St. Louis – Boston 3:4 (0:1 po s.n.) | Carolina – NY Islanders 2:1 (kon.) | Columbus – Ottawa 4:3 (po pr.)
Pittsburgh – Philadelphia 4:2 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 6:1 (kon.) | Toronto – Detroit 2:5 (kon.)
Vancouver – Los Angeles 1:4 (kon.) | Calgary – Anaheim 5:4 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:5 (1:3, 0:0, 1:2)
Detroit Red Wings
Pondělí 03.04.2023, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

To by bylo ze Scotiabank Arény pro dnešek všechno. Já vám děkuji za pozornost a doufám, že jste si utkání užili. Těším se na vás u dalších přenosů z kanadsko-americké NHL, zůstaňte s námi.

Radim Zohorna (TOR) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:10
    Dominik Kubalík (DET) – 0+1, +3 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:33

Tři hvězdy utkání
    1. Alex Nedeljkovic (DET) 42 zákroků, 95,5%
    2. Dylan Larkin (DET) 3+0
    3. Olli Määttä (DET) 1+1

Je dobojováno! Leafs ve třetí části dokázali snížit, na což se velmi nadřeli, ale dočkali se. Ve 46. minutě totiž využil přesilovku John Tavares. Už za pět minut ale po dorážce skóroval Dylan Larkin, jenž v posledních minutách dotvořil výsledek střelou do odkryté klece.

59:52
    Puk je u domácí branky, kde se zápas dohraje.

59:29
    Abruzzese v brankovišti dostal prostor pro střelu, byl ale příliš blízko na to, aby povyjetého Nedeljkovice překonal.

58:48
    Stejný hráč se nyní po otočce okolo klece snažil zakončit u levé tyče, puk se ale do branky nedostal.

58:32
    Aston-Reese z levé strany těsně přestřelil pravou šibenici.
    57:48 Dylan LARKIN - 2:5

57:48
    Detroit právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto! DYLAN LARKIN od levého mantinelu vyhodil puk přes celé kluziště a ten zamířil až do odkryté branky. Jeho cestu ještě kontroloval Perron, jenž si ale nedovolil sebrat hattrick svému kapitánovi a puku se nedotkl. Bez asistence.

57:42
    Bunting tečoval nahození z modré.

57:19
    Toronto uspělo na buly a kombinuje v pásmu, domácí by ale potřebovali střílet.

57:10
    Zakázané uvolnění Detroitu.

56:53
    A zkusí to v šesti, Samsonov odjel na střídačku!

56:48
    Domácí bek puk udržel a Leafs míří do útoku.

56:33
    Detroitu se podařilo vyhodit, za Schennem nyní dojíždí Veleno.

56:18
    O puk se bojuje u mantinelu po pravici Nedeljkovice.

55:53
    Samsonov musel zasahovat proti zakončení Coppa od levé tyčky.

55:18
    Leafs už podle neoficiálních statistik vystřelili 61 střel, na branku jich však došlo "jen" 42.

Tomáš Taybner

Branky a nahrávky: 8. Järnkrok (Abruzzese, Timmins), 46. Tavares (Rielly, Matthews) – 2. Määttä, 13. Berggren (Hägg, Raymond), 20. Larkin (Kubalík, Määttä), 51. Larkin (Chiarot, Seider), 58. Larkin

Toronto Maple Leafs: M. Murray I (17. Samsonov) – Rielly, L. Schenn, Timmins, Holl, Brodie, Liljegren – Bunting, Matthews, Järnkrok – Kerfoot, Tavares, W. Nylander – Zohorna, Kämpf, Lafferty – Aston-Reese, Simmonds, Abruzzese.
    Trenér: Sheldon Keefe

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Hellberg) – Walman, Seider, Chiarot, Edvinsson, Määttä, Hägg – Kubalík, Larkin, Perron – Copp, Raymond, Erne – Veleno, P. Suter, Berggren – Chiasson, Luff, Kasper.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Furlatt, Lambert – Shewchyk, Murchison