Sparta – K. Vary 1:4 (kon.) | Kladno – Motor ČB 0:3 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 5:1 (kon.)
Plzeň – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Olomouc – Mladá Boleslav 7:1 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 4:1 (kon.)
Pardubice – Třinec 5:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
HC VERVA Litvínov
Neděle 21.01.2024, 16:00 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 38. kolo

Dnešní utkání je za námi. Vítkovice si připisují tři cenné body do tabulky. Svou dnešní hrou, góly i body odčinily páteční výbuch v Brně. Samotné skóre otevřel Vondráček, ve druhé části přidali gól Kalus, díky čemuž využili vítkovičtí přesilovku a Peterek, aby ve třetí třetině zvýšil na rozdíl čtyř branek Lakatoš. Gólman Klimeš dnes sahal po třetí nule v sezóně, ale o tu ho sedm minut před koncem třetí třetiny připravil přesnou tečí Hlava. Vítkovičtí však nenechali nic náhodě a díky Chlánovi si vzali čtyřbrankové vedení zpět. Domácí tak podruhé v sezóně vyhrávají na Litvínovem na svém vlastním ledě.
    Z Ostravy je to dnes už vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (18:52:23)

59:57
    U Zajičkovy klece ještě zahrozil Fridrich, ale ani nadvakrát nedokázal dostat puk do hostující klece.

59:40
    Verva na skok v pásmu, ale domácí si přebírají puk a mění směr hry.

59:13
    Vítkovičtí zatlačili litvínovské k Zajíčkově kleci a hrají velmi uvolněně.

58:51
    Hraje se ve středním pásmu, hosté mají puk pod kontrolou.

58:02
    Vítkovičtí se usadili v pásmu, ale hostům se podařilo protlačit kotouč do středu kluziště.

57:39
    Vítkovická Ostravar aréna je v euforii a tleská jako jeden muž.

57:15
    Litvínovští bojují v útočném pásmu, ale do blízkosti branky je vítkovičtí nechtějí pustit.

56:47
    Za nahozeným pukem sprintoval Roberts Bukarts, ale Zajíček si vyjel mezi kruhy a rychle odpaluje puk.

56:21
    Litvínovští okupují svou útočnou polovinu, Klimeš je ve střehu, ale příliš práce nemá.

55:37
    Několik dobrých pokusů pro vítkovické, ale Zajíček drží. Následuje komerční přestávka.

54:59
    Hosté se rychle přesunují do útoku, ale Jurčíkova nahrávka nenašla žádného ze spoluhráčů.

54:25
    Dnešní utkání sleduje 4 693 diváků.

53:57
    Rihards Bukarts si vypracoval dobrou šanci, ale v cestě mu stál Zajíček.

53:41
    Vítkovičtí se znovu protahují do pásma a usazují se u litvínovské klece.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 14. Vondráček, 32. Kalus (Auvitu, Lakatoš), 36. Peterek (Šoustal, Percy), 46. Lakatoš (Fridrich, Auvitu), 53. Chlán (Fridrich, Lakatoš) – 53. Hlava (Jaks, Kirk)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Dolejš) – Percy, Raskob, Mikuš (A), L. Kovář, Auvitu, Grman, R. Jeřábek – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Ro. Bukarts, Krieger, Barinka – Kalus, Claireaux, Ri. Bukarts – Peterek, Šoustal, Vondráček.
    Trenér: Pavel Trnka

HC VERVA Litvínov: Zajíček (M. Tomek) – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel (A), Šalda – Kudrna, Jurčík, Koblasa – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (C) – Maštalířský, Kirk, Abdul – Zygmunt, Urban, Havelka.
    Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: R. Šír, J. Ondráček – M. Hlavatý, M. Axman

Diváci: 4 693