Liberec – K. Vary 3:4 (po pr.) | Mladá Boleslav – Sparta 4:3 (kon.) | Jihlava – Třinec 3:4 (po pr.)
Kometa Brno – Vítkovice 3:2 (po pr.)
HC Kometa Brno
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Středa 20.12.2023, 18:20 • Winning Group Arena • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Konec zápasu. (20:26:04)

63:21
    4/4
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nakonec se Kometě podařilo v tomto utkání zvítězit! Autorem vítězné branky se stal DENIS BÁRTA. Asistence: Denis Svoboda.
    Bárta De., Svoboda D., Veselský A., Ondráček J.
    Slusarczyk J., Chlán R., Bialy Š., Vávra Š.

62:49
    Robin Rakus a Roman Otava se společně pokoušejí o rozehrávku, do vlastního útočného pásma se však nedostali.

61:49
    Tomáš Tobola se pokoušel zavést puk do útočného pásma, ale neuspěl.

61:33
    Nyní se však jeden z hráčů Vítkovic dostal ke střele, tudíž musel Ondráček zasahovat a přerušovat hru.

61:10
    Vítkovickým se nedaří dostat přes brněnskou obranu.

60:32
    Nyní se však do držení kotouče dostává Ridera.

60:06
    Kometa se hned ze začátku prodloužení snaží založit útočnou akci.

60:01

V této třetině jsme mohli být svědky vyrovnávací branky ze strany vítkovické Ridery, jenž se podařilo vstřelit Josefu Krejsovi. Tato třetina tedy skončila lépe ze strany Ostravanů a končí za vyrovnaného stavu 2:2. Přesouváme se tedy do prodloužení tři na tři.

60:00

59:43
    O zakončení se pokusil ještě Patrik Ulbricht, ani on však neuspěl, bude tedy pokračovat prodloužení.

59:20
    Denis Svoboda se ke konci dvacetiminutovky pokusil dotlačit kotouč do klece hostí, to se mu však nakonec nepodařilo.

58:18
    Tentokrát se do střelecké pozice dostal opět jeden z hráčů Komety, Vávra zkušeně přerušil hru svojí lapačkou.

57:35
    Šimon Bialy se nyní probojoval do obranné třetiny Komety, ke střele se však nedostal.

56:51
    Denis Svoboda vyslal tvrdou ránu od modré čáry, rozvlnit vítkovickou síť se mu ale také nepodařilo.

56:30
    Dorážet do vítkovické klece nyní mohl Jakub Zembol, skórovat se mu však nezadařilo.

55:44
    Kometa se snaží probojovat do útočného pásma.

55:32
    Souboj u mantinelu na modré čáře končí ofsajdem Vítkovic.

Eliška Knapková

Branky a nahrávky: 10. Zembol (Ulbricht), 20. Boltvan (Otava, D. Svoboda), 64. De. Bárta (D. Svoboda) – 27. M. Hanák (Milata, Žídek), 44. Krejsa (Prčík)

HC Kometa Brno: Ondráček (V. Král) – D. Svoboda, Antony, Ulbricht (A), A. Pospíšil, Bůžek, Čaňo – Boltvan (A), Otava (C), De. Bárta – Habermann, Ekrt, Chludil – Zembol, D. Moravec, Rakus – Veselský, Halačka, J. Nesvadba.
    HC Vítkovice Ridera: Vávra (Varga) – Puchala (C), Bialy, Čuba, Chaloupka (A), Prčík, Vi. Glos, Man – Tobola, Krejsa, Milata – Zapletal, Vehovský, Žídek – Slusarczyk, Kovalčík, Štiak (A) – Saxa, M. Hanák, Chlán.