Niemeierová – Kvitová 2:0 (kon.) | Fruhvirtová – Ostapenková 0:2 (kon.)
Vondroušová – Linetteová 1:2 (kon.) | Beguová – Muchová 2:0 (kon.)
Magda Linetteová
Magda Linetteová (17)
2
7 4 6
Čtvrtek 27.04.2023, 15:42 • Kurt č. 4, Madrid (ESP) • WTA Madrid - Mutua Madrid Open (antuka) • 2. kolo

Magda Linetteová (19.) úspěšně vstoupila do Mutua Madrid Open. Poté, co měla v prvním kole volný los, si v kole druhém poradila s úspěšnou kvalifikantkou Markétou Vondroušovou (80.), kterou může nesmírně mrzet zejména první set. V něm Češka hned čtyřikrát uskočila do vedení o brejk, ale ve všech případech ji dokázala Polka rebrejknout a nakonec v tiebreaku zvítězila 7:1. Ve druhé sadě si obě hráčky svědomitě držely servis až do desátého gemu, v němž Vondroušová prorazila soupeřce podání a strhla vítězství na svou stranu. Rozhodnout tak musel třetí set, který měl podobný průběh jako ten první, akorát v opačném gardu. Linetteová totiž dvakrát přišla o výhodu brejku, ale pak přeci jen dokázala vybojovat klíčový brejk při servisu Vondroušové v sedmém gemu, přičemž tuto výhodu si už donesla až do koncovky. V desáté hře sice ještě musela odvracet dva brejkboly, ale pak už Linetteová duel zdárně dopodávala. (18:33:38)

Konec zápasu
    1:2; 4:6 - Magda Linetteová

4:6
    Vondroušová byla zatažena v tuhé defenzivě. Linetteová si naběhla k síti a zakončila výměnu i zápas bekhendovým volejem!

40-A
    Linetteová má druhý mečbol v utkání. Vondroušové se nepovedlo tentokrát najít recept na hru soupeřky.
    1:1; 4:5; 40-40 - Markéta Vondroušová

40-40
    Odvrácený, výborným útokem Vondroušové po levé lajně!

40-A
    Vondroušová dobře viděla soupeřku u sítě a správně ji chtěla obhodit lobem. Jenže míček doplachtil těsně za základní čáru. Mečbol!
    1:1; 4:5; 40-40 - Magda Linetteová

40-40
    Linetteová šla po servisu na síť a bekhendem podél levé lajny hrozbu odvrací.

A-40
    Dlouhá výměna, ve které se Linetteové nepovedlo dobře trefit bekhend a poslala ho do levého bočního autu. Brejkbol číslo dva.

40-40
    Servis ven z dvorce a třetí eso Linetteové v utkání!

40-30
    Křižný bekhend Linetteové dopadl do levého bočního autu. Místo mečbolu je tu brejkbol!

30-30
    Křižný úder Vondroušové z levé strany dopadl do autu na pravé straně. Srovnáno na 30 obě.

30-15
    Linetteové ulétl forhend do těsného pravého bočního autu.

15-15
    Česká tenistka chtěla útočit podél pravé lajny, ale trefila síť.

15-0
    Klíčový gem, v němž potřebuje Vondroušová úspěch na returnu. Začíná dobře, po chybě soupeřky bere fiftýn.