenem zabrzdil, osprchoval jej sněhovou tříští, ale u toho i propasíroval puk za brankovou čáru a připsal si tak svou první branku v NHL – 2:7. Asistence: Jack McBain, Brett Ritchie.
    54:47 Noah GREGOR - 1:7

54:47
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tak ještě jeden úder hostů. U levého mantinelu přenechal Labanc puk NOAHU GREGOROVI, ten si najel ke kruhu a umístěnou ranou na Prosvetovovu vyrážečku zkompletoval hattrick – 1:7. Asistence: Kevin Labanc, Erik Karlsson.

53:39
    Keller se dokázal vymanit ze sevření obrany San Jose, naservíroval pas na levý kruh na Schmaltze, ten ale Kähkönena nepřekonal. Gólman hostů se stihl přemístit a puk vyrazit.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 18. Moser (Maccelli, Söderström), 56. Kelemen (McBain, B. Ritchie) – 2. Gregor (Sturm), 9. Peterson (Couture, E. Karlsson), 14. Criscuolo, 22. Guščin (E. Karlsson, MacDonald), 48. Gregor (Sturm), 51. Couture (Hertl, E. Karlsson), 55. Gregor (Labanc, E. Karlsson)

Arizona Coyotes: Prosvetov (Vejmelka) – J. Brown, Välimäki, Moser, Nemeth, Söderström, Mackey – Crouse (A), McBain, Maccelli – Fischer (A), Boyd, O'Brien – Schmaltz, Hayton, Keller (A) – B. Ritchie, Dauphin, Kelemen.
    Trenér: André Tourigny

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson (A), M. Vlasic, MacDonald, Ferraro, Šimek, Thrun – Zetterlund, Couture (C), Bordeleau – Guščin, Hertl (A), Peterson – Labanc, Sturm, Gregor – Viel, Lorentz, Criscuolo.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Skilliter, Syvret – Suchánek, Murray

Diváci: 4 600