Ath. Bilbao – Getafe 2:2 (kon.) | Real Madrid – Las Palmas 2:0 (kon.) | Villarreal – Girona 1:2 (kon.)
Cádiz – Rayo Vallecano 0:0 (kon.) | Valencia – Real Sociedad 0:1 (kon.)
Athletic Bilbao
2:2 (1:0)
Getafe CF
Středa 27.09.2023, 19:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělská LaLiga • 7. kolo

Zápas mezi Bilbaem a Getafe je u konce. Bilbao bylo v prvním poločase jasně lepší a už v 6.minutě bylo ve vedení po brance Berchicheho. Bilbao si i po vstřelené brance vypracovalo několik velkých příležitostí, ale žádnou další nedokázalo proměnit. Na konci prvního poločasu přišel, troufnu si říct, klíčový okamžik zápasu a to, když dostal Sancet přímo červenou kartu po zákroku připomínající kungfu. Getafe netrvalo dlouho využít početní převahu, v 51.minutě se hlavou po rohu trefil Álvarez. Bilbao dokázalo využit svou jedinou šanci ve druhém poločase a to, když se po krásné individuální akci prosadil v 62.minutě Williams. Getafe po druhé inkasované brance bylo aktivnějším týmem a jeho aktivita se vyplatila v 83.minutě, když po centru Carmony vyrovnal na konečných 2:2 střídající Latasa. (21:15:28)

90+9

90+8
    Aktuálně je 98.minuta, ale kvůli strkanici se bude hrát asi o něco déle.

90+7
    Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Iñaki Williams, Imanol García de Albéniz). Oba hráči vidí žlutou kartu za nesportovní chování.

90+6
    Po tvrdém zákroku na jednoho z hráčů Getafe je na hřišti chaotická strkanice.

90+5
    Žlutá karta pro tým Getafe CF (Djené Dakonam).

90+4
    Rozhodčí varuje Unaie Simóna, že jestli bude podobně zdržovat ještě jednou, tak ho nemine žlutá karta.

90+2
    Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Yeray Álvarez).

90+1
    Střet ve vápně mezi Mayoralem a Vivianem rozhodčí jako penaltu neposoudil.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

89
    Střela z velké dálky jednoho z hráčů Getafe skončila vysoko nad bránou Bilbaa.

87
    Getafe bude zahrávat rohový kop.

86
    Střídání v týmu Athletic Bilbao:
    ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Iker Muniain.

85
    Střídání v týmu Getafe CF:
    ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Jaime Mata.

83
    Getafe právě vstřelilo branku!
    Carmona se na pravé straně uvolnil a odcentroval, jeho centr si našel JUAN LATASA a hlavou překonal Simóna. Asistence: José Ángel Carmona.

82
    ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Beňat Prados.

81
    Po zmatcích v obraně Getafe si Bilbao rohový kop zopakuje.

80
    Rohový kop Bilbaa končí v rukavicích Sorii.

77
    ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Djené Dakonam,
    ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází José Ángel Carmona.

Pavel Budař

Branky: 6. Berchiche (Berenguer), 62. I. Williams (de Marcos) – 51. G. Álvarez (Aleñá), 83. Latasa (Carmona)

Karty:   2. Paredes (ATB), 58. Guruzeta (ATB), 90+2. Y. Álvarez (ATB), 90+7. I. Williams (ATB), 90+7. I. García de Albéniz II (ATB) – 90+5. Dakonam (GET)   45+1. Sancet (ATB)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 9:19.
    Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Vivian, Paredes (46. Y. Álvarez), Berchiche – Vesga (65. I. García de Albéniz II), A. Herrera (82. Prados) – Sancet, Berenguer (86. Muniain), I. Williams – Guruzeta (65. D. García).
    Náhradníci: Agirrezabala – Ares, U. Gómez, Lekue, Villalibre.

Trenér: Valverde E.

Getafe CF: Soria – J. Iglesias (77. Carmona), G. Álvarez, D. Duarte, Rico, Angileri (65. Ó. Rodríguez) – Greenwood, Arambarri (77. Dakonam), Maksimović (85. Mata), Aleñá (65. Latasa) – Mayoral.
    Náhradníci: Benito, Fuzato – Alderete, Lozano, D. Suárez, Patrick, Mitrović.