5 7 1
Cristina Bucsaová
2
7 63 6
Úterý 04.04.2023, 20:06 • Kurt č. 4, Charleston (USA) • WTA Charleston - Credit One Charleston Open (antuka) • 1. kolo

Marie Bouzková (36.) nenalezla ztracenou formu ani na turnaji v Charlestonu. Na tamější zelené antuce podlehla v utkání prvního kola 5:7, 7:6(3) a 1:6 Cristině Bucsaové (81.). Maratonský duel trval 2 hodiny a 53 minut. V úvodním setu získala Češka rychle výhodu brejku, jenže ji nezvládla potvrdit. Další zaváhání na podání přišlo ve dvanáctém gemu. Ve druhém dějství vedla Bouzková na returnu 4:2 a 40:15, leč sadu získala až po velkém boji skrze tiebreak, když předtím za stavu 6:5 nedokázala set doservírovat. Třetí set už nicméně pražské rodačce vůbec nevyšel. Po třech ztracených podáních zvládla za stavu 0:5 odvrátit alespoň kanára, na více to ale nestačilo. (23:05:09)

Konec zápasu
    1:2; 1:6 - Cristina Bucsaová

1:6
    Cristina Bucsaová returnovala po lajně. Bouzková hrála křižný forhend na raketu Španělky, která ukončila dlouhatánský duel stopvolejem na síti.

30-40
    Marie Bouzková musela reagovat na delší return do rohu kurtu. Odpověděla křižným bekhendem do autu. Mečbol.

30-30
    Těsný aut z forhendu v neprospěch Bouzkové. Umpirový rozhodčí místo dopadu ještě zkontroloval, leč nepomohlo to.

30-15
    Marie Bouzková útočila forhendem ze středu dvorce pod pásku.

30-0
    Cristina Bucsaová returnovala forhendem z téčka za základní čáru.

15-0
    Ihned po returnu soupeřky trefila Marie Bouzková vítězný forhend do neobsazeného rohu dvorce.
    1:1; 1:5 - Marie Bouzková

1:5
    Brejk čistou hrou. Bouzková si křižným bekhendem otevřela kurt a gem uzavřela vítězným forhendem z téčka.