Česko – Nizozemsko 29:30 (kon.)
Česko
29:30 (16:18)
Nizozemsko
Středa 28.02.2024, 19:45 • UNYP Aréna, Praha-Vysočany • Kvalifikace ME žen • Skupina 3

České házenkářky v Praze utrpěly v souboji s Nizozemskem první porážku v kvalifikaci o postup na ME. Češky bohužel nezachytily vstup do zápasu a prohrávaly brzy o šest branek. Postupně se ale rozehrály k výbornému výkonu a když brankářka Novotná likvidovala osm minut hostům šanci za šancí, dokázaly se ve 47. minutě zásluhou Jeřábkové poprvé dostat do vedení 25:24. Jenže bylo to také naposledy, Nizozemky přeřadily na vyšší rychlost a otočily třemi brankami v řadě, když naopak delší půst potkal Češky. Domácí celek už stačil jen zmírnit v závěru smolnou porážku na nejtěsnější poměr, na víc už nezbyl čas.
    Hezký večer fanouškům házené přeje Karel Jedlička, děkuji za pozornost! (21:24:49)

Česko – Nizozemsko 29:30 (16:18)
    Nejvíce branek: Jeřábková 9/4, Königová 3, Šustáčková 3, Stellnerová 3, J. Franková 3 – van Weteringová 5, Housheerová 5, Nüsserová 4, van der Vlietová 4, Abbinghová 4/1. Rozhodčí: Lovinová, Stancuová (ROU). Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 2:6. Diváci: 1489.

Konec zápasu. (29:30)
    60
    Malesteinová ztrácí míč a Šustáčková ještě pět vteřin před koncem zmírňuje ranou pod břevno porážku. (29:30)

60
    Cholevová z brankoviště v pádu trefuje jen tělo ten Holteové. To byl bohužel zřejmě klíčový okamžik závěru zápasu, do kterého zbývá jen půl minuty. (28:30)
    59. Dominika ZACHOVÁ - 28:30
    59
    Dominika Zachová ještě vykřesala jiskřičku naděje pro domácí pěknou ranou pod břevno z pravého křídla. (28:30)

58
    Šustáčková nachází křížnou přihrávkou na levém křídle Königovou, jenže ta netrefila bránu. (27:30)
    57
    Housheerová střílí přesně pod břevno. (27:30)
    57
    Markéta Jeřábková však vzápětí proměňuje rychlý samostatný výpad a dává už svou devátou branku. (27:29)
    57
    Lois Abbinghová proskočila pravou spojkou a nízkou střelou zvyšuje. (26:29)

56
    Šustáčková z pravé spojky minula zadní tyč. (26:28)

56
    Tamara Haggertyová (NED) udeřila Jeřábkovou do obličeje a je dnes podruhé vyloučena na dvě minuty. (26:28)

55
    Dnešní utkání sleduje 1489 diváků.

55
    Oddechový čas pro Česko. (26:28)

55
    Technická chyba Jeřábkové nebyla potrestána, při nizozemské akci podběhla Dulferové přihrávka pod rukou. (26:28)
    54
    Jenže brzy odpovídá neméně přesnou střelou van Weteringová. (26:28)
    53
    Natálie Kuxová dostala do rychlého brejku přihrávku od Cholevové a skóruje na zadní tyč po šestiminutovém českém mlčení. (26:27)
    52. Dione HOUSHEEROVÁ - 25:27