Lille – Lorient 3:1 (kon.) | Angers – Nice 1:1 (kon.) | Brest – Toulouse 3:1 (kon.)
Clermont Foot – Ajaccio 2:1 (kon.) | Nantes – Remeš 0:3 (kon.) | Monaco – Štrasburk 4:3 (kon.)
PSG – Lyon 0:1 (kon.)
Stade Brestois 29
3:1 (1:1)
Toulouse FC
Neděle 02.04.2023, 15:00 • Stade Francis Le Blé, Brest • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 29. kolo

To je pro tento textový přenos vše. Přeji pěkný zbytek neděle. (16:56:19)

Hostům se podařilo v začátku utkání vsítit zásluhou Dallingy první branku zápasu. Domácím se ale podařilo odpovědět a v 33. minutě srovnat. V druhé půli přidal Brest ze standardních situací další dvě branky, a přemohl tak soupeře z Toulouse 3:1.

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:12.

90+4

90+3
    Nechybělo moc a domácí by přidali čtvrtou branku. Alberth Elis se zbavil v šestnáctce protihráče, ale střela mu výrazně nesedla. Dorážku Magnettiho vychytal Dupé.

90+2
    Střídání v týmu Stade Brestois 29:
    ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Hugo Magnetti,
    ze hřiště odchází Harís Belkebla, přichází Alberth Elis.

90+1
    Toulouse získalo faul na útočné polovině. Domácí se stáhli na vlastní vápno.

90
    Hlavní rozhodčí přidá 4 minuty nad rámec.

89
    Honorat se přesunul na levou stranu, odkud dostal dobrý míč za obranu. Prudkou přihrávku stihl na poslední chvíli udržet ve hře a vrátit před bránu. Defenzíva Toulouse míč následně odkopla do zámezí.

87
    Brest nepřestává. Po pravé straně se hnal další útok, ale následný centr nenašel nikoho ze spoluhráčů.

86
    Teď už se zdá bodový zisk z tohoto zápasu pro hosty téměř nemožný. Dvoubrankové manko v početní nevýhodě se bude dohánět opravdu těžko.

85
    ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Noah Fadiga,
    ze hřiště odchází Steve Mounié, přichází Félix Lemaréchal.
    84. Mahdi CAMARA - 3:1

84
    Brest právě vstřelil branku!
    Domácí rychle využili početní výhody a hned ze standardní situace zvyšují náskok. Podobně jako při druhém gólu poslal Honorat prudký míč před bránu, kde tentokrát střídající CAMARA poslal hlavou míč za Dupého záda! 3:1

83
    Za zmíněný zákrok obdržel Desler druhou žlutou kartu a tedy i červenou! Hosté budou dohrávat v deseti.

82
    Dobrou práci odvedl Duverne s Del Castillem a po zisku míče postupovali směrem k bráně. Akci přerušil faulem Mikkel Desler.

80
    Útočným faulem se provinil Fares Chaibi.

79
    Hlavní rozhodčí Frappart fouká do píšťalky velmi často. Hra je zejména v druhé půli často přerušována.

78
    Pěkná kombinace se povedla Brestu. Finální přihrávka byla ale nepřesná.

Ondřej Kučera

Branky: 33. Mounié (Del Castillo), 63. Le Douaron (Honorat), 84. Ma. Camara (Honorat) – 10. Dallinga (van den Boomen)

Karty:   4. Lala (BST), 30. Lees-Melou (BST) – 24. Desler (TOU), 30. Spierings (TOU), 60. Abúchlál (TOU), 75. Rouault (TOU)   83. Desler (TOU)

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Chardonnet (C), Brassier, Duverne – Lees-Melou – Honorat (90+2. Magnetti), Belkebla (90+2. Elis), Le Douaron (70. Ma. Camara), Del Castillo (85. Fadiga) – Mounié (85. Lemaréchal).
    Náhradníci: Blázquez – Darí, Locko, K. Dembélé.

Trenér: E. Roy

Toulouse FC: Dupé – Desler, Rouault, Nicolaisen, Suazo – Spierings (77. Hamulic), van den Boomen (C) – Abúchlál (61. Onaiwu), Sierro (68. Genreau), Ratão (77. Birmančević) – Dallinga (68. Chaibi).
    Náhradníci: Haug – Kamanzi, L. Costa, M. Diarra.

Trenér: P. Mountanier

Rozhodčí: Frappart – Berchebru, Torregrossa