Gentofte – Riga FC 1:9 (kon.) | Radnik Bijelina – Interobal Plzeň 5:5 (kon.)
Středa 25.10.2023, 16:00 • SH Lokomotiva Plzeň • Liga mistrů

Střely mimo branku – 11:15
    Rohy – 6:11
    Akumované fauly v prvním poločase – 2:3
    Akumované fauly ve druhém poločase – 4:3 (17:44:15)

V praxi to znamená, že podle všeho bude muset Plzeň porazit Rigu, protože výhrou o osm branek si Riga vypracovala velice dobrou pozici pro případ, že by se v sobotu sešla s českým mistrem na sedmi bodech. Jinými slovy řečeno – pokud by porazila Bijeljinu a s Plzní remizovala.

V úvodním utkání skupiny 6 vypráskala lotyšská Riga dánské Gentofte 9:1. Seveřané nepůsobili devatenáct minut vůbec špatným dojmem, jenže pak inkasovali pět branek během pěti minut a bylo vymalováno. Dánové ještě sáhli k powerplay, ale tu Lotyši bez problémů ubránili. V závěru mohli pomýšlet i na desítku. I díky pěti kanadským bodům Thallese a dvěma trefám šestinásobného nejlepšího futsalisty planety Ricardinha dobře vstoupili do Main Round. Svůj podíl na tom nese i náhradní gólman Peytz. Takové čtyři góly ve druhé půli jdou za ním.

39:50
    Thalles si předkopl míč na levé straně kolem Magnuse Rasmussena, jeho následnou propagaci Neymara mu rozhodčí nesežrali.

39:38
    Emil Rasmussen střílel při souboji s Kozlovskisem z levé strany vedle bližší tyče.

39:08
    Centr Veise z levé strany skončil vedle zadní tyče, což kontroloval Kozlovskis.

38:34
    Riga právě vstřelila branku!
    Peytzovi ten druhý poločas opravdu nevyšel. Teď špatně vyběhl, Riga rychle rozehrála aut Kozlovskisem z levé strany před prázdnou bránu pro THALLESE.

38:26
    Oddechový čas pro tým Riga FC.

38:13
    El-Ouaz se při rozehrávce otočil kolem napadajícího hráče, druhému udělal kličku a připravil šanci před prázdnou bránu, tu Riga přestála.

37:30
    Thalles zabíhal na nahrávku za obranu, což včas zjistil Oscar Hansen a podle toho se zachoval.

36:33
    Jorgensen prováhal přihrávku křížem z pravé strany v situaci dva na jednoho, ale Riga si neužila balónu příliš dlouho.

35:57
    Vaporaki se postavil do centru z pravé strany při powerplay Gentofte.

35:10
    Moc hezky se sleduje hra Rigy! Mickevičs táhl brejk, přihrál na levou stranu na Babrise, ten se hozením míče na pravou nohu zbavil beka a umístil svou střelu vedle bližší tyče.

34:39
    Fogt se díví, ale před lavičkou lotyšského mistra se píská čtvrtý faul dánského celku, kdy padl na zem Vaporaki.

34:25
    Youssef zatahal za dres otáčejícího se Babrise na levé straně a na světě je první žlutá karta zápasu.

34:00
    Riga nemá důvod polevit, protože i skóre může hrát svou roli, pokud by se v sobotu sešla s Plzní na sedmi bodech. Jinými slovy řečeno – porazila bosenského mistra a s českým remizovala.

33:33
    Lotyši totálně rozebrali Dány a v posledních minutách to je vyloženě hra kočka s myší. Pro Gentofte bude konec zápasu vysvobozením a šance dánského mužstva na postup jsou po dnešku minimální, pokud vůbec nějaké.

33:16
    Babris sklepával Thallesovi v době, kdy měl obránce na zádech, Babris ale přepálil bránu.

Vít Muzikář

Branky: 11. O. Hansen (Mushtak) – 12. Kuzmin (Thalles), 19. Ricardinho (Thalles), 19. Serginho, 21. Strazdinš (Vargas), 23. Strazdinš (Vargas), 24. Thalles (Kuzmin), 31. Mickevičs, 32. Ricardinho (Thalles), 39. Thalles (Kozlovskis)

Karty:   35. Youssef (GNT)

JB Futsal Gentofte: Andersen (21. Peytz) – El-Ouaz, Veis, E. Rasmussen (C), Vasquez – Fogt, O. Hansen, M. Hansen, Mushtak – Youssef, Jorgensen, Larsen, M. Rasmussen.
    Trenér: Christoffer Haagh

Riga FC: Labuts (Križanovskis) – Kuzmin, Serginho, Ricardinho, Thalles – Strazdinš, Sens (C), Vaporaki, Vargas – Rimkus, Babris, Mickevičs, Kozlovskis.
    Trenér: Arturs Šketovs

Rozhodčí: Fernandes (POR), Mladenovski (MKD) – Goncalo (POR)