Columbus – Ottawa 4:2 (kon.) | New Jersey – San Jose 3:6 (kon.) | Dallas – Tampa 8:1 (kon.)
Winnipeg – Chicago 3:1 (kon.) | Nashville – NY Rangers 3:4 (kon.)
Nashville Predators
3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
New York Rangers
Sobota 02.12.2023, 22:30 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (01:31:34)

Dnešní utkání sledovalo 17 341 diváků.

Oba týmy půjdou znovu do akce už zítra v noci: Rangers se představí v Madison Square Garden proti Sharks, zatímco Preds čeká cesta do Buffala.

Máme hotovo! Po první třetině vše nasvědčovalo tomu, že body zůstanou doma, ale opak se stal pravdou! Rangers si po promarněné první třetině v těch dalších dvou spravili chuť a na ledě Nashvillu vybojovali cenné vítězství, které jim ve třetí části vystřelil Lindgren. Predators proti lídrovi Východní konference podali solidní výkon a je možná trochu kruté, že duel opouští s prázdnou, ale jejich snahy na úspěch prostě a jednoduše nestačily, ač se nemají za co stydět.

Statistika
    Střely na bránu: 39 – 27 | Přesilová hra: 1/4 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?
    Igor Šesťorkin (NYR) – 36 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 60:00
    Kevin Lankinen (NSH) – 23 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,2 %, odchytal 57:51

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
    1. Ryan O'Reilly (NSH) 1+1
    2. Roman Josi (NSH) 1+0
    3. Vincent Trocheck (NYR) 1+2

59:53
    Nepovedená domácí rozehrává končí zakázaným uvolněním. Lankinen se vrací mezi tři tyče, tohle už hosté velmi pravděpodobně zvládnou.

59:49
    Miller ze středního pásma poslal puk do tyčky, mohlo být defintivně rozhodnuto!

59:13
    Znovu jsme viděli nepříjemnou skrumáž před hostující svatyní, Šesťorkin ale ani tentokrát nepřipustil srovnání! Hosté obratem vyhazují!

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:38
    Hostům se daří držet hru u mantinelu, Predators se pomalu ale jistě krátí čas na vyrovnání.

58:01
    Nashville hraje vabank, Lankinen během přestávky zmizel na střídačku! Domácí v šesti!

57:59
    Sherwood se hrdinou dnešního utkání nestane, aspoň prozatím tedy ne. Šesťorkin si po jeho lehké střele ze strany připisuje do statistik další zákrok.

57:33
    McDonagh rozehrává puk na stranu na Pärssinena, Lankinen mezitím pokukuje po své střídačce...

56:47
    Rangers na domácí nápor reagují vyhozením puku za Lankinena, což vede k odpískaní icingu.

56:28
    Preds se nevzdávají a tlačí na newyorskou svatyni! McDonagh od mantinelu poslal pryž na mezikruží na Sissonse, jehož nebezpečná teč ale šla jen do středu branky! Šesťorkin jí zkrotil!

Střely na branku: 35 – 27.

55:49
    Forsberg parádní přihrávkou na střed připravil ideální příležitost pro Pärssinena, jenž si položil Šesťorkina a následně se pokusil pryž zasunout k tyči! Chaotická skrumáž ale gólem nekončí!

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 7. O'Reilly (Foudy, Tomasino), 16. Josi (Nyquist, O'Reilly), 28. Sissons (Trenin) – 21. Trouba (Trocheck, Brodzinski), 29. Kreider (Trocheck, Fox), 30. Trocheck (Zibanejad, Fox), 46. R. Lindgren (Fox, Brodzinski)

Nashville Predators: Lankinen (Saros) – McDonagh (A), Josi (C), Lauzon, Fabbro, Stastney, L. Schenn – F. Forsberg, O'Reilly (A), Nyquist – Sherwood, Pärssinen, Evangelista – Trenin, Sissons, Foudy – Co. Smith, McCarron, Tomasino.
    Trenér: Andrew Brunette.

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox (A), K. Miller, Trouba (C), E. Gustafsson, Schneider – Kreider (A), Zibanejad, Wheeler – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Bonino, Brodzinski – Vesey, Goodrow, Pitlick.
    Trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Dwyer, Luxmore – Fournier, Nansen.

Diváci: 17 341