Švýcarsko – USA 2:6 (kon.) | Slovensko – Česko cz 2:4 (kon.) | Kanada – Velká Británie 10:2 (kon.)
konec
Slovensko
2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Česko
Sobota 01.07.2023, 15:00 • Svijanská aréna 1 • Mistrovství světa hráčů do 23 let
   
  44:45
  Foršt vytáhl další neuvěřitelný zákrok, nejprve proti Hryzákovi a jeho blafáku, poté proti ráně Straky.
   
  44:14
  Straka pálil těsně vedle tyče!
   
  43:15
  Slovensko si okamžitě po přerušení bere oddechový čas!
   
  43:15
  Hryzák nevěří vlastním očím, protože v jasné gólové šanci nakonec exkluzivní zákrok předvádí brankář Foršt. Mocné máchnutí lapačkou brání zjevné jasnému kontaktnímu gólu. Klíčová situace.
  38:50 HRYZÁK - 2:4
   
  38:50
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Krásná kombinace končí po zásluze brankou! Rychlá výměna balónku po vertikále podél modré čáry byla ukončena parádní ránou IVANA HRYZÁKA pod víko. Náskok domácího týmu je tak pouze dvougólový. Asistence: Nicolas Jenčuš.
   
  35:21
  Po hromadné bitce se bude vylučovat. Matěj Pisarovič (SVK) si odsedí dva dvouminutové tresty, trestán je i Samuel Kucharčík (CZE).
   
  35:08
  Gajdoš nebyl daleko branky! Jeho náběh ovšem skončil vyseknutím míčku přímo před brankou.
   
  32:11
  Brankář Dominik Fedor je stažen ze hřiště, do slovenského brankoviště míří Patrik Richter.
  32:11 VANIŠ - 1:4
   
  32:11
  Česko právě vstřelilo branku!
  A je tu další trefa! Po rychlém přečíslení se dostal míček na hranici brankoviště, Fedor se ještě snažil ránu zachytit, ale poskakující balónek dorazil s vehemencí do sítě JIŘÍ VANIŠ. Slováci se ještě rozčilují, ale na verdiktu už to nic nemění. Asistence: Martin Stupka, Michal Macháček.
  28:37 KUCHARČÍK - 1:3
   
  28:37
  Česko právě vstřelilo branku!
  Přichází možná zlomový moment. SAMUEL KUCHARČÍK se totiž prosazuje z nenápadné střely, kterou doplnila nejspíš jemná teč, a rázem vedou Češi už o dvě branky. Fedor nevěřícně kroutí hlavou. Asistence: Michal Macháček.
   
  27:26
  Vyloučení v týmu Slovensko:
  Pisarovič – 2 min., nesportovní chování.
  21:20 MACHÁČEK - 1:2
   
  21:20
  Česko právě vstřelilo branku!
  Češi jdou znovu do vedení! Úžasnou individuální akci předvedl MICHAL MACHÁČEK, který si naběhl do středu a po hbitém otočení na svou střeleckou stranu vyslal bombu do šibenice. Slovenská obrana jej nestačila dostoupit. Asistence: Jaroslav Procházka.
  20:18 POLÁK - 1:1
   
  20:18
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  A je tu vyrovnání! Parádní únik po pravém křídle předvedl IGOR POLÁK, který po rychlém naznačení napálil míček pod břevno. Foršt byl takřka bez šance. Asistence: Tomáš Černák, Vladimír Solník.
   
  15:21
  Česko právě vstřelilo branku!
  A je tu první trefa zápasu! NICOLAS LANGR využil trestného střílení na milion procent, když jednoduchou obhazovačkou překonal brankáře Fedora. Na pravou stranu už po rozhýbání nedokázal doskočit. Bez asistence.
   
  15:21
  Vyloučení v týmu Slovensko:
  Černák – TS, podražení.
   
  11:41
  Vyloučení v týmu Česko:
  Teinitzer – 2 min., držení.
   
  11:03
  Štěpánek vypálil z modré čáry a dopomohl k exhibičnímu zákroku Fedorovi. Jeho mohutný pohyb lapačkou byl podnětem k roztleskání tribuny. Vhazovat se bude ve slovenském pásmu.
   
  08:02
  Štefanka nebyl po ráně z mezikruží daleko od první trefy! Foršt předvádí excelentní zákrok proti této pumelici. Tohle bylo těsné.
   
  05:04
  A další tutovka! Pisařovic nahodil nenápadný bochánek od modré a rána letěla přímo na českou branku. Nakonec míček spadl pouze na horní síť, ale pro Foršta to byly velmi krušné chvíle.
   
  03:14
  Zummer vyslal vysoce nebezpečný projektil! Foršt instinktivně ránu z mezikruží vyrazil, ale Slovensko nebylo daleko od první trefy zápasu.
   
  02:16
  Vaniš se hnal do úniku, nicméně slovenská defenzíva se ještě stačila v pravou chvíli vrátit. Fedor dokázal vykrýt svou část branky a nakonec míček zachytit ve výstroji.

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 21. Polák (Černák, Solník), 39. Hryzák (Jenčuš) – 16. Langr (TS), 22. Macháček (Procházka), 29. Kucharčík (Macháček), 33. Vaniš (Stupka, Macháček)


  Slovensko: Fedor (33. Richter) – Černák, Gajdoš, Jenčuš, Kaščák, Solník, Muráň, Cifranič, Horváth, Lopušan – Korbáš, Pisařovic, Prna, Kolenčík, Longauer, Hryzák, Straka, Tomkovič, Polák, Zummer, Béreš, Čirč, Štefanka
  Česko: Foršt (Novotný) – Teinitzer, Geisler, Školoudík, Kastner, Chramosta, Kaňák, Kamenář, Laurinc, Kovárník – Vaniš, Procházka, Štěpánek, Stupka, Jágr, Kucharčík, Janeček, Lhota, Macháček, Langr

  Rozhodčí: Trevor Jarvis, Matthew Wass