Pittsburgh – Ottawa 0:3 (kon.) | Columbus – St. Louis 5:3 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 6:5 (kon.)
Philadelphia – Boston 3:1 (kon.) | Toronto – Montreal 4:5 (po pr.) | Calgary – Winnipeg 5:4 (kon.)
Seattle – Edmonton 1:4 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Boston Bruins
Úterý 03.10.2023, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Příprava NHL

Přejí vám hezké ráno a budu se těšit u dalších zápasů NHL, na viděnou. (03:43:59)

V celém zápase měli navrch domácí, kteří měli více možností ke skórování. Bruins působili lépe jenom v první třetině. Tomuto průběhu nasvědčují i střely. Flyers na branku vyslali 24 střel, přičemž Bruins pouze 14.

Skvělá druhá třetina, kdy dali domácí hráči 3 branky, rozhodla. Velký podíval na výhře má také gólman Ersson.

Hvězdy zápasu:
    1. C. Atkinson (PHI) (1+0)
    2. M. Frost (PHI) (0+2)
    3. T. Konecny (PHI) (1+0)

Třetí třetina byla bez branek. Diváci mohli vidět závěrečný tlak Bruins, který gól nepřinesl.

59:50
    Ersson je pozorný a podržel puk. Vhazování po jeho levici.

59:42
    Velká šance! DeBrusk hledal Coyle před brankou Flyers. Ten se ale k dorážce nedostal.

59:30
    Flyers stojí v obranném bloku a čekají na to, co Bruins vymyslí.

59:00
    Ohlášena poslední minuta zápasu.

58:40
    Boston se snaží kombinovat v pásmu Flyers. Mitchell se snažil vyrovnat, avšak Flyers obětavě blokují.

58:15
    Jim Montgomery jde do risku a zkusí své hráče hrát v 6. Swayman už je na střídačce.

58:00
    Domácí se snaží držet puk daleko od své branky, což se jim daří.

57:20
    Letci si přirpavují útočný výpad, obranu Bruins je však připravena.

56:00
    Týmy bojují o puk, přičemž ani jeden z nich se nedostává do větší kombinace.

54:55
    Tippett, Cates a Atkinson se dostali do přečíslení 3 proti 1. Cates využil narážečky Tippetta. Následně směřoval kotouč na Atkinsona křížem do prázdné branky. Swayman opět šanci zlikvidoval i díky svému bekovi.

54:30
    Hra se zpomalila a týmy drží puk ve středním pásmu.

54:00
    Dobré střídání teď měl Travis Konecny, který nejdříve projel ke Swaymanově pravé tyči, kde se snažil najít mezeru nad jeho ramenem.

Po jeho střele však šel Boston do protiútoku, Konecny ale vše odčinil a vrátil se až před Erssona, kde znovu získal puk.

53:27
    Brink šikovně vybojoval puk uprostřed třetiny Bruins! Stáhl si kotouč a poté ho tvrdou střelou vyslal na Swaymana.

Karel Geba

Branky a nahrávky: 22. Atkinson (Tipett, Frost), 23. Konecny (Frost), 36. Farabee (Attard, Couturier) – 15. Geekie (Coyle, Poitras)

Philadelphia Flyers: Ersson (Petersen) – York – Ristolainen, Zamula – Sanheim, Ginning – Attard – Farabee – Couturier – Konecny, Tippett – Frost – Atkinson, Laughton – Cates – Foerster, Brink – Poehling – Allison
    Trenér: John Tortorella

Boston Bruins: Swayman (Bussi) – Lindholm – Mitchell, Callahan – Carlo, Renouf – Walsh – DeBrusk – Coyle – Lysell, Boqvist – Poitras – McLaughlin, Greer – Geekie – Steen, Richard – Brown – Brazeau
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Rooney, Hiff – Cherrey, Suchánek