Boston – NY Islanders 5:2 (kon.) | Detroit – Montreal 2:3 (po pr.) | NY Rangers – Minnesota 4:1 (kon.)
Ottawa – Vancouver 2:5 (kon.) | Tampa – Chicago 3:5 (kon.) | Columbus – Dallas 2:5 (kon.)
St. Louis – Arizona 2:1 (kon.) | Winnipeg – Nashville 6:3 (kon.) | Colorado – Seattle 3:4 (kon.)
Los Angeles – Pittsburgh 3:4 (po pr.) | San Jose – Edmonton 3:2 (kon.)

3. Nick Foligno (CHI) 0+3 (03:52:55)

Zápas je u konce. Ve třetí třetině už se nestalo nic moc zajímavého, a to přestože si oba týmy několikrát vyzkoušely přesilovou hru. Tampa pak poslední čtyři minuty hrála bez gólmana, což jí sice přineslo gól, ale v podstatě to byla jen kosmetická úprava na 3:5. Dva body tedy dnes odváží Chicago.

59:16
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
    Victor Hedman – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., nesportovní chování.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty dnešního utkání.
    57:50 Steven STAMKOS - 3:5

57:50
    Tampa právě vstřelila branku! Domácí ještě snižují! Petr Mrázek nezpracoval kotouč na svém brankovišti, tam dojel Cirelli, který ho posunul na STEVENA STAMKOSE, a ten už zakončoval do volné branky. Asistence: Anthony Cirelli a Brayden Point.

57:22
    A ani tentokrát to Chicagu nevyjde. Pro dlouhý kotouč si dojel znovu Victor Hedman.

57:08
    Tanner Jeannot si sjel po pravé straně do pásma, "udělal" si jednoho soupeře, a následně vyslal parádní ránu, kterou ale Mrázek skvěle zkrotil.

56:40
    Nyní si Tampa stáhla puk ke své brance sama. Chce prostřídat pořádně lajny a zkusit to vepředu znovu.

56:04
    Chicago znovu vyhodilo, tentokrát ale kotouč dokázal dojet Victor Hedman. Ten ho pak rychle rozehrál do útočného pásma.

55:34
    Už už to vypadalo na rychlý nájezd na odkrytou branku, ale na poslední chvíli jeden z domácích sestřelil hráče s pukem a udržel ho v útočné třetině.

55:10
    Chicago se snažilo trefit odkrytou branku, to se mu ale nepovedlo. Došlo tak k icingu a následnému vhazování před Mrázkem.

54:56
    Tampa už hraje bez brankáře a riskuje s odkrytou brankou. Zatím drží kotouč u své svatyně na svých hokejkách.

54:27
    Na modré čáře před útočným pásmem Tampy došlo k tvrdému souboji, po kterém zůstal na ledě Taylor Hall. Toho museli na střídačku doprovodit spoluhráči, nebyl schopen sám pokračovat.

53:31

53:10
    Velká chyba domácích. Jeden z nich přihrával v přesilovce přímo na hokejku soupeře. Ten ale nakonec jen vyhodil a odjel vystřídat.

52:40
    Další vyhození Chicaga. Tampě se nedaří usadit se v pásmu a započít nějakou kombinaci.

52:20
    Tentokrát se už Chicagu podařilo dobře získat kotouč a vyhodit ho až na druhou stranu.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 4. Cirelli (Hagel, Sergačjov), 13. Kučerov (Jeannot, Hedman), 58. Stamkos (Cirelli, Point) – 5. Bedard (Kurashev), 17. Korchinski (Donato, Entwistle), 18. T. Johnson (Bedard), 20. Bedard, 23. Perry (Bedard, N. Foligno)

Tampa Bay Lightning: J. Johansson (Tomkins) – Černák, Hedman (A), D. Raddysh, Sergačjov, Perbix, de Haan – Kučerov (A), Point, Hagel – Barré-Boulet, Paul, Stamkos (C) – Eyssimont, Cirelli, Jeannot – Merelä, Glendening, Motte.
    Trenér: Jon Cooper

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – S. Jones (A), Korchinski, Murphy (A), A. Vlasic, Zajcev, Kaiser – Kurashev, Bedard, N. Foligno – T. Raddysh, Athanasiou, Reichel – T. Johnson, Dickinson, Hall – Perry (A), Entwistle, Donato.
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: M. Dunning, K. Rehman