Brighton – Liverpool 2:2 (kon.) | West Ham – Newcastle 2:2 (kon.) | Wolverhampton – Aston Villa 1:1 (kon.)
Arsenal – Manchester City 1:0 (kon.)
West Ham United
2:2 (1:0)
Newcastle United
Neděle 08.10.2023, 15:00 • London Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 8. kolo

Je konec! West Ham doma remizoval s Newcastlem United 2:2 a oba týmy si rozdělí bod. První poločas nenabídl příliš vyložených šancí. Na začátku měli hosté více držení míče a náznaků příležitostí. Jenže do vedení šel West Ham v osmé minutě po trefě Součka. Newcastle se poté snažil, ale do obrany domácího celku se mu prosadit nepodařilo. To se změnilo ve druhé, dějství Alexander Isak v 59. minutě doklepl balon do sítě. Stejný hráč se prosadil i o tři minuty později, když uklidil levačkou do sítě parádní centr z levé strany. Už to vypadalo, že by si hosté mohli odvést všechny body, ale v 89. minutě přinesl domácím vyrovnání po Coufalově přihrávce pumcelicí z hranice vápna Mohammed Kudus. (17:04:37)

90+8

90+7
    Kieran Trippier (Newcastle) poslal z pravé strany centr na hranici vápna, tam se ale Jacob Murphy dopustil útočného faulu.

90+6
    Edson Álvarez (West Ham) fauloval u postranní čáry, Sandro Tonali spadl jak podťatý. Hra je přerušena. To vypadá, že poslední slovo bude mít v závěru Newcastle.

90+5
    Callum Wilson (Newcastle) se v krátkém čase prezentoval už druhým útočným faulem.

90+5
    Jarrod Bowen (West Ham) dostal ve vápně balon na paty. James Ward-Prowse se ale pak dostal k centru, ten ale našel jenom rukavice Popa.

90+4
    Kieran Trippier (Newcastle) zabránil rychlému brejku domácích, když z první našel vlastního brankáře.

90+3
    Střídání v týmu Newcastle United:
    ze hřiště odchází Elliott Anderson, přichází Matt Targett.

90+2
    James Ward-Prowse (West Ham) poté z rohu poslal balon na hranici malého vápna, tam ale balon vyrazil brankář hostů Nick Pope.

90+1
    Jarrod Bowen (West Ham) běžel se svým strážcem po pravé straně do vápna a zkoušel to stříleným centrem na zadní tyčku. Tam ale nebyl nikdo z domácích.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.
    89. Mohammed KUDUS - 2:2

89
    West Ham právě vstřelil branku!
    Vladimír Coufal běžel po pravé straně a poslal po zemi prudkou přihrávku na hranici vápna. Tam byl osamocen MOHAMMED KUDUS, ten si zpracoval balon na levačku a poté pumelicí propálil všechno, co mu stále v cestě.

88
    Po sérii autů na levé straně se dostali domácí na míč, ale Vladimír Coufal si do zahuštěného prostoru netroufl.

87
    Callum Wilson výborně zapracoval při napadaní na pravé straně a hosté se dostali rychle zpátky na míč.

86
    ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Callum Wilson.

85
    Coufal šel po pravé straně a oslovil Mohammeda Kuduse, ten byl ale zbaven míče.

84
    Coufal vybojoval pro domácí rohový kop. Ten směřoval na hranici vápna, kde se ale Kurt Zouma nedostal k zakončení. Míč dostala poté obrana hostů mimo nebezpečný prostor.

83
    Lucas Paquetá (West Ham) posílal z levé strany balon do vápna hostů, ale James Ward-Prowse byl dobře pokryt obráncem.

Vít Káňa

Branky: 8. Souček (Palmieri), 89. Kudus (Coufal) – 59. Isak, 62. Isak (Trippier)

Karty:   17. Palmieri (WHU), 36. Antonio (WHU), 70. Paquetá (WHU) – 17. Guimarães (NEW), 67. Almirón (NEW), 80. Longstaff (NEW)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:10. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:18.
    West Ham United: Aréola – Coufal, Zouma (C), Akird, Palmieri – Souček (75. Kudus), E. Álvarez – Bowen, Ward-Prowse, Paquetá – Antonio (75. Benrahma).
    Náhradníci: Fabiański – Fornals, Cornet, Ings, Ogbonna, Kehrer, Mubama.

Trenér: David Moyes

Newcastle United: Pope – Trippier, Lascelles (C), Schär, Burn – Longstaff, Guimarães, Anderson (90+3. Targett) – Almirón (82. Murphy), Isak (86. C. Wilson), Tonali.
    Náhradníci: Dúbravka – Dummett, Ritchie, Manquillo, Hall, Livramento.

Trenér: Eddie Howe

Rozhodčí: Peter Bankes – Eddie Smart, Nick Greenhalgh