Šnajderová – Bouzková 0:2 (kon.) | Siniaková – Fernandezová 2:0 (kon.)
Marie Bouzková
Marie Bouzková (3)
2
7 6
Sobota 21.10.2023, 09:21 • Centrální kurt, Nan-čchang (CHN) • WTA Nan-čchang - Jiangxi Open (tvrdý povrch) • Semifinále

Marie Bouzková (29.) zvládla náročný a dost nevyzpytatelný zápas s devatenáctiletou Dianou Šnajderovou (72.) a vybojovala postup do svého prvního finále od loňského červencového turnaje v Praze. Česká tenistka v semifinále turnaje v Nan-čchangu dokázala zvítězit za hodinu a 41 minut 7:6(5), 6:2. Bouzková se v utkání opět prezentovala svým tradičním defenzivnějším stylem hry s minimem vítězných úderů, jichž zaznamenala osm, a minimem nevynucených chyb, kterých předvedla pouze devět. Její soupeřka musela naopak výrazně riskovat, aby proti stylu Bouzkové měla šanci uspět, což jí sice vyneslo 27 vítězných úderů, ale hned 45 nevynucených chyb.

Ve finále si Bouzková zahraje s vítězkou zápasu mezi Kateřinou Siniakovou a Leylah Fernandezovou. (11:11:04)

Konec zápasu
    0:2; 2:6 - Marie Bouzková

2:6
    Vítězný return do levého růžku! Bouzková čistou hrou na returnu zakončuje utkání a postupuje do prvního finále od loňského července!

0-40
    Tři mečboly! Šnajderovou zastavuje ve výměně síť.

0-30
    Ruska vzápětí přestřelila celý kurt. Dvě nevynucené chyby a problémy na podání.

0-15
    Nabíhaný úder Šnajderové skončil v síti.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Diana Šnajderová.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.
    0:1; 2:5 - Diana Šnajderová

2:5
    Který využívá. Obranný oblouček Bouzkové se křížem snesl do pravého bočního autu. Duel ještě bude pokračovat.
    0:1; 1:5; 40-30 - Diana Šnajderová

40-30
    Dost možná nejdelší výměna zápasu a její výsledek je identický! Opět Šnajderová zahrála od pravé lajny parádní úhel z křižného bekhendu a vypracovala si brejkbol!

30-30
    Dlouhá výměna, na jejímž konci trefila Šnajderová křižný bekhend ve výtečném úhlu! Bouzková byla bez šance.

15-30
    Nabíhaný úder poslala Šnajderová do sítě před sebou. Jen to potvrzuje její zmar ve druhém setu.

15-15
    Bouzková pouštěla míček, věřila totiž, že letí za základní čáru. Jenže prohoz Šnajderové orazítkoval baseline.

0-15
    První eso české tenistky.
    0:1; 1:5 - Marie Bouzková

1:5
    Šnajderová šla znovu k síti, tentokrát ji Bouzková prohodila po levé čáře! Výhoda dvou brejků a Marie může utkání dopodávat.