Buffalo – Chicago 3:0 (kon.) | Boston – Colorado 5:2 (kon.) | Ottawa – Montreal 6:2 (kon.)
Philadelphia – Dallas 5:1 (kon.) | Tampa – Minnesota 7:3 (kon.) | Washington – St. Louis 5:2 (kon.)
Calgary – Toronto 3:4 (kon.) | Edmonton – Seattle 4:2 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:2 (kon.)
Vancouver – Arizona 2:1 (kon.) | Vegas – NY Rangers 5:1 (kon.)
Washington Capitals
5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
St. Louis Blues
Pátek 19.01.2024, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Přeji vám krásný zbytek dne a u NHL zase někdy příště. (03:45:13)

3. Max Pacioretty (WSH) 0+2

V první třetině to vypadalo, že o vítězi tohoto zápasu se dozvíme až na konci třetí třetiny, potažmo dokonce v prodloužení. Od druhé třetiny ale Washington měl jasně navrch a taktéž to gólově potvrdil. Též nám tento fakt dokazuje statistika střel v zápase, která skončila poměrem 25:19.

59:45
    St. Louis už pouze nahazují puk do útočného pásma a toto utkání se dohraje v klidném tempu.
    59:41 T. J. Oshie - 5:2

59:41
    6/6
    Washington právě vstřelil branku!
    T. J. OSHIE zkompletoval hattrick střelou do prázdné brány, po tom co skvěle získal puk u modré čáry. Asistence: Fehérváry
    Oshie T., Protas A., Dowd N., Fehérváry M., Carlson J., Lindgren C.
    Schenn B., Thomas R., Kyrou J., Neighbours J., Faulk J., Bučněvič P.

59:10
    St. Louis se snaží o poslední šance, jejich střely jsou ale blokovány.

58:30
    Důležité vhazování vyhrál St. Louis, velmi pohotoví hráči Washingtonu se ale hned puku zmocnili a podařilo se jim vyhodit do středního pásma.

58:28
    Timeout St. Louis.

58:28
    Několik střel letělo na Charlieho Lindgrena, většina z nich ale prolétla kolem brány, tu poslední domácí brankář chytil lapačkou a přerušil hru.

57:43
    Pavel Bučněvič promáchl střelu z první z pravého kruhu, hned se k němu vydal hráč Washingtonu, puku se ale jako první zmocnil hráč Blues.

57:11
    Blues se dostávají do útočného pásma a rovnou naskakuje šestý hráč do pole.

57:06
    Ofsajd St. Louis.

56:30
    Situaci tři na dva z pohledu Washingtonu, překazila nepovedená přihrávka Johna Carlsona.

55:28
    Dylan Strome právě promarnil gólovou šanci, když se mu nepodařilo dorazit puk do prázdné brány.

55:05
    Washington už znovu úřaduje v útočném pásmu a tvoří další silný tlak nad Blues.

54:34
    St. Louis se podařilo vyhodit a Washington uklidňuje hru před vlastní bránou.

54:13
    Washington se osvobozuje a získává puk v útočném pásmu.

Nicol Burešová

Branky a nahrávky: 11. Oshie (Pacioretty), 24. Aube-Kubel (Lapierre, Carlson), 31. Oshie (D. Strome, Pacioretty), 41. D. Strome (Ovečkin, Carlson), 60. Oshie (Fehérváry) – 18. N. Walker (Leddy, Parayko), 45. Faulk (Alexandrov, N. Walker)

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson, Fehérváry, Bear, Jensen, Alexejev – Mantha, Je. Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, D. Strome, Pacioretty – Wilson, McMichael, Protas – Aube-Kubel, Dowd, Malenstyn – Lapierre.
    Trenér: Spencer Carbery

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Parayko, Leddy, Kessel, Krug, Faulk (A), Perunovich – Neighbours, Thomas (A), Bučněvič – Kyrou, Hayes, B. Schenn (C) – Gaudette, Sundqvist, Saad – Toropčenko, Alexandrov, N. Walker.
    Trenér: Drew Bannister

Rozhodčí: Chris Schlenker, Kendrick Nicholson – Julien Fournier, Mitch Hunt