Slavia – Pardubice B 1:4 (kon.) | Kolín – Zlín 8:4 (kon.) | Frýdek-M. – Znojmo 4:3 (kon.)
Litoměřice – Poruba 2011 5:6 (0:1 po s.n.) | Vsetín – Přerov 5:1 (kon.) | Prostějov – Jihlava 2:0 (kon.)
Třebíč – Sokolov 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Slavia Praha
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
HC Dynamo Pardubice B
Sobota 03.02.2024, 15:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 45. kolo

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (17:27:50)

Hokejisté Pardubic B v důležitém utkání v boji o záchranu i předkolo play-off porážejí Slavii na jejím ledě 4:1. Dynamo si tak o něco více upevňuje desátou pozici, sešívaní naopak klesají z deváté příčky minimálně o místo níže. Hosty dnes podržel výborný výkon Davida Honzíka, sešívaní také dostali lekci z efektivity. Vítězný gól dal na konci první třetiny Jan Zdráhal, ve třetí třetině upravil na konečné skóre Robin Kaplan.

59:57
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Matěj Beran – 2 min., krosček.

59:45
    Šmerhovu tvrdou ránu odvážným blokem ztečoval Herčík, následnou dorážku Havrdy už Honzík bez problému chytil.

59:24
    Slávisté se ještě snaží o poslední útok, vzhledem ke skóre už je ale jasné, že Dynamo získá důležitou výhru.

58:56
    Klikorkovi po nahrávce Kuldy střela nesedla, Dynamo pak dostává puk do středního pásma.

58:20
    Jan Zdráhal to hned po buly zkusil do prázdné branky, místo pátého gólu Dynama je z toho ale další icing.

58:11
    Beran rychle centroval před bránu, kde střelu domácích zablokoval jeden z hostujících obránců.

57:28
    Nejdříve Všetečkovi sjel puk při střele z čepele, potom už sice střílel, ale mimo, a následně Kulda z dorážky tvrdě pálí nad Honzíkovu klec.

56:54
    Pardubičtí se sice osvobodili, rozhodčí ale píská icing. Slavia pokračuje ve hře 6 proti 5 bez brankáře.

56:34
    Sešívaným chybí pohyb a nápady v útočném pásmu, Šmerhova střela teď navíc letěla nad bránu.

56:16
    Klikorka nahodil puk na Honzíka, který i přes citelnou prezenci Brože před ním letící gumu viděl a lapačkou si pro ni šáhl.

55:57
    Dynamo dostalo puk do středního pásma a za bránu Slavie, ta znovu rozehrává.

55:25
    Po icingu znovu vhazování před Honzíkem, slávisté hrají dál v šesti, teď už proti pěti.

55:21
    Gumanovo nahození od modré čáry bylo nebezpečně tečované těsně před Honzíkem, ten si nakonec s pukem poradil.

55:20

54:50
    Tomáš Volevecký je na střídačce, Slavia jde do risku pět minut před koncem třetí třetiny.

54:23
    Holý napřáhl k tvrdému pokusu z vrcholu kruhů, trefil ovšem před brankou stojícího Gumana.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 25. J. Brož (Strnad, Klikorka) – 8. Herčík (Žálčík, Rákos), 20. Zdráhal (Kaut, Kaplan), 31. Pochobradský (Zdráhal, Urban), 48. Kaplan (Urban, Kaštánek)

HC Slavia Praha: Hölsä (31. Volevecký) – Žovinec (A), Klikorka, Hrdinka, Holý (C), Kajínek, Křepelka, Stejskal – Matě. Beran, Kulda, J. Brož – Průžek, V. Polák II, Strnad – Všetečka, Slavík, Guman – Havrda, Kucharčík, Šmerha.
    Trenér: Aleš Totter

HC Dynamo Pardubice B: Honzík (Vomáčka) – Zdráhal, Tvrdík, Chabada, Nedbal, Kaštánek, Hrádek, M. Kubíček – Rohlík, Kaut (C), Hrníčko – Urban, J. Mikyska, Pochobradský – Herčík, Rákos (A), Žálčík (A) – Kaplan, Zeman, Rouha.
    Trenér: Tomáš Jirků

Rozhodčí: Barek, Hucl – Maštalíř, Roischel