Florida – Edmonton 5:3 (kon.) | Tampa – Boston 5:4 (po pr.) | Dallas – NY Rangers 6:3 (kon.)
Nashville – Colorado 4:3 (kon.) | Arizona – Los Angeles 1:4 (kon.) | Seattle – Calgary 3:4 (po pr.)

3. David Pastrňák (BOS) 1+1 (04:01:46)

Zápas je u konce. Tampa předvedla parádní obrat a nakonec bere dva body. Boston si za svůj výkon zasloužil také alespoň jeden bod. Byl to opravdu nádherný, strhující a famózní hokejový zápas.

61:19 Brandon HAGEL - 5:4

61:19
    4/4
    Tampa právě vstřelila branku! Domácí otáčí zápas a rozhodují v prodloužení o výhře! BRANDON HAGEL dostal dlouhou přihrávku od Hedmana, dojel si až ke Swaymanovi a nádherně ho překonal střelou mezi betony. Asistence: Victor Hedman a Brayden Point.
    Hagel B., Hedman V., Johansson J., Point B.
    Swayman J., Zacha P., Marchand B., McAvoy C.

60:38
    Tampa znovu vyhrála buly, něco zkusila, ale to jí nevyšlo. Ovšem kotouč udržela a mohla prostřídat.

60:01
    Úvodní buly v prodloužení vyhrála Tampa Bay Lightning.

60:01

Tak to je neskutečné, zápas nekončí, ale máme tady prodloužení. Zasadil se o to Steven Stamkos trefou při hře bez gólmana pouhých pět sekund před koncem. Čtvrtá část zápasu je tady už za nějakých pět minut.

60:00
    59:55 Steven STAMKOS - 4:4

59:55
    6/6
    Tampa právě vstřelila branku! Lightning srovnávají pět sekund před koncem! STEVEN STAMKOS dostal kotouč na levý kruh, odkud svou klasikou pálil k bližší tyči. Swayman si sice sáhl, ale nedokázal kotouči v cestě do branky zabránit.. Asistence: Nikita Kučerov a Brandon Hagel.
    Stamkos S., Kučerov N., Hagel B., Point B., Paul N., Hedman V.
    Zacha P., Beecher J., DeBrusk J., Carlo B., Forbort D., Swayman J.

59:40

59:29
    Hedman musel rychle zpět za pukem, jeden ze soupeřů ho naháněl. Tampa zase ztratila několik dlouhých vteřin.

59:03
    Marchand se po zisku kotouče snažil vysunout Coyla, ale jeho přihrávka nebyla úspěšná. Boston tak zatím gól do prázdné branky nepřidá.

58:28
    Tak sudí nyní rozhodně neviděl několik krosčeků, které musel snést hlavně Brayden Point, ale také Nick Paul, kteří se po střele spoluhráče okamžitě natlačili před branku a snažili se dorážet.

58:13
    Stamkos pálil jako z děla ze své oblíbené pozice na levém kruhu. Jeho střelu z první ale lapil Jeremy Swayman. Jednalo se už o jeho čtyřicátý zákrok.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40
    Jon Cooper si ještě bere oddechový čas. Tampa to zkusí bez gólmana v šesti hráčích proti čtyřem hokejistům soupeře.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 7. Jeannot (Motte), 40. Paul (Sergačjov, Stamkos), 49. Watson (Cirelli, Perbix), 60. Stamkos (Kučerov, Hagel), 62. Hagel (Hedman, Point) – 10. Zacha (Pastrňák, Marchand), 47. Pastrňák (Lohrei, McAvoy), 48. Beecher (Heinen, Carlo), 57. Coyle (J. van Riemsdyk)

Tampa Bay Lightning: J. Johansson (Tomkins) – Perbix, Hedman (A), Černák, Sergačjov, D. Raddysh, de Haan – Kučerov (A), Point, Hagel – Paul, Cirelli, Stamkos (C) – Eyssimont, Motte, Jeannot – Watson, Glendening, Koepke.
    Trenér: Jon Cooper

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Lohrei, Carlo, H. Lindholm, Mitchell, Forbort – Pastrňák (A), Zacha, Marchand (C) – Frederic, Coyle, J. van Riemsdyk – DeBrusk, Poitras, Heinen – Steen, Beecher, Lauko.
    Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: E. Furlatt, P. MacDougall