Kodaň – Raków 1:1 (kon.) | Eindhoven – Rangers 5:1 (kon.) | AEK Atény – Antverpy 1:2 (kon.)
AEK Atény
1:2 (0:0)
Royal Antverpy
Středa 30.08.2023, 21:00 • OPAP Arena, Atény • Liga mistrů (předkola) • Play-off

Utkání je u konce a v Aténách dnes bude opět pochmurno. Domácím nebyl nic platný tlak, který měli ve druhé půli, neboť všechny útoky se rozbíjely na dobře pracující obraně Antverp. Ty navíc udeřily v 73. minutě, kdy se po dlouhém autu dostal k příhře od brankové čáry Balikwisha a Gyrano Kerk zblízka překonal Stankoviće. Čas ubíhal a domácím se duel podařilo zdramatizovat až v 90. minutě, kdy srovnal Sergio Araújo. AEK potřebovalo dát ještě jednu branku, vrhlo vše do útoku, jenže přišel úder na opačné straně. Do otevřené obrany se dostal Michel-Ange Balikwisha a upravil na konečných 1:2. Pro belgický celek to tak znamená vůbec první postup do základní skupiny Ligy mistrů, AEK Atény se budou muset spokojit s Evropskou ligou.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:18:20)

Utkání sledovalo 29 300 diváků.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 11:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 12:7.

90+10

90+10
    Nepřesná střela domácích z dálky, a to už bude konec zápasu.

90+10
    Tak ještě jeden rohový kop pro Atény.

90+9
    Pizarrova hlavička po centru z levé strany skončila několik metrů vedle Butezovy branky. Hosté už čekají na závěrečný hvizd.

90+8
    Butez má míč pod sebou, tohle už pro hosty vypadá velice dobře.

90+7
    Střídání v týmu Royal Antverpy:
    ze hřiště odchází Michel-Ange Balikwisha, přichází Jacob Ondrejka.

90+7
    Dnes vůbec první žlutá karta utkání, za faul si ji prohlédl domácí Petros Mantalos.

90+6
    Stadion prakticky oněměl, mnozí diváci se už vydali i na cestu domů.
    90+5. Michel-Ange BALIKWISHA - 1:2

90+5
    Antverpy právě vstřelily branku!
    Na lavičce hostů propuká obrovská radost, Antverpy opět vedou! Na přihrávku z hloubi vlastní poloviny si naběhl MICHEL-ANGE BALIKWISHA, kterému míč do běhu přiklepl ještě jeden z obránců a po sólu středem poslal podél gólmana míč do brány – 1:2.

90+4
    Prudký centr a poté jen rázný odkop hostů směrem k půlce.

90+3
    Až moc prudký pas na Eliassona, tomu míč odskočil do autu a on mohl jen zklamaně rozhodit ruce.

90+2
    Další centr do vápna Antverp, tohle ale pouze prolétlo a skončilo mimo hrací plochu.

90+1
    Teď to bude na jednu branku, na tu hostující, AEK vrhnou vše do útoku.

90
    Bude se přidávat osm minut!
    90. Sergio ARAÚJO - 1:1

Aleš Pur

Branky: 90. Araújo (Eliasson) – 73. Kerk (Balikwisha), 90+5. Balikwisha

Karty:   90+7. Mantalos (AEK)

AEK Atény: Stanković – Rota (80. Jønsson), Vida, Moukoudi, Hajisafi – Amrabat (69. Eliasson), Szymański (C) (80. Pizarro), Gaćinović (80. Mantalos) – Ponce, Pineda, Zuber (69. Araújo).
    Náhradníci: Athanasiadis, Ginis – Mohammadi, Galanopoulos, Mitoglou, Sidibé.

Trenér: Matías Almeyda

Royal Antverpy: Butez – Vines, Alderweireld (C) (65. Van Den Bosch), Coulibaly, De Laet – Keita, Ekkelenkamp (65. Kerk), Vermeeren – Muja, Janssen (83. Yusuf), Balikwisha (90+7. Ondrejka).
    Náhradníci: Devalckeneer, Lammens – Ejuke, Valencia, Ilenikhena,

Trenér: Mark van Bommel

Rozhodčí: Gil (ESP) – Barbero (ESP), Nevado (ESP)

Diváci: 29 300
    22.08.2023
    Antverpy - AEK Atény 1:0

Branky: 16. Janssen (Vermeeren)

Karty:   67. De Laet (ANY), 90+2. Butez (ANY) – 25. Szymański (AEK), 53. Pineda (AEK), 90. Kone - člen realizačního týmu (AEK)   50. Bataille (ANY)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:10. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:17.