Columbus – Calgary 3:1 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 4:5 (po pr.) | Ottawa – Detroit 2:5 (kon.)

3. Jason Zucker (ARI) 1+0 (00:41:33)

V závěrečné třetině to bylo velké drama, hosté dokázali využít přesilovou hru a dotáhnout se na rozdíl jednoho gólu, i přes další šance i závěrečný tlak se jim ale kýženého srovnáni dosáhnout nepovedlo. Domácí mohli naopak své vedení pojistit a vrátit se do dvougólového trháku, ani to se ale nestalo a drama tak pokračovalo až do závěrečných sekund, po sirény si musel domácí mančaft hodně oddechnout. Výborné výkony podali oba čeští gólmani.

59:58
    Jeden z hráčů Arizony se vydal za pukem, do brány jej sice nedopravil, ale to už jeho tým mrzet nemusí.

59:39
    Oddechový čas si vyžádal hostující kouč.

59:30
    Domácí vyhazují puk do bezpečí a střídají.

59:02
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:44
    Domácí hrají v pěti proti šesti.

58:35
    Hosté mají velký tlak, domácí obětavě padají do střel.

57:55
    Hosté se po buly vydali dopředu, ke střele se ale nedostal žádný z hráčů. To už jsou Kačeři v šesti.

57:47
    Mohlo být rozhodnuto, domácí se dostali do přečíslení, Sean Durzi však po přihrávce střílel pouze do připraveného Dostála.

57:15
    Hosté musí zakládat útok ze svého obranného pásma.

56:44
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Travis Dermott – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Frank Vatrano – 2 min., hrubost.

56:10
    Domácí vybojovali puk ve svém pásmu a vyváží jej do bezpečí.

55:30
    Puk je zašlápnutý v rohu kluziště, čas hraje ve prospěch Coyotes.

55:01
    Drama vrcholí, začíná poslední pětiminutovka základní hrací doby. Povede se Kačerům vyrovnat?

54:17
    Vejmelka schoval puk do lapačky a raději přerušil hru.

53:55
    Domácí byli pod tlakem, ale vyhodili tak, že se icing nepíská.

53:30
    Arizona vybojovala vhazování v útočném pásmu.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 18. Zucker (Välimäki, Maccelli), 35. Keller (Schmaltz, Durzi) – 48. Vatrano (Silfverberg, Henrique)

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Durzi, Moser, Dumba, Dermott, Stecher, Välimäki – Schmaltz (A), Hayton, Keller (A) – Maccelli, Cooley, Zucker – Carcone, Bjugstad, Crouse (A) – O'Brien, McBain, Kerfoot.
    Trenér: A. Tourigny.

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Luneau, Fowler (A), Gudas, LaCombe, Ljubuškin, Mintjukov – Terry (A), Carlsson, Zegras – R. Strome, McTavish (A), Vatrano – Silfverberg, Groulx, Henrique – Leason, Carrick, R. Johnston.
    Trenér: G. Cronin.

Rozhodčí: K. Rehman, J. Brenk – J. Tobias, T. Gawryletz

Diváci: 4 700