7 7
Dalibor Svrčina
0
5 63
Pondělí 09.10.2023, 20:31 • Cancha 8, Buenos Aires (ARG) • Challenger Buenos Aires - Challenger de Buenos Aires (antuka) • 1. kolo

Vít Kopřiva v prvním kole challengeru v argentinském Buenos Aires potvrdil roli mírného favorita, mladšího krajana Dalibora Svrčinu porazil po dramatických setech 7:5 a 7:6.

Mladší z Čechů odstartoval utkání brejkem, ale nedokázal ho potvrdit. O několik minut později Dalibor Svrčina dotáhl manko 3:5, ale přesto první set ztratil, protože prohrál jedenáctý i dvanáctý gem. I druhý set měl Vít Kopřiva výborně rozehraný, ovšem nechal si protéct mezi prsty slibný náskok 5:2, aby nakonec uspěl v tiebreaku, v němž soupeři povolil tři body.

V osmifinále se Vít Kopřiva utká s vítězem zápasu Felipe Meligeni AlvesLuciano Darderi. (23:05:39)

Konec zápasu
    2:0; 7:6 - Vít Kopřiva

7:6
    Je konec! Dalibor Svrčina v poslední výměně zápasu příliš dlouho nevydržel, udělal jednoduchou forhendovou chybu do sítě.

6-3
    Tři mečboly! Vít Kopřiva získal drtivý tlak, který udržel až do konce výměny, finálním bekhendem pálil nechytatelně po levé lajně.

5-3
    Dalibor Svrčina si je moc dobře vědom, že kratší bekhendové čopy na soka fungují, jenže v tomto případě dal míčku příliš malou výšku, narazil do sítě.

4-3
    Rozdíl ve skóre čítá jediný bod. U kraťasu ještě Vít Kopřiva byl, proti povedenému lobu hrál těžký volej pod pásku.

4-2
    S bekhendovým čopem soka si Dalibor Svrčina poradil brilantně, i on sekl do míčku z bekhendu, navíc tak chytře, že balónek spadl těsně za síť a mimo dosah protihráče.

4-1
    Servis ven z kurtu doplnil Vít Kopřiva o forhend na opačnou polovinu, konkurent neměl žádnou šanci k míčku přiběhnout včas.

3-1
    Kvalitním bekhendovým returnem se ostravský rodák dostal do tlaku, z výměny se ovšem vzápětí vyhodil přetaženým forhendem.

2-1
    Agresivní forhendový return na tělo přinesl kýžené ovoce, Dalibor Svrčina musel hrát brzy po odskoku a forhendem jen rozvlnil síť.

1-1
    Výhoda minibrejku je okamžitě prč. Vít Kopřiva má místy neuvěřitelné štěstí, po jeho forhendu míček dvakrát poskočil na pásce a spadl na polovinu mladšího krajana.

0-1
    Dalibor Svrčina hned na úvod zkrácené hry získává minibrejk! U sítě volil nečekaný kratší forhend, soupeř zareagoval příliš pozdě.
    1:0; 6:6 - Dalibor Svrčina

6:6
    O osudu druhého setu rozhodne tiebreak! Vít Kopřiva uspěchal útok po vysokém forhendu soka, balónek nedokázal zvednout přes síť.

30-40
    Dalibor Svrčina se nechal nalákat na kratší a vyšší bekhendový return, forhendem útočil o kousek vedle levé lajny.

15-40
    Vít Kopřiva přečetl soupeřův úmysl v podobě kraťasu, jenže vzápětí mu vůbec nevyšel bekhendový volej, trefil síť.