Švýcarsko – USA 2:6 (kon.) | Slovensko – Česko cz 2:4 (kon.) | Kanada – Velká Británie 10:2 (kon.)
konec
Slovensko
2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Česko
Sobota 01.07.2023, 15:00 • Svijanská aréna 1 • Mistrovství světa hráčů do 23 let
   
  Český výběr slaví, protože zvládl základní skupinu bez jediné porážky. Proti Slovensku sice už náskok nenavýšil ve třetí třetině, když po Vanišová trefe snížil Hryzák, závěrečnou části si však tým kouče Mašíka pohlídal. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne. (16:27:58)
   
  Konec zápasu.
   
  44:45
  Foršt vytáhl další neuvěřitelný zákrok, nejprve proti Hryzákovi a jeho blafáku, poté proti ráně Straky.
   
  44:14
  Straka pálil těsně vedle tyče!
   
  43:15
  Slovensko si okamžitě po přerušení bere oddechový čas!
   
  43:15
  Hryzák nevěří vlastním očím, protože v jasné gólové šanci nakonec exkluzivní zákrok předvádí brankář Foršt. Mocné máchnutí lapačkou brání zjevné jasnému kontaktnímu gólu. Klíčová situace.
   
  42:07
  Slovensko se snažilo podržet útočné pásmo, místo toho sudí pískají úmyslný ofsajd. Česká defenzíva takticky prozatím koncovku zvládá.
   
  40:20
  Lhota pálil zpoza kruhů pořádně tvrdě, Richter připraven. Český nápor stabilně pokračuje dále. Slovensko bude muset pro případné vyrovnání ještě co dělat.
  38:50 HRYZÁK - 2:4
   
  38:50
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Krásná kombinace končí po zásluze brankou! Rychlá výměna balónku po vertikále podél modré čáry byla ukončena parádní ránou IVANA HRYZÁKA pod víko. Náskok domácího týmu je tak pouze dvougólový. Asistence: Nicolas Jenčuš.
   
  37:21
  Vaniš střílel tvrdě z modré čáry, ale Richter byl bez potíží připraven. Česká přesilovka právě v této chvíli končí.
   
  35:21
  Po hromadné bitce se bude vylučovat. Matěj Pisarovič (SVK) si odsedí dva dvouminutové tresty, trestán je i Samuel Kucharčík (CZE).
   
  35:08
  Gajdoš nebyl daleko branky! Jeho náběh ovšem skončil vyseknutím míčku přímo před brankou.
   
  34:41
  Jágr se prodral k soupeřově brance, nicméně jeho nahození nakonec končí pouze u Richtera. Hra je po jeho zákroku přerušena.
   
  33:57
  Straka zkoušel překvapivě pálit z první, nicméně jen promáchl, na druhou stranu pak neúspěšný brejk předvedl Langr.
   
  32:11
  Brankář Dominik Fedor je stažen ze hřiště, do slovenského brankoviště míří Patrik Richter.
  32:11 VANIŠ - 1:4
   
  32:11
  Česko právě vstřelilo branku!
  A je tu další trefa! Po rychlém přečíslení se dostal míček na hranici brankoviště, Fedor se ještě snažil ránu zachytit, ale poskakující balónek dorazil s vehemencí do sítě JIŘÍ VANIŠ. Slováci se ještě rozčilují, ale na verdiktu už to nic nemění. Asistence: Martin Stupka, Michal Macháček.
   
  30:34
  Český výběr se snaží propracovat k dalším šancím, ránu z modré zastavuje Fdor vyražením do ochranné sítě.

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 21. Polák (Černák, Solník), 39. Hryzák (Jenčuš) – 16. Langr (TS), 22. Macháček (Procházka), 29. Kucharčík (Macháček), 33. Vaniš (Stupka, Macháček)


  Slovensko: Fedor (33. Richter) – Černák, Gajdoš, Jenčuš, Kaščák, Solník, Muráň, Cifranič, Horváth, Lopušan – Korbáš, Pisařovic, Prna, Kolenčík, Longauer, Hryzák, Straka, Tomkovič, Polák, Zummer, Béreš, Čirč, Štefanka
  Česko: Foršt (Novotný) – Teinitzer, Geisler, Školoudík, Kastner, Chramosta, Kaňák, Kamenář, Laurinc, Kovárník – Vaniš, Procházka, Štěpánek, Stupka, Jágr, Kucharčík, Janeček, Lhota, Macháček, Langr

  Rozhodčí: Trevor Jarvis, Matthew Wass